Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Ksiądz z TikToka o posiadaniu dziecka przed ślubem
Adobe Stock/TikTok @ks.sebastianpicur
Aktualności

Ksiądz z TikToka o posiadaniu dziecka przed ślubem: „To nie przeszkoda”. Zaskakujące słowa!

Ksiądz Sebastian Picur postanowił głosić Ewangelię za pośrednictwem TikToka. Jak się okazuje, taka forma niesienia Słowa Bożego spotkała się z ciepłym przejęciem użytkowników mediów społecznościowych, a pod każdym filmikiem pojawia się wiele pytań dotyczących wiary.

Jedna z obserwatorek zadała księdzu trudne pytanie: „Nigdy nie zrozumiem brania ślubu kościelnego, jak już się ma dziecko. Wy w ogóle przestrzegacie jakichkolwiek zasad waszej religii?”. Jaka była odpowiedź księdza?

Najpierw dzieci, potem ślub. Czy ksiądz robił problemy Paulinie Krupińskiej? [WIDEO]

Dziecko a Sakrament ślubu

Ksiądz Sebastian Picur z uśmiechem na twarzy odpowiedział jednoznacznie: „Posiadanie dziecka nie jest przeszkodą do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Unikajmy skrajności”.

Przypominamy, że zgodnie z prawem Kościoła katolickiego każdy ksiądz ma obowiązek udzielenia Chrztu świętego dziecku, jeśli jest taka wola rodziców oraz nie ma prawa odmówić Sakramentu małżeństwa, nawet jeśli przyszli małżonkowie są już rodzicami dziecka lub dzieci.

@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @xcggxhyxfhvc #ksiadz #wiara #dziecko #małżeństwo #ślub ♬ Wish You Were Here (feat. Khalid) - Lukas Graham

Źródło: TikTok @ks.sebastianpicur

Piszemy też o:

HIT - in vitro
Adobe Stock
Aktualności
„Kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?” – skandaliczne słowa w podręczniku do HiT
Od września tego roku w szkołach ponadpodstawowych zamiast WOS-u uczniowie będą uczęszczali na zajęcia Historii i Teraźniejszości. Przedmiot już teraz budzi duże kontrowersje. Oliwy do ognia dolał fragment podręcznika napisanego przez prof. Wojciecha Roszkowskiego, w którym to znajduje się zdanie, że dzieci poczęte metodą in vitro „są z hodowli”.

Wraz z postępem medycznym i ofensywą ideologii gender wiek XXI przyniósł dalszy rozkład instytucji rodziny. Lansowany obecnie inkluzywny model rodziny zakłada tworzenie dowolnych grup ludzi czasem o tej samej płci, którzy będą przywodzić dzieci na świat w oderwaniu od naturalnego związku mężczyzny i kobiety, najchętniej w laboratorium. Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowla. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?” – to słowa, które padły w podręczniku do HiT . „Nie możemy pozwolić, żeby ta kwestia przeszła bez echa” Słowa Roszkowskiego oburzyły internautów, zwłaszcza środowiska zajmujące się walką z niepłodnością. Wśród osób, które stanowczo i głośno sprzeciwiają się słowom Roszkowskiego, jest Małgorzata Rozenek-Majdan. Celebrytka jest mamą trójki dzieci poczętych metodą in vitro i założycielką fundacji MRM, która wspiera pary borykające się z niepłodnością. W emocjonalnym wpisie Małgorzata Rozenek-Majdan odnosi się do słów Roszkowskiego, nazywając je krzywdzącymi. „Treść podręcznika, która ma trafić do polskich szkół, krzywdzi, powiedzmy to wprost. Krzywdzi, szkaluje, poniża dzieci, rodziców, ich rodziny i przyjaciół. Przekłamuje rzeczywistość, podając za fakty coś, co nie ma z faktami nic wspólnego. Ma więc więcej wspólnego z niewyszukaną publicystyką, aniżeli treścią do nauczania historii i teraźniejszości”.         Wyświetl ten post na Instagramie                    ...

Kobieta, która odkryła zdradę męża
Adobe Stock, motortion
Newsy
„Mąż podmienił badania, żebym uwierzyła, że ma nieślubną córkę. To była jego kochanka, przyłapałam ich w naszej sypialni”
„Trzeba być skończonym draniem, żeby wymyślić taką intrygę. A ja głupia byłam z niego dumna, że tak dba o swoją córkę. Gdybym miała czujnego anioła stróża, nie weszłabym do tego domu. W naszej sypialni, w moim małżeńskim łóżku leżał mój mąż. Obok jego >>córka<<”.

Była bardzo ładna. Miała niebieskie, wesołe oczy, kręcone blond włosy i mały, zadarty łobuzersko nos. Z żalem pomyślałam, że nasza córka pewnie nie wyrośnie na taką piękność. Nieco przaśną urodę Amelka odziedziczyła po tatusiu. Kobieta na zdjęciu musiała wdać się w swoją matkę.   Gdy Paweł powiedział mi o Idze, pomyślałam, że to jakiś żart. Po piętnastu latach małżeństwa wiedziałam o swoim mężu prawie wszystko. Jak mogłam przeoczyć fakt, że ma nieślubną córkę?   Widziałam dokument potwierdzający ojcostwo! – Sam o tym nie miałem pojęcia. Oczywiście wiedziałem, że Agata, dziewczyna, z którą chodziłem na studiach, była w ciąży, myśleliśmy nawet o ślubie, ale po kilku tygodniach poroniła. Tak mi przynajmniej powiedziała. Dlaczego miałem jej nie wierzyć? – Paweł zamilkł, jakby czekał, co odpowiem. Ale ja tylko wzruszyłam ramionami, więc opowiadał dalej: – Zaraz potem wyjechała z miasta i więcej się nie widzieliśmy. Dwa miesiące temu zadzwoniła do mnie do pracy. Numer podobno znalazła w internecie, nie było to trudne, sama wiesz… Paweł był szefem działu dużej firmy. Wystarczyło wpisać w wyszukiwarkę jego imię i nazwisko, by wyświetliła się wizytówka ze zdjęciem.    – Wyznała mi, że wtedy nie poroniła, powiedziała tak, bo czuła, że jej nie kocham i nie chciała, żebym się z nią ożenił tylko dlatego, że jest w ciąży. Wolała zostać sama, niż zniszczyć życie nas obojga.    – Dość pokręcona logika – wtrąciłam nie bez ironii.   – Wróciła do rodziców – mieszkali w małym miasteczku gdzieś pod wschodnią granicą. Tam urodziła córkę, której dała na imię Iga, i jakoś sobie żyły w miarę spokojnie i stabilnie, bo Agata pracowała w szkole. Teraz sytuacja się skomplikowała, bo tę pracę straciła, a nasza...

Kobieta, która ma nieślubne dziecko
Adobe Stock, Tomsickova
Newsy
„Matka mojego narzeczonego mnie nienawidzi, bo mam syna z poprzedniego związku. Sądzi, że chcę oszukać Wojtka”
„Słyszałam wszystko. Pewnie mówiła tak głośnio właśnie po to, aby każde jej słowo dotarło do mnie i zraniło do głębi. I tak się stało. Zabolała mnie >>lafirynda<< i parę innych epitetów. No bo jakim cudem porządna dziewczyna może mieć nieślubne dziecko?!”.

– Chciała złapać jednego na ciążę, nie udało jej się, to teraz upolowała ciebie, synku! – powiedziała moja przyszła teściowa.   Czyli uznała, że mam złe intencje. A przed chwilą rozmawiała ze mną tak słodko… Wypytała dokładnie, kim jestem i co robię. Zdziwiła się, że choć mam trzyletniego synka, to pracuję, a przy tym studiuję zaocznie.   – A kto ci to dziecko wychowuje? Matka? – zapytała obcesowo.    – Sama go wychowuję! Nie mieszkam z rodzicami, mam kawalerkę po babci. Mateusz chodzi już do przedszkola. Czasem tylko proszę o pomoc znajomą sąsiadkę, która go odbiera, ale zawsze staram się jak najszybciej przyjść po pracy do domu – mówiłam.    – No, tak, tak… Ja też uważam, że młodzi mają prawo się zabawić. Nie ma nic złego w tym, aby po pracy pójść sobie z koleżankami na piwo… – zagadała podstępnie.    – Nie chodzę na piwo. Po prostu czasem muszę dłużej pracować – wyjaśniałam niezrażona. – Syn jest dla mnie bardzo ważny. To także jej się nie spodobało – Chcesz wychowywać cudzego dzieciaka? – podpuszczała później Wojtka. – Słyszałeś, co mówiła Dorota. Ten mały zawsze będzie na pierwszym miejscu, przed tobą!    Nie wiem, co odparł na to Wojtek. Miał spokojny głos, który nie przebijał się przez drzwi, w przeciwieństwie do piskliwego falsetu jego matki. Ale najwyraźniej usiłował mnie bronić, bo za chwilę usłyszałam:    – A ja swoje wiem! I jako matka się nie mylę! Syn zawsze będzie w matczynym sercu pierwszy przed mężczyzną, choćby nie wiem jak kochanym. Ty się dobrze zastanów. Jesteś atrakcyjny, wykształcony. Po co ci cudze dzieci niańczyć? Doczekasz się swoich z jakąś porządną dziewczyną.    No...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz