Pracownicy i wolontariusze Fundacji wezmą udział w piknikach organizowanych w Warszawie i okolicach. Będą rozdawać dzieciom opaski na rękę, na których można wpisać dane kontaktowe opiekuna. Tworzywo z którego są wykonane opaski uniemożliwiają dziecku samodzielne zdjęcie jej z rączki

Reklama

Fundacja przypomina także, że przy zaginięciu małego dziecka szczególnie ważny jest czas: pierwsze godziny po zaginięciu.
Malucha trzeba szukać NATYCHMIAST przy pomocy wszelkich dostępnych metod (policja, pomoc innych ludzi media), bo czyha na niego wiele zagrożeń.

Od 2009 roku Fundacja ITAKA o prowadzi numer 116 000 - Telefon w sprawie zaginionego dziecka

Zobacz także

i nastolatka. Całodobowy bezpłatny numer skierowany jest do rodziców i opiekunów, którym zaginęło dziecko, a także do nastolatków przebywających na ucieczkach i osób mających informacje na temat zaginionych dzieci.

Dzień Dziecka Zaginionego ma także zwrócić uwagę na przyczyny zaginięć małych dzieci. Najczęściej takich sytuacji można uniknąć, przestrzegając kilku prostych zasad. Dlatego:

  • Nie pozostawiaj do lat 10 w domu bez opieki osoby dorosłej.
  • Nie pozostawiaj dziecka do lat 7 samego na podwórku.
  • Ucz dziecko, jak powinno zachowywać się wobec zaczepiającej je osoby dorosłej.
  • Jak najwcześniej naucz dziecko jak się nazywa i gdzie mieszka.
  • Pilnuj malucha. To my, rodzice jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo naszych dzieci i to my powinniśmy ich pilnować.

Koniecznie przeczytaj, jak nie zgubić dziecka i co robić, gdy malec zniknie ci z oczu.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama