Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Opiekunka molestowała dzieci. Skrzywdziła co najmniej siedem dziewczynek
Adobe Stock
Aktualności

Opiekunka molestowała dzieci. Skrzywdziła co najmniej siedem dziewczynek

52-letnia kobieta molestowała seksualnie dziewczynki w wieku od jednego do sześciu lat. Rodzice dzieci podkreślają, że niczego nie podejrzewali.

Mieszkanka prowincji Limburgia na południu Holandii została zatrzymana przez policję. 52-letnia kobieta molestowała seksualnie dzieci, pracując jako opiekunka. 

Monitorowanie pracy niani przez kamery [WIDEO]

Zatrzymany został też znajomy opiekunki

Sprawa wyszła na jaw, gdy 52-latka opiekowała się 2-letnią dziewczynką. Rodzice dziecka po powrocie do domu przejrzeli nagrania z kamer monitoringu. Na jednym z nich było widać, jak kobieta napastuje seksualnie dziecko. Jak mówili później w mediach, nie mogli uwierzyć, w to, co zobaczyli. Niczego wcześniej się nie domyślali. Natychmiast powiadomili policję. 

Szybko okazało się, że ofiar było więcej. W domu opiekunki znaleziono nagrania, z których wynika, że skrzywdziła co najmniej siedem dziewczynek w wieku od jednego do sześciu lat. Jak czytamy na portalu RTL News, razem z nią aresztowano jej znajomego, 58-letniego mężczyznę. Policja znalazła dowody wskazujące na to, że opiekunka rozmawiała z nim przez telefon, gdy molestowała 2-latkę. 

Holenderka zajmowała się dziećmi od 2019 roku, a sprawa wyszła na jaw dopiero dwa lata później.

Zobacz też:

noworodek zostawiony w oknie życia
Adobe Stock
Aktualności
Dziecko pozostawione w wieluńskim oknie życia. Była przy nim torba
​Do okna życia w Wieluniu trafiło kolejne dziecko. Dziewczynka ma się dobrze, a lekarze określają jej stan jako dobry. Inne maluszki, które wcześniej trafiły do wieluńskiego okna życia, mają już rodziców zastępczych.

W oknie życie w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Opieki Społecznej pod wezwaniem św. Antoniego w Wieluniu został zostawiony noworodek. Dziecko trafiło od razu do szpitala.  Dziecko w oknie życia 17 września nad ranem w wieluńskim oknie życia został odnaleziony noworodek. Obok niego zostawione była torba z pieluszkami, ubrankami, smoczkiem. Rzeczniczka wieluńskiej policji st. asp. Katarzyna Grela w rozmowie z Polską Agencją Prasową poinformowała, że dyżurny po godz. 4 nad ranem dostał informację, że w oknie życia pozostawiony jest noworodek. Dziewczynka trafiła do szpitala na oddział neonatologii. Jej stan jest dobry. Gdy maluch będzie mógł opuścić już szpital – trafi do rodziny zastępczej. Rodzicom biologicznym nie grożą żadne konsekwencje prawne. Mają oni także prawo, by w ciągu sześciu tygodni zmienić swoją decyzję. Trzecie dziecko w oknie życia Dziewczynka pozostawiona ostatnio w wieluńskim oknie życia jest trzecim dzieckiem, które zostało tam znalezione. Okno życia działa od 2010 roku. W 2018 roku trafiła tam inna dziewczynka, a w 2019 roku odnaleziono chłopca. Każde z dzieci znalazło już nowy dom. Zobacz także:  We wrocławskim szpitalu urodziły się czworaczki. Możliwe, że ojciec nie będzie mógł się z nimi widywać Mama przytuli, tata zapewni byt – reakcja Doroty Zawadzkiej na utrwalanie krzywdzących stereotypów Polskie sądy odebrały jej dziecko, bo zakochała się w kobiecie. Dostanie odszkodowanie

We wrocławskim szpitalu urodziły się czworaczki. Możliwe, że ojciec nie będzie mógł się z nimi widywać
Adobe Stock
Aktualności
We wrocławskim szpitalu urodziły się czworaczki. Możliwe, że ojciec nie będzie mógł się z nimi widywać
Ze względu na ciążę mnogą niezbędne było przeprowadzenie cesarskiego cięcia. Czworaczki urodziły się zdrowe, ale ich rodzice mają poważny problem.

Poród przeszedł bez komplikacji. Czworaczki przyszły na świat w poniedziałek 20 września w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Urodziły się po ukończeniu 30-tygodnia ciąży poprzez cesarskie cięcie. Cała czwórka to zdrowi i silni chłopcy. Mężczyznę może czekać deportacja Niestety ich rodzice przeżywają prawdziwy dramat. Jak podaje portal Onet.pl, Marina Kucher i Oleksij Kucher, małżeństwo pochodzące z Ukrainy, może zostać wkrótce rozdzielone. Mężczyzna od kilku tygodni czeka na rozpatrzenie przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki wniosku o przedłużenie pozwolenia na pracę. Jeśli się nie uda, czeka go deportacja.  „Zawsze marzyliśmy z Mariną, że będziemy mieli dużą rodzinę. Ale nigdy bym nie przypuszczał, że czwórka urodzi się naraz. Przez całą tę sytuację moja radość i szczęście z powiększenia rodziny miesza się z tragizmem” – mówi Onetowi ojciec czworaczków.  To podczas kontroli przeprowadzonej przez straż graniczną okazało się, że mężczyzna nie ma ważnego prawa do wykonywania pracy. Otrzymał karę w wysokości 3 tys. zł i natychmiastowy nakaz deportacji. Ze względu na pandemię koronawirusa deportację wstrzymano. Wówczas Oleksij Kucher zwrócił się o pomoc do prawnika. Prawnik wierzy w powodzenie sprawy Prawnik Artur Zieliński z Kancelarii Doradztwa Prawnego i Gospodarczego „Consultor”  jest dobrej myśli. W rozmowie z Onet Kobieta podkreślił, że w Urzędzie do spraw Cudzoziemców zostało już złożone zażalenie. On i jego klient zamierzają udowodnić, że decyzja o deportacji w świetle polskiego prawa była sprzeczna z zapisami ustawy o cudzoziemcach (ze względów humanitarnych).  Marina Kucher i Oleksij Kucher przyjechali do Polski sześć lat temu. Tutaj wzięli ślub. Mamy nadzieję, że będą wspólnie wychowywać tu swoje dzieci! Zobacz też: Polskie sądy odebrały jej...

Czarnek o rodzicach
Adobe Stock/Facebook
Aktualności
Minister Czarnek tłumaczy, kto jest rodzicem. Popełnił niezręczność oraz błąd
Po wypowiedzi w TVP Info ministra Czarnka w sieci znowu zawrzało. Kontrowersyjna wypowiedź „funkcjonariusza” PiS sprowokowała do komentarzy mnóstwo ludzi. A przyczepić się można było aż do dwóch części dość krótkiej wypowiedzi ministra.

Oto słowa, które wywołały burzę: „Czy ja wszystkim państwu muszę tłumaczyć, że rodzic to jest ten, co zradza potomstwo (…). Zrodzić potomstwo może tylko kobieta z mężczyzną. (…) To są sprawy tak oczywiste, znane ludziom od miliardów lat ” – powiedział Przemysław Czarnek. Głupota i podłość jednocześnie Nie sposób nie zgodzić się z wieloma komentarzami do tej wypowiedzi. Np. posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk na Twitterze napisała: „A rodzice adopcyjni? I od jakich "miliardów lat"? Kto by pomyślał, że oczekiwanie od ministra edukacji, żeby przynajmniej jednocześnie nie był i podły, i głupi, okażą się aż tak wygórowane”. Z kolei Radosław Sikorski napisał: „Co prawda homo sapiens istnieje setki tysięcy lat, a nie miliardy, ale w ustach Przemysława Czarnka uznajmy to za postęp, bo to jednak ukłon w kierunku teorii ewolucji”. Michał Szczerba natomiast stwierdził; „Czarnkowi pomyliły się miliardy na TVPiS z wiekiem ludzkości”.   Czarnek: Rodzic to ten, co zradza potomstwo. Zrodzić potomstwo może tylko kobieta z mężczyzną. To są oczywiste sprawy, znane ludziom od miliardów lat #300POLITYKALIVE https://t.co/4zHPSMWGmx pic.twitter.com/bcIxuak1oa — 300Polityka (@300polityka) September 20, 2021 A prof. Marek Belka napisał: „Śmialiście się z rzucania kamieniami w dinozaury? Według pana Czarnka, ministra edukacji naszych dzieci i wnuków, ludzie byli na Ziemi na długo przed nimi – „od miliardów lat”. To już nie bawi, to przeraża”. Katarzyna Lubnauer odniosła się do pierwszej wypowiedzi ministra: „Kto jest prawdziwym rodzicem? Ten, co rodzi, czy ten, co wychowuje i kocha?”. A co wy sądzicie o wypowiedzi ministra? Przeczytaj też: Przemysław Czarnek chce ucnotliwiać dzieci Telefon zaufania dla dzieci...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta