Pracownicy społeczni odebrali rodzicom tygodniowe niemowlę, gdy dowiedzieli się, że jego tata "chwali zalety mleka modyfikowanego".

Reklama

W Wielkiej Brytanii promowanie mleka modyfikowanego jest niedozwolone. Podobnie jak w Polsce, lekarze i położne zachęcają młode mamy do karmienia piersią. W jednym ze szpitali pracownicy usłyszeli, jak ojciec kilkudniowego niemowlęcia chwalił zalety mleka modyfikowanego. Poinformowano opiekę społeczną, która odebrała rodzicom dziecko i umieściła w tymczasowej rodzinie zastępczej. Mimo sprzeciwu rodziców i pielęgniarek opiekujących się noworodkiem, urzędnicy nie zmienili decyzji.

Rodzice malucha przez trzy miesiące walczyli o odzyskanie dziecka. Gdy malec wrócił do domu, postanowili walczyć o odszkodowanie. Właśnie zakończył się trwający niemal rok proces. Sędzia orzekł, że dziecko dobrze się rozwija w domu, z rodzicami, a urzędnicy, którzy odebrali rodzicom dziecko, naruszyli podstawowe prawa człowieka. Sędzia przyznał rodzinie odszkodowanie w wysokości 11500 funtów (ok. 58 000 złotych).

Trudno nam sobie wyobrazić sytuację, w której urzędnicy decydują się odebrać rodzicom dziecko z takiego powodu. Chociaż karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowlaka, wiele mam ma z tym trudności lub z różnych względów nie może tego robić. Chociaż nie karmią piersią, robią wszystko, żeby ich dzieci rozwijały się jak najlepiej i żeby w ich diecie niczego nie brakowało!

Jak wy karmiłyście wasze dzieci?

Zobacz także

Czytaj także: Nie oceniajmy mam karmiących mlekiem modyfikowanym!

Reklama

Źródło: anglia.today, metro.co.uk

Reklama
Reklama
Reklama