Humana mleko modyfikowane
fot. Adobe Stock

Bezpieczeństwo, higiena, wygoda – jak wybrać najlepsze mleko modyfikowane?

Pokarm, którym karmione jest niemowlę, zwłaszcza w pierwszym półroczu życia, musi dostarczać mu odpowiedniej ilości witamin, minerałów i składników odżywczych. Najlepsze dla malucha jest mleko mamy. Czasem jednak karmienie piersią nie będzie możliwe. Jak wówczas wybrać tę najlepszą mieszankę mleka modyfikowanego? Czym się kierować?
Humana mleko modyfikowane
fot. Adobe Stock
Pokarm mamy to nie tylko najlepszy z możliwych skład. To również wygoda – nie musisz podgrzewać mleka, sterylizować butelek ani smoczków. Nie oznacza to jednak, że sięgając po mleko modyfikowane nie możesz zapewnić maluszkowi optymalnego rozwoju, a sobie komfortu. Ważne, żebyś wiedziała na co zwrócić uwagę i – po konsultacji z pediatrą – sięgnęła po odpowiedni produkt.

Wybór odpowiedniej mieszanki

Zanim kupisz mleko modyfikowane, omów jego wybór z lekarzem, który zna dziecko. Pediatra pomoże dopasować mieszankę do wieku malucha oraz jego potrzeb rozwojowych. Uwzględni również ewentualne nietolerancje pokarmowe, stwierdzone alergie czy inne kwestie związane ze zdrowiem.

To, o czym powinnaś pamiętać niezależnie od informacji przekazanej przez lekarza, to:
  1. Termin przydatności mleka – zwróć uwagę na dwie deklaracje terminów podane przez producenta. Pierwszy to termin przydatności do spożycia produktu przed jego otwarciem. Zamieszczony jest na dnie opakowania. Upewnij się, że nie jest zbyt bliski! Drugi dotyczy terminu przydatności do spożycia produktu od momentu jego otwarcia (zwykle wynosi około 3 tygodnie) wraz z określeniem odpowiednich zasad warunków przechowywania mieszanki.
  2. Przechowywanie– koniecznie w oryginalnym opakowaniu – to gwarancja zachowania jakości i bezpieczeństwa mleka. Dlatego warto przy zakupie wziąć również pod uwagę, czy mieszanka ma bezpieczne i wygodne do częstego otwierania i zamykania pudełko lub puszkę. Opakowanie trzymaj w suchym, zaciemnionym miejscu, w temperaturze pokojowej. Wszystkie informacje będą również umieszczone na etykiecie produktu.
  3. Przygotowanie – mleko przyrządzaj bezpośrednio przed podaniem. Jeśli maluszek nie wypije całości, pozostałe w butelce mleko wylej.
  4. Woda – do przygotowania mleka najlepsza będzie niskozmineralizowana lub źródlana. Warto ją przegotować, a następnie ostudzić do temperatury odpowiedniej do spożycia (około 37°C).
  5. Higiena – butelki i smoczki myj bezpośrednio po karmieniu. Używaj do tego delikatnych detergentów i odpowiednich, przeznaczonych tylko do tego celu gąbeczek lub szczoteczek. Do przygotowania mieszanki używaj tylko czystych, poddanych wyparzeniu lub sterylizacji butelek i smoczków.
Redakcja poleca: Kupujemy krzesełko do karmienia - film
Po ukończeniu szóstego miesiąca życia dziecka stajesz przed wyborem krzesełka do karmiena. Podpowiadamy, jak wybrać krzesełko dla niemowlaka.

Dla mamy i dla dziecka

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodzica i potrzebom maluszka powstała marka Humana, która wspiera rodziny w mlecznej drodze już od ponad 65 lat. Marka oferuje mleka dla dzieci w każdej grupie wiekowej. W zależności od tego w którym momencie zdecydowałaś się włączyć do diety mieszankę, do dyspozycji pozostają mleko początkowe, następne oraz mleka dla starszaków „mali odkrywcy”.
 
Mleko następne Humana 2 to idealne uzupełnienie diety maluszka we wszystkie niezbędne składniki odżywcze po ukończeniu 6. miesiąca życia. W składzie znajduje się odpowiednia ilość i jakość białka oraz właściwie dobrana kompozycja tłuszczu, w tym wielonienasycone kwasy tłuszczowe LCP, które wspierają rozwój mózgu i komórek nerwowych w tym okresie rozwoju niemowląt. Dodatkowo w mieszance zawarto galaktooligosacharydy GOS, czyli  błonnik prebiotyczny, którego rolą jest wsparcie rozwoju dobroczynnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego. Oprócz tego laktoza oraz maltodekstryny zapewniają energię na potrzeby szybko rozwijającego się dziecka. Obecne w składzie ALA (kwas tłuszczowy omega-3) wspiera funkcje poznawcze malucha, a witaminy A i C istotne są dla funkcjonowania ich układu odpornościowego.
Formuła ProBalance to gwarancja, że wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju zebrane są w mleku w dopasowanych do wieku ilościach. Doceniło to 98% rodziców*!
„Mali odkrywcy”, czyli mleka dla starszaków w pełni pokrywają zapotrzebowania na niezbędne składniki u maluszków po ukończeniu 1. roku życia. Mleko Humana 3 zalecane jest jako kolejna propozycja po mleku Humana 2 lub bezpośrednio po zakończeniu karmienia piersią. Mleko Humana 4 z kolei to propozycja dla dzieci po ukończeniu 2 lat. Może być podawana jako mleko – napój (najlepiej z kubeczka), ale może być też użyta jako baza do przygotowania innych posiłków, których składnikiem jest mleko.

Nowe opakowanie

Nowe opakowanie myHumana Pack sprawia, że przygotowanie mleka dla niemowląt jest bardziej bezpieczne, higieniczne i łatwiejsze niż kiedykolwiek. Puszka dodatkowo wzmocniona od spodu zapewnia mleku szczelność i stabilność, a higieniczne zamknięcie to gwarancja czystości.
W przeprowadzonych wśród mam badaniach doceniono również membranę ochronną zapewniająca bezpieczeństwo i świeżość produktu, a także uroczą łyżeczkę w kształcie serca, którą można było zawiesić na specjalnej półce wewnątrz opakowania. 99% badanych podkreśliło, że docenia nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa mieszance, ale również fakt, że dzięki konstrukcji opakowania są w stanie przyrządzić mleko jedną ręką! 85% konsumentek uważa, że myHumana Pack to najlepsze opakowanie mleka modyfikowanego dostępne na rynku*.

Czułość przede wszystkim

Pamiętaj, że maluch oprócz odpowiedniej diety, potrzebuje też ciebie! Bliskość możesz zapewnić mu przytulając dziecko także z butelką w ręce, podczas karmienia. Pozwól mu usłyszeć bicie twojego serca i poczuć twoje ciepło. To bezcenne chwile…
 
*Dane zebrane na podstawie badania przeprowadzonego przez StreetCom w Q4 2018 r.
Artykuł powstał z udziałem marki Humana
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy