Dla przyszłej mamy najważniejsze jest to, żeby jej dziecko urodziło się zdrowe. Wpływ na to ma nie tylko ogólny stan zdrowotny rodziców i przebieg ciąży, ale także m.in. sposób i moment przyjścia dziecka na świat. Wizja potencjalnych komplikacji, bólu, strach przed trafieniem na zmęczony i przepracowany personel – wszystko to tworzy w głowie ciężarnej prawdziwą mieszankę wybuchową. A przecież dzień narodzin dziecka powinien być zwieńczeniem całej tej trudnej i niepewnej drogi – momentem radosnym, który chce się wspominać do późnej starości. Aby jednak tak się stało, a poród nie był traumatycznym doświadczeniem, koniecznie jest zapewnienie rodzącej komfortu na najwyższym poziomie. Pomocny w znalezieniu odpowiedniej placówki medycznej jest z całą pewnością ranking szpitali opracowany przez fundację Rodzić po Ludzku. Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Szpital Medicover, co potwierdzają także opinie pacjentek.

Reklama

Czego potrzebuje rodząca?

Aby dzień narodzin dziecka mógł zapisać się w pamięci matki jako najpiękniejszy w życiu, spełnionych musi być szereg elementów. Każdy jest równie ważny – choć z pozoru błahe może wydawać się to, jaki posiłek otrzyma ona po wysiłku, jakim jest wydanie dziecka na świat. Niewiele bowiem potrzeba, by czar prysł, a to, co miało być najcudowniejszym momentem, przerodziło się w smutne wspomnienie. Rodząca kobieta zdecydowanie potrzebuje bezpieczeństwa i pewności, że wokół niej znajdują się ludzie gotowi do pomocy, służący wiedzą i doświadczeniem, a także wsparciem, dobrym słowem i spokojem, który w tej chwili jest na wagę złota. Pewności, że wszystko będzie dobrze. Istotne jest również poszanowanie godności i zapewnienie kobiecie intymności – szacunek dla niej i partnera, który towarzyszy jej w tym wyjątkowym momencie.

mat. prasowe

Rodzić po Ludzku, czyli jak?

Nie bez powodu Szpital Medicover zajmuje pierwsze miejsce w rankingu Fundacji. Od 10 lat jest miejscem, w którym mamy w pełni bezpiecznych i komfortowych warunkach mogą urodzić swoje dzieci. W tym czasie w placówce przyjęto blisko 7100 porodów. Doświadczony zespół lekarzy, pielęgniarek i położnych na pierwszym miejscu stawia kobietę – po to, by dzień narodzin wspominała z uśmiechem na ustach. Pacjentki już wcześniej objęte są profesjonalną opieką w szkole rodzenia i wspólnie z położną przygotowują indywidualny plan porodu. Mają pewność, że w dniu porodu wokół niej nie będą krążyć po prostu ludzie w szpitalnych fartuchach, a przewodnicy, którzy pomogą jej przejść tę trudną i wyczerpującą drogę, jaką jest poród – już od momentu pierwszych skurczów, aż po wręczenie wypisu ze szpitala.

Decydując się na poród w Szpitalu Medicover nie musisz się obawiać, że na oddziale nie będzie miejsc i zostaniesz odesłana do innej placówki. Gwarancja przyjęcia o każdej porze dnia i nocy, obecność specjalistów i możliwość wykonania znieczulenia na życzenie, gdy tylko będzie potrzebne – to elementy, które zapewniają spokój przyszłej mamie w ostatnich tygodniach ciąży. Personel wie, że każda kobieta jest inna, ma swoje potrzeby i oczekiwania, a spełnianie ich jest najwyższym priorytetem. Najnowocześniejszy sprzęt, przytulne i kameralne sale porodowe zapewnią komfort każdej rodzącej i jej partnerowi. Po intensywnym wysiłku, jakim niewątpliwie jest urodzenie dziecka, kobieta może liczyć na spokój i odpowiedni posiłek, co pozwoli szybko zregenerować organizm i w pełni cieszyć się pierwszymi chwilami z maluszkiem. Właśnie wydarzyło się coś niesamowitego – zostaliście rodzicami, nic innego nie powinno zaprzątać wam głów. To wasz moment.

mat. prasowe

Opieka nad noworodkiem bez cienia obawy

Szpital Medicover posiada Oddział Intensywnej Terapii Noworodków, gwarantujący natychmiastową pomoc w razie każdej potrzeby. Ewentualne leczenie odbywa się na miejscu, bez konieczności przewożenia dziecka do innej placówki. Szpital spełnia kryteria II stopnia referencyjności i posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia, potwierdzającą najwyższy standard usług medycznych. Oznacza to, że wszystkie maluszki, które przyjdą na szpital w Szpitalu Medicover, są natychmiast zaopiekowane przez zespół doświadczonych neonatologów. Oddział znajduje się na tym samym piętrze, co oddział położniczy, więc mamy są cały czas bardzo blisko swoich maluszków. Na miejscu wykonywane są wszystkie niezbędne badania, a w razie konieczności natychmiast zostają wdrażane zaawansowane procedury i konsultacje lekarskie ze specjalistami z innych oddziałów.

Zobacz także

Wybór prywatnej placówki to nie fanaberia, a świadoma decyzja, poparta szeregiem istotnych argumentów. Chcesz dla siebie i maleństwa jak najlepiej i nikogo to nie dziwi. Narodziny dziecka powinny być najpiękniejszym momentem w życiu kobiety i będą – obiecujemy.

Reklama

Materiał powstał przy udziale partnera – szpitala Medicover

Reklama
Reklama
Reklama