Spokojny rodzic to spokojne dziecko, ale… spokój nie zawsze, hm, a właściwie mało kiedy wystarczy, by maluszka z sukcesem wyprawić w objęcia Morfeusza. Warto czasem sięgnąć po rozwiązania, jakie pomogą dziecku spokojnie się najeść, wyciszyć i zasnąć. Zwłaszcza te, które idealnie sprawdzają się przed samym snem…

Reklama

Rewolucja w karmieniu

Najlepszym, co możesz zaoferować maluszkowi na starcie, jest twoje mleko. Zdarza się jednak, że karmienie piersią nie jest możliwe, albo z różnych powodów konieczne jest karmienie naprzemienne. Wtedy szczególnie ważne jest, by wyprawkę do karmienia skompletować starannie, z najlepszych akcesoriów. Jednym z nich jest butelka Nanobébé do karmienia i przechowywania pokarmu.

materiały prasowe

Została zaprojektowana w taki sposób, aby po odciągnięciu przez mamę pokarmu udało się zachować jak najwięcej ważnych składników odżywczych zawartych w mleku. Chłodzenie czy zamrażanie, a następnie ogrzewanie pokarmu może prowadzić do utraty jego właściwości odżywczych. Ale dzięki unikalnej geometrii butelki mleko równomiernie wypełnia jej wnętrze, co pozwala na 2 razy szybsze ogrzanie oraz 2 razy szybsze schłodzenie pokarmu. Właśnie skrócenie tych procesów redukuje namnażanie bakterii i pozwala na zachowanie wartości odżywczych zawartych w mleku.
Sam design to jednak coś więcej. Kształt butelki zapobiega powstawaniu tzw. gorących punktów, które mogłyby poparzyć dziecko. Pozwala jednocześnie na samodzielne trzymanie butelki w małych rączkach. Zaawansowany potrójny system odpowietrzania zmniejsza ryzyko wystąpienia kolki u niemowląt. Równocześnie butelka wyposażona jest w antyalergiczny smoczek, zaprojektowany tak, aby przypominał kształt piersi – znacznie ułatwiający karmienie naprzemienne. Chodzi przede wszystkim o przepływ smoczka. Jest on bardzo wolny i bardzo porównywalny do przepływu z piersi matki, dlatego maluch praktycznie nie odczuwa różnicy czy to pierś czy butelka.

materiały prasowe
Marko

Do butelki Nanobébé dołączony jest adapter, dzięki któremu możliwe jest pompowanie mleka bezpośrednio do butelki, a następnie przechowywanie go w zamrażarce lub lodówce w samej butelce lub specjalnie przeznaczonych do tego sterylnych torebkach. Butelki można układać warstwowo, jedna na drugiej. To nie tylko oszczędność miejsca w lodówce, ale również pomoc w śledzeniu kolejności kładzenia odciąganego mleka. Torebki z kolei przeznaczone są do przechowywania mleka w płytkiej warstwie – tym samym schładzają i rozmrażają się szybko, redukując rozwój bakterii i zachowując składniki odżywcze. Żeby jeszcze bardziej ułatwić przechowywanie mleka i zapewnić odpowiednią higienę, warto zaopatrzyć się w organizer. Zajmuje mało miejsca i pozwala w łatwy sposób układać torebki jedna na drugiej. Bez zastanawiania się będziesz wiedziała, którą torebkę wziąć najpierw – w myśl zasady „pierwszy włożony jako pierwszy wyciągamy”.

materiały prasowe
materiały prasowe

Zaspokojenie potrzeby ssania

Niemowlęta mają różną potrzebę ssania. Niektóre z nich potrzebują smoczka częściej i korzystają z niego bardziej intensywnie, inne mniej. Niezależnie od wszystkiego jednak okazuje się, że zarówno rodzice, jak i maluchy, pokochały Smoczek Flexy marki Nanobébé.

Zobacz także
materiały prasowe
materiały prasowe

Smoczki Flexy wykonane są z bezpiecznego i miękkiego silikonu – jest to jednoczęściowa konstrukcja spełniająca standardy American Academy of Pediatrics Guidelines. Ich lekka i ergonomiczna konstrukcja pomaga utrzymać maluszkowi smoczek w ustach. Jednocześnie unikalny kształt zapewnia zdrowy rozwój jamy ustnej. Nas urzekł również niezwykle oryginalny design!
Warto tu nadmienić, że Nanobébé jako jedyna marka w Polsce posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka!

Spokojny sen

Kiedy maluch jest już najedzony i spokojny – czas spać! Otulacze marki Love to Dream pomagają rodzicom w usypianiu maluchów aż do 3. roku życia dzięki niezwykłemu, trzyetapowemu systemowi snu! Na czym polega?

materiały prasowe

materiały prasowe

materiały prasowe

Etap 1: To czas, w którym maluch czuje się najbezpieczniej w pozycji zbliżonej do tej, którą miał w brzuchu mamy. Przez pierwsze cztery miesiące najczęściej śpi z rączkami w górze. Dla najmniejszych niemowląt przeznaczony jest właśnie Otulacz Swaddle UP, który został zaprojektowany tak, aby podtrzymać u dziecka uczucie przebywania w łonie matki. Wyposażony jest w dwukierunkowy zamek, ułatwiający choćby zmianę pieluszki, gdy w nocy zajdzie taka potrzeba.

Etap 2: To czas, w którym dziecko stopniowo przechodzi od pełnego otulania do uwolnienia rączek. Otulacz Swaddle UP 50/50 zaczyna sprawdzać się około 4-9. miesiąca życia maluszka. Kiedy dziecko usiłuje przewracać się na brzuszek, należy odpiąć jedno skrzydełko, pozwalając, by jedna ręka była wolna, a druga otulona. Kilka nocy później – odwrotnie. Oba otulacze – Swaddle UP 50/50 jak i Swaddle UP są certyfikowane przez Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawu Biodrowego.

Etap 3: To piżamka przejściowa Swaddle UP, która pomaga dziecku stopniowo dostosować się do spania bez otulania. Idealna dla dzieci, które są gotowe do przejścia na spanie z wolnymi rączkami i jednocześnie uwielbiają uczucie bezpieczeństwa poprzez bycie otulonym. Na szczególną uwagę zasługują… nogawki. Stópki dziecka można bowiem zasłonić na czas snu, a odkryć gdy tylko przebudzi się rano. To pewność, że maluch jest otulony przez całą noc.
Ważne jest, aby wybrać otulacz zgodny z wagą lub wzrostem dziecka. To gwarancja bezpieczeństwa i maksymalnego komfortu.
Pamiętaj, że spokojny sen maluszka, to również spokój rodziców. A nie jest tajemnicą, że człowiek wyspany funkcjonuje zdecydowanie lepiej!
Miłych snów!

Jesteś mamą z brzuszkiem? Jesteś tatą, który już teraz chce zapewnić komfort i bezpieczeństwo swojej rodzinie?
Jeżeli zastanawiasz się czego potrzebujesz do idealnej wyprawki dla swojego dzidziusia, zapraszamy do bezpłatnych konsultacji telefonicznych lub online z ekspertem ds. wyprawki dla noworodka.
Podzielimy się z Wami naszym doświadczeniem i przydatnymi poradami. Kliknij TUTAJ

Artykuł powstał z udziałem Marko

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama