Znalezienie idealnego płaszcza ciążowego to wcale nie taka prosta sprawa. Nie tak łatwo pogodzić najnowsze trendy z poczuciem komfortu i jeszcze praktycznym krojem, którzy rzeczywiście sprawdzi się na nieco dłuższy czas, niż będziemy mieć ten nasz baaaardzo okrąglutki brzuszek. Warto jednak wybierać płaszcze z kolekcji przeznaczonych dla ciężarnych. Są dostosowane swoją konstrukcją do zmieniającej się figury, a przez to można je nosić przed ciążą, w trakcie, a także już pod porodzie. Wybrałam specjalnie dla was kilka modeli, które są ładne i praktyczne! Na jesień, zimę i przed wiosną!

Reklama

Przede wszystkim spodobały mi się modele sięgające za kolano i ze wstawką dla niemowlęcia! To hit! Za te, które mają dość wysokie parametry techniczne, a więc są nieprzemakalne i nieprzepuszczalne, a jednocześnie oddychające - zapłacimy trochę więcej.

Ale też nie wszystkie ciężarne potrzebują bardzo grubych płaszczy. Niektórym w ciąży bywa bardzo gorąco i wolą ubierać się na cebulkę. Jeśli będziecie nosić maluszka w chuście lub nosidle to warto wybrać te cieńsze modele - maluch i nosidło potrafią grzać jak kaloryferek! Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na dłuższe modele typu softshell czyli przede wszystkim takie, które chronią przed wiatrem i deszczem, ale są stosunkowo cienkie (ładnie się układają na sylwetce ciążowej). Niektóre mają też memebrany, więc są oddychające.

Na bardzo ciepłą jesień i przedwiosenne spacery na pewno przyda się klasyczny trencz ciążowy w tradycyjnym kolorze. Nigdy nie wychodzi z mody! Będzie pasował niemal do wszystkiego. Który model płaszcza wybierzesz dla siebie?

Zobacz też:

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama