Czym się różnią kosmetyki mineralne od zwykłych z drogerii? [WIDEO]
Kosmetyki mineralne są uznawane za zdrowsze dla skóry, delikatniejsze, po prostu bardziej eko. Czy rzeczywiście minerały lepiej pielęgnują naszą cerę? I czy są odpowiednie dla kobiet w ciąży? Opowiada wizażystka, Magdalena Kołodziejczyk.
Cera przyszłej mamy może być prawdziwą ozdobą, ale może też sprawiać problemy. Niedoskonałości, łojotok, błyszczenie lub - wręcz przeciwnie - duże wysuszenie skóry są częstymi problemami w ciąży. Kosmetyki mineralne okrzyknięto lekiem na wiele z nich. O to, co je czyni tak wyjątkowymi, zapytaliśmy Magdalenę Kołodziejczyk, wizażystkę marki Jane Iredale.
Zobacz też: Jak dbać o paznokcie w ciąży? Czy każdy manikiur jest zdrowy i dla malucha?
Czym się różnią kosmetyki mineralne od kosmetyków tradycyjnych?
Kosmetyki mineralne są zdrowsze - mają krótszą listę składników, przede wszystkim o te elementy, które cerze szkodzą. Zawierają za to substancje poprawiające wygląd skóry w ciąży.
- nie zawierają talku, który zatyka pory i powoduje powstawanie zaskórników
- są wielofunkcyjne, czyli jeden kosmetyk zastępuje lub łączy funkcje kilku, np. podkład jest jednocześnie rozświetlaczem i kremem nawilżającym
- mają w składzie farmakologiczne ilości czynnych substancji, np. witaminy C lub kwasu hialuronowego
- nie uczulają, ponieważ nie mają w składzie substancji ropopochodnych ani chemicznych, mogących powodować uczulenia
- pozwalają na naturalny wygląd, nie dają efektu maski.
Jak kosmetyki mineralne działają na kobiety w ciąży?
Są idealne dla skóry przyszłych mam, ponieważ nie uczulają, nie zawierają zbędnej chemii oraz pozwalają na szybki, naturalny makijaż w kilka minut. Make up kosmetykami mineralnymi jest też trwały - utrzymuje się do 12 godzin.
Zobacz też: Jak się malować, by zamaskować przebarwienia i niedoskonałości?