W okresie ciąży badanie KTG oraz regularne pobieranie krwi dla wielu kobiet są przykrą koniecznością. Zwłaszcza pod jej koniec – kiedy stres jest coraz większy, a jednocześnie brakuje sił na wychodzenie z domu w związku z rosnącym brzuszkiem… Również po porodzie niezbędne jest wykonanie szeregu badań, wsparcie pielęgniarki, położnej, pomoc laktacyjna czy też badania, które należy wykonać dzieciom. Aby oszczędzić zarówno sobie, jak i maluszkowi stresu, wystarczy zamówić wizytę domową wykwalifikowanego personelu medycznego.

Reklama

uPacjenta – jak to działa?

Zasada jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę internetową uPacjenta (www.upacjenta.pl) i zamówić wybrane badanie pod wskazany adres. Portal, oprócz możliwości zamówienia badania daje możliwość wyboru terminu i godziny wizyty, wskazania specjalisty z listy oraz opłacenia zamówienia.

Badania (nie tylko) dla mam

W przypadku pobrania krwi w domu pacjenta, badania wykonują specjaliści z wykształceniem medycznym, którzy potrafią pobrać krew zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Zachowane są przy tym wszelkie środki bezpieczeństwa – pielęgniarz korzysta ze sterylnych, jednorazowych narzędzi, dezynfekuje dłonie i skórę przed każdym pobraniem, a także rozkłada specjalną matę, na której odbywa się pobranie.
Krew pobierana jest tzw. systemem próżniowym, który zmniejsza ryzyko zakażenia i kontaktu miejsca wkłucia i materiału ze środowiskiem. Próbka natychmiast przekazywana jest do laboratorium, a wyniki badania dostępne są online. Jeśli pojawiają się jakieś wątpliwości, istnieje możliwość konsultacji wyników z ekspertem, który omówi je i wyjaśni, co wskazują wartości odbiegające od normy, a także zaproponuje rozszerzenie pakietu badań lub wizytę u odpowiedniego specjalisty.

Domowe KTG

Jednym z najważniejszych badań, jakie musi wykonywać przyszła mama w trzecim trymestrze ciąży, jest KTG (kardiotokografia), czyli badanie, dzięki któremu mierzy się bicie serca dziecka oraz częstotliwość skurczy mięśni macicy. Zazwyczaj wiąże się ono z częstymi wizytami u lekarza, dojazdami i mało komfortową „leżanką” w gabinecie. Dzięki portalowi uPacjenta możliwe jest przeprowadzenie KTG w domu. Wszystko to przy pomocy małego intuicyjnego aparatu, którego przyszła mama może używać w dowolnej chwili. Wyniki są rejestrowane przez system Pregnabit i wysyłane do Medycznego Centrum Telemonitoringu (MCT), w którym wykwalifikowany personel medyczny na bieżąco analizuje napływające zapisy KTG. W zależności od potrzeb, można skorzystać z aparatu jednorazowo lub wypożyczyć go na tydzień, dwa tygodnie lub miesiąc.

materiały prasowe

Nie tylko badania

To, co niezwykle ważne zwłaszcza dla świeżo upieczonych mam, to pomoc i wsparcie doświadczonych osób. Dlatego portal uPacjenta oferuje również możliwość wsparcia doświadczonej pielęgniarki, położnej czy konsultację laktacyjną.
Sama możesz wybrać, z kim chciałabyś się spotkać – na stronie zapoznasz się z sylwetkami specjalistów współpracujących – poznać ich doświadczenie i opinię innych pacjentów. Działania specjalistów są również podzielone na miasta, dlatego ważne jest sprawdzenie, z kim możesz się spotkać w swojej okolicy.

Zobacz także

Same korzyści!

Przyszłe mamy mogą wykonać szereg niezbędnych badań oszczędzając czas, energię i nie stresując się. Dzięki portalowi uPacjenta zrobią to też bez konieczności posiadania skierowania. Pielęgniarka przyjeżdża do domu o umówionej godzinie, a całość przebiega sprawnie i komfortowo. Możliwość takiej usługi jest szczególnie cenna, gdy ciąża jest zagrożona. Przyszła mama powinna wówczas dużo leżeć i wypoczywać, a nie narażać się na podróże. Dzięki usługom uPacjenta mogą zbadać się, nie wychodząc z domu.
Młodzi rodzice z kolei, zamawiając wizytę domową, zaoszczędzą stresu zarówno sobie, jak i dziecku. Wielu z nich (tak, tak – dzieci i dorosłych) na samą myśl o przychodni wpada w panikę. Specjaliści dzięki temu, że mogą w pełni skoncentrować się na pacjencie, dbają o to, żeby badanie odbyło się w miłej atmosferze. To również gwarancja czystości i bezpieczeństwa – w poradni nie sposób uniknąć zarazków. I najważniejsze – nie trzeba brać dnia wolnego. Badanie można zaplanować jeszcze przed wyjściem do pracy i przedszkola.

Reklama

Artykuł powstał z udziałem marki uPacjenta

Reklama
Reklama
Reklama