Dulcobis, zaparcia, lek na zaparcia, sposoby na zaparcia
fot. materiały prasowe

Dulcobis - preparat na zaparcia

Zaparcia to nieprzyjemna, ale powszechna dolegliwość. Dotyczy aż 840 mln ludzi. Ulgę w walce z tym problemem przynosi Dulcobis - najpopularniejszy na świecie lek przeczyszczający, stosowany na noc.
Dulcobis, zaparcia, lek na zaparcia, sposoby na zaparcia
fot. materiały prasowe
Dulcobis od ponad 50 lat cieszy się zaufaniem milionów pacjentów, nareszcie dostępny jest również w Polsce.

Codziennie, zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej towarzyszy nam stres. Dziś już nie tylko jemy, ale również pracujemy w pośpiechu. Żyjemy w poczuciu, że czasu jest coraz mniej, a zadań do wykonania i obowiązków do wypełnienia stale przybywa. Brakuje nam energii na aktywny wypoczynek, dlatego większość wolnego czasu spędzamy w pozycji siedzącej, przed telewizorem lub komputerem. Zdarza się, że w konsekwencji doświadczamy przykrych problemów zdrowotnych ze strony układu pokarmowego, np. niestrawności, bólu brzucha.

Bezskuteczne wizyty w WC


Według specjalistów zaparcia są jedną z najbardziej uciążliwych i rozpowszechnionych dolegliwości trawiennych. Niedogodności z nimi związane to uczucie dyskomfortu i wzdęcia. Kłopoty takie powstają, kiedy praca mięśni jelit jest okresowo wstrzymana lub przebiega 
w bardzo wolnym tempie. W rezultacie treść pokarmowa nie jest przemieszczana dalej, 
a wypróżnienie jest opóźnione i utrudnione. Jeśli kolejna wizyta w toalecie nie przynosi pożądanego efektu, czujemy się ciężko i mamy wrażenie ograniczonej swobody poruszania się.


To wszystko przekłada się na nasze samopoczucie, a w konsekwencji spadek efektywności w pracy i stres. Mechanizm ten działa jak samonakręcająca się spirala, dlatego aby uwolnić się od problemu zaparć i być w pełni aktywnym, należy szukać skutecznego rozwiązania.

Ważne! Należy pamiętać, że codzienne wypróżnianie nie jest konieczne. U niektórych zdrowych osób wypróżnianie może występować zaledwie trzy razy w tygodniu; inni wypróżniają się 1-2 razy dziennie. O zaparciach mówi się, gdy: wypróżnienia następują rzadziej niż trzy razy w tygodniu, wypróżnieniom towarzyszy znaczny wysiłek, stolec jest twardy.
Redakcja poleca: Stare imiona – dla dziewczynek i dla chłopców, najpopularniejsze 100 lat temu i nadal modne [WIDEO]
Mamy dla was zestaw starych imion, które były najpopularniejsze w czasach naszych dziadków i pradziadków. Niektóre z nich nadal są bardzo modne i biją rekordy popularności!

Nigdy więcej wstydu!

Dolegliwości spowodowane przez nieregularne wypróżnianie powszechnie uważane są za wstydliwe, więc niechętnie o nich mówimy. Mimo że leży to w sferze naszej natury, do problemów z czynnością fizjologiczną trudno przyznać się nawet najbliższym. Dla skutecznego rozwiązania problemu kluczowe jest, aby nauczyć się na ten temat rozmawiać otwarcie i aktywnie szukać pomocy. Przewlekłe zaparcia mogą bowiem powodować poważne powikłania zdrowotne, np. schorzenia jelita grubego, jest to sytuacja kiedy należy skonsultować się 
z lekarzem.
  [content:8_1693,0_23491,8_250,0_15553:CMNews]

Dulcobis – wysoce skuteczny i bezpieczny sposób na zaparcia

Od marca 2012 roku w polskich aptekach dostępny jest Dulcobis - lek stosowany w krótkotrwałym, objawowym leczeniu zaparć. 
Od ponad 50 lat przynosi ulgę chorym zmagającym się z nieregularnym wypróżnianiem się. Teraz może pomóc również Polakom. Preparat ten pozytywnie wpływa na usprawnianie czynności jelit poprzez rozluźnienie oraz stymulowanie mięśni, zwiększa zawartość wody w świetle jelita, ułatwiając tym samym wypróżnianie. Lek przynosi ulgę po 6-12 h od podania, gdyż dzięki odporności na działanie soków trawiennych, zaczyna działać dopiero w jelicie grubym.

Ty śpisz, a Dulcobis działa

Dulcobis przyjmowany na noc eliminuje podczas snu dyskomfort związany 
z nieregularnym wypróżnianiem, co pomaga w prowadzeniu normalnego trybu życia i zachowania dobrego samopoczucia kolejnego dnia. Czując, że pojawią się kłopoty z czynnością fizjologiczną, mamy możliwość zareagowania, zanim będą miały one wpływ na naszą codzienną aktywność. Dulcobis oferuje zatem dyskretną pomoc, gdy niecierpliwie czekamy na wypróżnienie. 
Oceń artykuł

Ocena 4 na 99 głosy

Zobacz także

Popularne tematy