Huawei ebook
fot. Adobe Stock

Ebooki dla najmłodszych. Dlaczego to dobry pomysł?

Technologia jest częścią naszej codzienności. Zamiast chronić przed elektroniką swoje dziecko, naucz je, jak mądrze z niej korzystać. Dobrym przykładem są ebooki, czyli prosty sposób na przerwanie nudy i rozwijanie wyobraźni maluszka.
Huawei ebook
fot. Adobe Stock
Myśląc o technologii w rękach dziecka, pierwszą myślą rodziców jest oglądanie bajek i granie w gry (często niekoniecznie dostosowane do wieku). Choć elektronika może dać rodzicowi trochę wytchnienia, tylko z pozoru jest dobrą rozrywką dla malucha. Zapewne wciągnie go na dobrych kilka godzin, ale jakie korzyści edukacyjne będą płynęły z tej zabawy? Nieduże, o ile nasze dziecko nie ogląda filmu edukacyjnego…
Możliwość połączenia rozrywki, nauki, rozwijania nowych umiejętności i elektroniki dają ebooki. Choć tradycyjne książki nigdy nie powinny być przez nie zastąpione, trzeba przyznać, że w niektórych sytuacjach biją je na głowę.

Gdzie jest biblioteka? W torebce mamusi!

Weźmy pod lupę pierwszą lepszą sytuację z życia – wizyta w przychodni. Chociaż umawiasz się na konkretną godzinę do pediatry, już od progu zauważasz, że jest opóźnienie. Widząc gromadkę dzieci szybko obliczasz, że możecie posiedzieć tu nawet godzinę! Posłanie malucha do kącika z zabawkami nie jest najlepszym pomysłem i to nie tylko w czasach pandemii. Wystarczy sobie wyobrazić, ile chorych dzieci dotyka ich jednego dnia… Trzeba więc jakoś utrzymać malucha przy boku.
I wtedy wyjmujesz z torebki tablet. Tadam! Nie, nie po to, by włączyć jedną z gier i wręczyć go dziecku. Dzięki aplikacji EmpikGo w mgnieniu oka macie dostęp do setek ebooków dla dzieci – do wyboru do koloru. A może chcesz zostać okrzyknięta najfajniejszą mamą na świecie? Zaproponuj, że poczytasz na głos, by mogły słuchać także pozostałe dzieci. Uwierz na słowo, inne mamy będą ci wdzięczne!
Redakcja poleca: Wspólne czytanie jest najlepsze! Poznajcie przygody bliźniąt Drzewodomskich
Czy jednorożce istnieją naprawdę? A różowe delfiny? A jeśli tak, to gdzie można je spotkać i jakie jeszcze zwierzęta tam żyją? Tego wszystkiego można się dowiedzieć z książek o bliźniakach Drzewodomskich, ale to tylko jedna z wielu korzyści, jakie daje wspólne czytanie.

Nauka przez zabawę?

My zdecydowanie jesteśmy na TAK! To najlepsza forma nauki, a jeśli dodatkowo towarzyszy jej zaangażowany rodzic i technologie, lepiej być nie może. Pamiętaj, że większość książek dla najmłodszych zawiera morał. Lektura może być więc wstępem do rozmowy do miłości, smutku, empatii czy bezpieczeństwie. Ponadto pozwala rozwijać wyobraźnię. W ofercie EmpikGo znajdziesz nie tylko typowe opowiadania, bajki czy baśnie, ale także książeczki edukacyjne, które pomogą maluchowi w nauce liczenia czy pisania. Gwarantujemy – przegonicie nudę!


Huawei kolaż 2

Ekonomicznie i nowocześnie

Jeśli twój domowy budżet nie pozwala na systematyczny zakup tradycyjnych książek, a do biblioteki ci nie po drodze, korzystanie z aplikacji EmpikGo pozwoli wam być na bieżąco z nowościami wydawniczymi niewielkim kosztem. Kupując nowy tablet Huawei MatePad T8 możecie skorzystać z oferty Huawei: bezpłatnego, 3-miesięcznego dostępu do ebooków i audiobooków w aplikacji Empik Go! Aby skorzystać z prezentów, wystarczy pobrać wspomniane aplikacje ze wspomnianego sklepu Huawei AppGallery, autorskiego sklepu z aplikacjami marki, w którym znajduje się już ponad 1000 polskich aplikacji, a w sumie blisko 35 000 aplikacji z całego świata. Z dnia na dzień ta liczba rośnie. Kiedy więc maluch śpi, z tabletu mogą korzystać inni członkowie rodziny. Przecież mama też znajdzie dla siebie jakiś ciekawy ebook lub audiobook.

Huawei mate pad T8
Bezpłatny, 3-miesięczny dostęp do EmpikGo gwarantuje także zakup nowego telefonu Huawei Y6p, który jest zasilany przez potężną baterię o pojemności 5000 mAh, która może pełnić rolę przenośnego power banku. Umożliwia to funkcja przewodowego ładowania zwrotnego do 6 W – wystarczy podłączyć smartfon do innego urządzenia, na przykład drugiego telefonu, aby naładować jego baterię! Tak więc nie przejmuj się, gdy tablet padnie! Mama-czarodziejka ma na wszystko swoje sposoby, prawda?

smatphone Y6p

Artykuł powstał z udziałem marki Huawei
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy