Huawei ebook
fot. Adobe Stock

Ebooki dla najmłodszych. Dlaczego to dobry pomysł?

Technologia jest częścią naszej codzienności. Zamiast chronić przed elektroniką swoje dziecko, naucz je, jak mądrze z niej korzystać. Dobrym przykładem są ebooki, czyli prosty sposób na przerwanie nudy i rozwijanie wyobraźni maluszka.
Huawei ebook
fot. Adobe Stock
Myśląc o technologii w rękach dziecka, pierwszą myślą rodziców jest oglądanie bajek i granie w gry (często niekoniecznie dostosowane do wieku). Choć elektronika może dać rodzicowi trochę wytchnienia, tylko z pozoru jest dobrą rozrywką dla malucha. Zapewne wciągnie go na dobrych kilka godzin, ale jakie korzyści edukacyjne będą płynęły z tej zabawy? Nieduże, o ile nasze dziecko nie ogląda filmu edukacyjnego…
Możliwość połączenia rozrywki, nauki, rozwijania nowych umiejętności i elektroniki dają ebooki. Choć tradycyjne książki nigdy nie powinny być przez nie zastąpione, trzeba przyznać, że w niektórych sytuacjach biją je na głowę.

Gdzie jest biblioteka? W torebce mamusi!

Weźmy pod lupę pierwszą lepszą sytuację z życia – wizyta w przychodni. Chociaż umawiasz się na konkretną godzinę do pediatry, już od progu zauważasz, że jest opóźnienie. Widząc gromadkę dzieci szybko obliczasz, że możecie posiedzieć tu nawet godzinę! Posłanie malucha do kącika z zabawkami nie jest najlepszym pomysłem i to nie tylko w czasach pandemii. Wystarczy sobie wyobrazić, ile chorych dzieci dotyka ich jednego dnia… Trzeba więc jakoś utrzymać malucha przy boku.
I wtedy wyjmujesz z torebki tablet. Tadam! Nie, nie po to, by włączyć jedną z gier i wręczyć go dziecku. Dzięki aplikacji EmpikGo w mgnieniu oka macie dostęp do setek ebooków dla dzieci – do wyboru do koloru. A może chcesz zostać okrzyknięta najfajniejszą mamą na świecie? Zaproponuj, że poczytasz na głos, by mogły słuchać także pozostałe dzieci. Uwierz na słowo, inne mamy będą ci wdzięczne!

Nauka przez zabawę?

My zdecydowanie jesteśmy na TAK! To najlepsza forma nauki, a jeśli dodatkowo towarzyszy jej zaangażowany rodzic i technologie, lepiej być nie może. Pamiętaj, że większość książek dla najmłodszych zawiera morał. Lektura może być więc wstępem do rozmowy do miłości, smutku, empatii czy bezpieczeństwie. Ponadto pozwala rozwijać wyobraźnię. W ofercie EmpikGo znajdziesz nie tylko typowe opowiadania, bajki czy baśnie, ale także książeczki edukacyjne, które pomogą maluchowi w nauce liczenia czy pisania. Gwarantujemy – przegonicie nudę!


Huawei kolaż 2

Ekonomicznie i nowocześnie

Jeśli twój domowy budżet nie pozwala na systematyczny zakup tradycyjnych książek, a do biblioteki ci nie po drodze, korzystanie z aplikacji EmpikGo pozwoli wam być na bieżąco z nowościami wydawniczymi niewielkim kosztem. Kupując nowy tablet Huawei MatePad T8 możecie skorzystać z oferty Huawei: bezpłatnego, 3-miesięcznego dostępu do ebooków i audiobooków w aplikacji Empik Go! Aby skorzystać z prezentów, wystarczy pobrać wspomniane aplikacje ze wspomnianego sklepu Huawei AppGallery, autorskiego sklepu z aplikacjami marki, w którym znajduje się już ponad 1000 polskich aplikacji, a w sumie blisko 35 000 aplikacji z całego świata. Z dnia na dzień ta liczba rośnie. Kiedy więc maluch śpi, z tabletu mogą korzystać inni członkowie rodziny. Przecież mama też znajdzie dla siebie jakiś ciekawy ebook lub audiobook.

Huawei mate pad T8
Bezpłatny, 3-miesięczny dostęp do EmpikGo gwarantuje także zakup nowego telefonu Huawei Y6p, który jest zasilany przez potężną baterię o pojemności 5000 mAh, która może pełnić rolę przenośnego power banku. Umożliwia to funkcja przewodowego ładowania zwrotnego do 6 W – wystarczy podłączyć smartfon do innego urządzenia, na przykład drugiego telefonu, aby naładować jego baterię! Tak więc nie przejmuj się, gdy tablet padnie! Mama-czarodziejka ma na wszystko swoje sposoby, prawda?

smatphone Y6p

Artykuł powstał z udziałem marki Huawei
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy