Film, który poruszył miliony serc – musisz go zobaczyć!

Czasem nic nie jest takie, na jakie wygląda. Ten film to lekcja pokory dla każdego z nas. Zobaczcie go i przyznajcie, wzruszył was równie mocno, co nas?
Czarny ekran i dźwięki strzelania z karabinów – tak zaczyna się film "The Present" Jacoba Freya, wyświetlony na YouTubie ponad 6 milionów razy, nagradzany na wielu festiwalach filmowych.

Film opowiada historię dorastającego chłopca, który całe dnie spędza przed telewizorem, grając na konsoli. Pewnego dnia mama chłopca przynosi mu prezent – szczeniaka bez jednej łapki. Chłopiec nie jest zadowolony z prezentu, odtrąca pieska i patrzy na niego ze złością. Szczeniak nie daje za wygraną. Skacze, biega, przynosi chłopcu piłkę i zachęca go do wspólnej zabawy. Chłopiec ulega urokowi szczeniaka. Podnosi piłkę, wstaje z kanapy... i wtedy zaczynamy rozumieć sens tego filmu – chłopiec, podobnie jak pies, nie ma jednej nogi.

Ta krótka animacja pokazuje nam, z jakimi barierami zmagają się niepełnosprawne dzieci, ale również uczy nas pokory. Kiedy zobaczyłam, z jaką agresją chłopiec reaguje na psa, pomyślałam, że jest niegrzecznym i niewrażliwym dzieckiem. Dopiero koniec filmu uświadomił mi, że zbyt pochopnie go oceniłam – nie znałam jego sytuacji, nie wiedziałam, dlaczego zareagował w ten sposób na widok psa bez łapki. Z drugiej strony, ta animacja uświadamia nam, że sami tworzymy sobie wszelkie bariery. Niepełnosprawność czy inne "ograniczenia" nie są przeszkodami, by radośnie żyć, realizując swoje pasje.

Co wy pomyśleliście po zobaczeniu tego filmu?

Czytaj także: Każda matka czasem upada... Najpiękniejszy film o macierzyństwie!

Źródło: YouTube
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Maluch na słońcu

Pierwsza pomoc w ugryzieniach