Imiona męskie – księga imion dla chłopców

Wybierz imię dla syna z księgą imion dla chłopców. Sprawdź znaczenie i zdrobnienia popularnych i rzadkich imion męskich. Dowiedz się, jak wpływają na osobowość dziecka. Nasza lista zawiera najładniejsze imiona męskie, te najbardziej popularne, ale też te rzadkie i oryginalne. Nie zabrakło też krótkich imion dla chłopców.
Wszystkie imiona męskie na literę t

Tacjan

Tadeusz

Tadeusz – pochodzenie imienia, predyspozycje zawodowe, patroni Małgorzata Rozenek-Majdan, Agata Młynarska i Zbigniew Zamachowski – między innymi te gwiazdy nadały swoim synom imię Tadeusz. W przeszłości również wybrało je wielu rodziców. Skąd to zamiłowanie do tradycji? Sprawdź, w czym tkwi sekret popularności wspomnianego imienia. Poznaj powody, dla których warto obdarować nim nowo narodzone dziecko.

Teodor

Teodor to niezależny, pracowity i samodzielny mężczyzna. Wyróżnia się elokwencją i niezwykłymi manierami. Ma duży wpływ na przyjaciół i całkiem obcych ludzi, dla których jest autorytetem i źródłem inspiracji. Zobacz, skąd pochodzi imię Teodor i z jakich wyrazów powstało.

Teofil

Teofil to imię męskie pochodzenia greckiego. Noszący je mężczyzna jest bardzo pracowity, samodzielny oraz przyjacielski. Bliskie grono Teofila docenia jego prawdomówność, opiekuńczość i dyplomację. Zobacz, w jakim zawodzie sprawdzi się najlepiej!

Tom

Tom to bardzo międzynarodowe imię. Bez problemu można więc stosować je w wielu krajach, zwłaszcza zachodnich. Rodzicom, którzy wybierają je dla dziecka, często podoba się to, że brzmi bardziej światowo niż tradycyjne, polskie imiona. Wciąż można je ładnie zdrabniać. Imieniny Toma obchodzi się w ten sam dzień, co w przypadku Tomasza.

Tomasz

Tomasz to imię męskie pochodzenia aramejskiego. Jaką osobą jest nazwany nim mężczyzna? Najczęściej bardzo kulturalną, niezwykle przebiegłą, inteligentną oraz twórczą. Sprawdza się w zawodzie dziennikarza, krytyka literackiego, polityka, prawnika lub historyka. Zobacz, jacy są najczęściej Tomaszowie!

Tycjan

Tymon

Tymon to starożytne imię, które cieszy się obecnie olbrzymią popularnością. W oficjalnym rankingu najczęściej nadawanych imion męskich zajmuje 15. pozycję, a w 2020 r. nazwano tak 4220 chłopców. Mężczyzna o tym imieniu jest aktywny, co często przejawia się w sporcie. Bywa pochopny w działaniu, jednak wrodzony urok osobisty pozwala mu wybrnąć z każdej kłopotliwej sytuacji. Tymon ma zdolności przywódcze, ale nie należy do despotów. W relacjach z innymi ludźmi jest pogodny i spontaniczny. Preferuje luksusowe życie, a przy tym potrafi być bardzo rozrzutny. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o Tymonie.

Tymoteusz

Tymoteusz to ciekawe imię męskie, które pochodzi z języka greckiego. Powstało poprzez połączenie wyrazów thymos i theos i oznacza „czczącego boga”. Zobacz, jakim uczniem jest Tymoteusz oraz jakie są jego predyspozycje zawodowe!

Tytus

Nasza lista imion męskich rozpoczyna się na wszystkie litery. Dzięki wyszukiwarce szybko odnajdziesz imiona na określone litery i poznasz ich znaczenie. Jest w czym wybierać i czym się inspirować. 

Imiona męskie

Imiona dla chłopców mogą być krótkie i długie, polskie i zagraniczne, popularne i rzadkie, nowoczesne i staromodne. I mają wiele ciekawych znaczeń. Nic dziwnego, że wybór imienia męskiego dla dziecka jest tak trudny dla jego rodziców. 

W wyborze imienia dla chłopca pomoże wam nasza największa baza imion męskich. Znajdziecie w niej najładniejsze i najpopularniejsze imiona męskie, a także te najbardziej oryginalne i rzadkie. Wybór jest ogromny. W ostatnich latach rodzice najczęściej stawiali na klasyczne imiona (Jakub, Jan), ale coraz częściej wybierali też mniej popularne (Herbert, Gilbert) albo zagraniczne imiona (Leo, Oliver). Celebryci też coraz częściej sięgają po obco brzmiące imiona męskie. 

5 najpopularniejszych imion męskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion męskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Leszko
  • Nataliusz
  • Paulinus
  • Tarzycjusz
  • Zbych

Znaczenie imion

Wybór imienia dla chłopca to decyzja na całe życie. Nie warto więc podejmować jej pochopnie. Są imiona modne i takie, które lubimy od lat, nie zważając na zmieniające się trendy. Jeśli wciąż nie wiesz jak nazwać swojego synka, sprawdź znaczenie imion, które ci się podobają.

Wiele rodziców traktuje to jako wróżbę. Jeśli wybiorą imię męskie, które oznacza siłę, pracowitość czy odwagę wierzą, że właśnie takie będzie ich dziecko. Niech nasza księga imion posłuży ci, jako drogowskaz do owocnych poszukiwań! Znajdziesz w niej też dokładnie opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Dowiesz się również, co przynosi szczęście osobie o danym imieniu, podając jej szczęśliwą liczbę, kolor oraz kamień.

5 przykładów imion męskich staropolskich i ich znaczenie:

Najładniejsze imiona dla chłopców

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad imieniem dla chłopca, pomocny może okazać się nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierana imiona dla chłopców. Sprawdź naszą księgę imion także wówczas, gdy szukasz czegoś wyjątkowego. Znajdują się w niej rzadkie imiona męskie, te najbardziej oryginalne, krótkie i zagraniczne. Co ważne, są wśród nich także takie, które uważane są za mądre i szczęśliwe imiona dla chłopców. Wybór należy do ciebie!

5 najładniejszych imion męskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion męskich

5 nietypowych imion męskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej nietypowych imion dla chłopca