Imiona męskie – księga imion dla chłopców

Wybierz imię dla syna z księgą imion dla chłopców. Sprawdź znaczenie i zdrobnienia popularnych i rzadkich imion męskich. Dowiedz się, jak wpływają na osobowość dziecka. Nasza lista zawiera najładniejsze imiona męskie, te najbardziej popularne, ale też te rzadkie i oryginalne. Nie zabrakło też krótkich imion dla chłopców.

Abraham

Abraham to imię biblijne. Stanowi dość nietypowy wybór dla dziecka, jednak gwarantuje wyróżnienie potomka wśród rówieśników. Co ważne, imię Abraham występuje w wielu językach na świecie. Ma także kilka uroczo brzmiących zdrobnień. Warto również wiedzieć, że nosiło je wiele znamienitych postaci.

Adam

Adam to bardzo popularne imię męskie, o rodowodzie biblijnym, znane na całym świecie. Pojawiło się w Polsce już w XII i od tego czasu stale należy do kategorii imion bardzo popularnych. Jest krótkie, proste i łatwe do wymówienia również za granicą, co sprawia, że rodzice nadal chętnie nadają je polskim dzieciom. Imię Adam ma wiele ładnych zdrobnień i wbrew pozorom nie odpowiada mu tylko jeden termin świętowania imienin.

Adolf

Adolf to tradycyjne, germańskie imię, które budzi negatywne skojarzenia z osobą Adolfa Hitlera. Dlatego jest bardzo rzadko nadawane w Polsce, jak również w innych krajach europejskich. W 2020 r. oficjalne statystyki nie odnotowały żadnego nowo narodzonego dziecka o tym imieniu. Adolf to mężczyzna o magnetycznej osobowości. Doskonale czuje się w roli lidera i z łatwością zdobywa sympatię otoczenia. Ma przed sobą jasno określony cel, który wytrwale realizuje. W kontaktach z płcią przeciwną jest czarujący i szarmancki – doskonale wie, co zrobić, aby kobieta poczuła się wyjątkowo. Sprawdź, co jeszcze warto o nim wiedzieć.

Adolf, Alf

Adrian

Imię Adrian nie jest bardzo popularne. Pochodzi z języka łacińskiego i oznacza mieszkańca Adrii (lub Hadrii), mieszczącej się w Italii. Posiadacz tego imienia jest niezwykle odważny i śmiały. Na co dzień jednak spokojny i praktyczny. Świetnie radzi sobie w trudnych i kryzysowych sytuacjach. Adrian to osoba, na której można polegać. Ma skłonność do skupienia się na sobie, jednak z pewnością nie odmówi nikomu pomocy. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o Adrianie.

Agenor

Agrypin

Aksel

Alan

Alan jest niezwykle ciekawym i żywiołowym człowiekiem. Jego towarzystwo zapewnia wiele radości, zabawy i spontaniczności. Alan inspiruje do działania, motywuje do spełniania marzeń i wnosi wiele optymizmu w życie innych. Zobacz koniecznie, w jakich zawodach czuje się najlepiej i jakim jest partnerem!

Alban

Nasza lista imion męskich rozpoczyna się na wszystkie litery. Dzięki wyszukiwarce szybko odnajdziesz imiona na określone litery i poznasz ich znaczenie. Jest w czym wybierać i czym się inspirować. 

Imiona męskie

Imiona dla chłopców mogą być krótkie i długie, polskie i zagraniczne, popularne i rzadkie, nowoczesne i staromodne. I mają wiele ciekawych znaczeń. Nic dziwnego, że wybór imienia męskiego dla dziecka jest tak trudny dla jego rodziców. 

W wyborze imienia dla chłopca pomoże wam nasza największa baza imion męskich. Znajdziecie w niej najładniejsze i najpopularniejsze imiona męskie, a także te najbardziej oryginalne i rzadkie. Wybór jest ogromny. W ostatnich latach rodzice najczęściej stawiali na klasyczne imiona (Jakub, Jan), ale coraz częściej wybierali też mniej popularne (Herbert, Gilbert) albo zagraniczne imiona (Leo, Oliver). Celebryci też coraz częściej sięgają po obco brzmiące imiona męskie. 

5 najpopularniejszych imion męskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion męskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Leszko
  • Nataliusz
  • Paulinus
  • Tarzycjusz
  • Zbych

Znaczenie imion

Wybór imienia dla chłopca to decyzja na całe życie. Nie warto więc podejmować jej pochopnie. Są imiona modne i takie, które lubimy od lat, nie zważając na zmieniające się trendy. Jeśli wciąż nie wiesz jak nazwać swojego synka, sprawdź znaczenie imion, które ci się podobają.

Wiele rodziców traktuje to jako wróżbę. Jeśli wybiorą imię męskie, które oznacza siłę, pracowitość czy odwagę wierzą, że właśnie takie będzie ich dziecko. Niech nasza księga imion posłuży ci, jako drogowskaz do owocnych poszukiwań! Znajdziesz w niej też dokładnie opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Dowiesz się również, co przynosi szczęście osobie o danym imieniu, podając jej szczęśliwą liczbę, kolor oraz kamień.

5 przykładów imion męskich staropolskich i ich znaczenie:

Najładniejsze imiona dla chłopców

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad imieniem dla chłopca, pomocny może okazać się nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierana imiona dla chłopców. Sprawdź naszą księgę imion także wówczas, gdy szukasz czegoś wyjątkowego. Znajdują się w niej rzadkie imiona męskie, te najbardziej oryginalne, krótkie i zagraniczne. Co ważne, są wśród nich także takie, które uważane są za mądre i szczęśliwe imiona dla chłopców. Wybór należy do ciebie!

5 najładniejszych imion męskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion męskich

5 nietypowych imion męskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej nietypowych imion dla chłopca

Redakcja poleca

REKLAMA