Arnold, czyli mężczyzna silny i wybuchowy
Arnold jest mężczyzną zaradnym i pewnym siebie. Brakuje mu jednak samozaparcia i pracowitości, dzięki którym mógłby w życiu wiele osiągnąć. Z drugiej strony bardzo nie lubi, kiedy zwraca się mu uwagę, że czegoś nie wykonał lub nie dotrzymał terminu. Może być wtedy zły, nawet agresywny. Jest jednak świetnym kolegą, a nawet przyjacielem. Co prawda, ze względu na nieco choleryczny charakter ma wąskie grono przyjaciół. Poznaj więcej informacji o Arnoldzie.
Spis treści
- Znaczenie imienia Arnold
- Arnold - pochodzenie
- Zdrobnienia imienia Arnold
- Imieniny Arnolda
- Imię Arnold dla dziecka
- Arnold - edukacja
- Arnold - rodzina i miłość
- Arnold - predyspozycje zawodowe
- Znani Arnoldowie
- Arnold w innych językach
- Arnold - patroni
- Przysłowia i cytaty z imieniem Arnold
- Ciekawostki na temat imienia Arnold
- Arnold - szczęśliwa liczba
- Arnold - szczęśliwy kamień
- Arnold - szczęśliwy kolor
Znaczenie imienia Arnold
Arnold ma zmienne nastroje. W jednej chwili cieszy się życiem, jest bardzo radosny, a w drugiej irytuje się i wścieka z błahego, wydawać by się mogło, powodu. Kiedy jest w dobrym nastroju, bywa towarzyski i empatyczny. Arnold jest pewny siebie i bardzo inteligentny. Potrafi też kierować nawet dość dużą grupą osób. Jest mężczyzną sprytnym, ale przy tym uczciwym.
Arnold - pochodzenie
Imię Arnold ma pochodzenie germańskie. Powstało z połączenia słów arn, czyli „orzeł” oraz waltan, które znaczy „panować”. Osoba nosząca to imię ma więc panować nad wszystkim tak, jak orzeł panuje na niebie.
Do Polski imię dotarło w XII wieku, a największą popularnością cieszyło się na początku XX wieku, zwłaszcza na Śląsku. Na początku 2021 roku w Polsce żyło około 3 tys. mężczyzn o imieniu Arnold.
Zdrobnienia imienia Arnold
Arni to zdrobnienie, które stało się popularne w Polsce w związku z emisją serialu 13 posterunek. Jednym z jego bohaterów był Arnold, do którego zwracano się per Arni. Poza tym można mówić do Arnolda: Arnoldzik, Arnoldek, Arnolduś, Arnik lub Arniś.
Imieniny Arnolda
Imieniny Arnolda wypadają 19 lutego. Arnoldowie mogą też jednak świętować: 15 stycznia, 15 lutego, 22 marca, 30 kwietnia, 30 czerwca, 8, 18 lipca, 6 lub 9 października.
Imię Arnold dla dziecka
Już od dziecka Arnold może mieć pewne problemy z wyrażaniem własnych uczuć. Kiedy coś nie idzie po jego myśli, reaguje złością, i to w miejscach publicznych. W związku z tym rodzice muszą wykazać się dużą cierpliwością, aby z jednej strony jego złość nie eskalowała, a z drugiej, aby nie stał się osobą zamkniętą, która nie potrafi walczyć o swoje.
W 2020 roku w Polsce żaden chłopiec nie otrzymał imienia Arnold.
Arnold - edukacja
Inteligencja Arnolda ujawnia się już od dziecka. To powinno gwarantować dobre wyniki w nauce. Niestety Arnold nie jest dość konsekwentny i pracowity, co odbija się na jego szkolnych problemach. Bardzo ważny dla niego jest wybór dalszego kierunku edukacji, który powinien być zgodny z jego zainteresowaniami. Wtedy Arnold może odnieść sukces.
Arnold - rodzina i miłość
Arnold może podobać się kobietom. Jest kulturalny, potrafi być szarmancki, jednak przy bliższym poznaniu wychodzi z niego nerwus i choleryk. Jeśli znajdzie kobietę, która zapanuje nad jego wybuchami, może stworzyć z nią bardzo trwały związek. Będzie też dobrym i opiekuńczym ojcem.
Arnold - predyspozycje zawodowe
Dla Arnolda byłoby wspaniale, gdyby wykonywał pracę, która związana jest z jego pasją. Wtedy będzie się w niej realizował i dawał z siebie dużo więcej, niż kiedy zmuszony jest do wykonywania codziennych i żmudnych zadań. Jeśli coś mu w pracy nie wyjdzie, najczęściej szuka winy u innych lub w niezależnych od niego okolicznościach.
Zawody, które szczególnie powinny odpowiadać Arnoldowi, to: ratownik, zawodowy sportowiec czy strażak.
Znani Arnoldowie
Prawdopodobnie większość osób w Polsce poproszonych o wskazanie najbardziej znanego Arnolda, odpowie bez wahania Schwarzenegger. Ten jeden z najpopularniejszych aktorów kina akcji (Terminator, Conan, Commando) urodził się w 1946 w Austrii, ale karierę zrobił w USA, i to nie tylko filmową. W latach 2003-2011 był gubernatorem Kalifornii.
Do najbardziej znanych Polaków noszących omawiane imię należy Arnold Mostowicz, który był lekarzem, tłumaczem, dziennikarzem i pisarzem.
Arnold w innych językach
W języku angielskim poza klasycznym zapisem Arnold występuje również wersja Arhnold. Tak samo imię to zapisuje się w języku niemieckim, a dodatkowo Arndt lub Arne. We Francji mamy formy Arnolf lub Arnaud, we Włoszech i w Hiszpanii - Arnoldo, Arnaldo lub Ernaldo, a w Holandii - Arnout lub Arnoud.
Arnold - patroni
Patronem osób noszących imię Arnold jest święty Arnold Janssen. W wieku 24 latach przyjął święcenia kapłańskie, a marzeniem jego życia było stworzenie domu, w którym młodzi księża przygotowywaliby się do pracy misyjnej. Ostatecznie udało mu się to marzenie spełnić. Zmarł w 1909 roku, w 2003 został kanonizowany.
Przysłowia i cytaty z imieniem Arnold
Z imieniem Arnold związane jest jedno przysłowie: Cudowne były Arnolda lata, ale on teraz umarły dla świata.
Ciekawostki na temat imienia Arnold
Jedną z bardziej znanych osób w Polsce noszących imię Arnold jest… postać fikcyjna. Chodzi oczywiście o bohatera sitcomu Świat według Kiepskich, Arnolda Boczka.
Arnold - szczęśliwa liczba
Arnold jest numerologiczną jedynką. Osoby związane z tą liczbą bardzo dokładnie wiedzą, czego chcą od życia i jak to osiągnąć. Są pełne zapału, choć czasem brakuje im konsekwencji w działaniu. Lubią, kiedy uwaga otoczenia skupiona jest na nich, co jednak czasem odbierane jest jako zarozumiałość.
Arnold - szczęśliwy kamień
Szczęśliwy dla Arnolda kryształ górski symbolizuje czystość. Przypisuje się mu też ochronę przed złymi emocjami, co w przypadku wybuchowego Arnolda jest szczególnie istotne. Dzięki temu kamień zwiększa szansę na realizację zamierzonych celów i osiągnięcie życiowego sukcesu.
Arnold - szczęśliwy kolor
Czerwony symbolizuje moc i pasję. Osoby, które tak jak Arnold związane są z tym kolorem, mocno koncentrują się na sobie i często są nadpobudliwe. Czerwień pobudza do działania i podejmowania wyzwań, a także ułatwia realizację powierzonych zadań.