Seweryn, czyli mężczyzna inteligentny i kulturalny
Seweryn jest osobą raczej spokojną, nieco wycofaną. Nie lubi zbyt dużo mówić o sobie, a zamiast gorących dyskusji woli w ciszy przemyśleć istotne dla siebie kwestie. Mimo tej fasady jest bardzo ambitny i wytrwale dąży do postawionego sobie celu. Nie boi się trudnych wyzwań, a wszystko, co osiągnął, zawdzięcza wyłącznie swojej ciężkiej pracy. Dowiedz się więcej o tym, kim jest Seweryn.
Spis treści
- Znaczenie imienia Seweryn
- Seweryn - pochodzenie
- Zdrobnienia imienia Seweryn
- Imieniny Seweryna
- Imię Seweryn dla dziecka
- Seweryn - edukacja
- Seweryn - rodzina i miłość
- Seweryn - predyspozycje zawodowe
- Znani Sewerynowie
- Seweryn w innych językach
- Seweryn - patroni
- Przysłowia i cytaty z imieniem Seweryn
- Ciekawostki na temat imienia Seweryn
- Seweryn - szczęśliwa liczba
- Seweryn - szczęśliwy kamień
- Seweryn - szczęśliwy kolor
Znaczenie imienia Seweryn
Inteligencja i pewność siebie - tym na pewno wyróżnia się Seweryn. Imponuje też kulturą i spokojem w każdej sytuacji. Najważniejszy dla niego jest rozum i tylko nim kieruje się w swoim życiu. Nie lubi być na świeczniku, woli spokojnie i bez zbędnego hałasu dążyć do celu. Jest uparty i bardzo trudno przekonać go do zmiany raz podjętej decyzji. Lubi spotkania towarzyskie, ale raczej w wąskim gronie najbardziej zaufanych przyjaciół.
Seweryn - pochodzenie
Imię Seweryn wywodzi się z łaciny od słowa severus. W tłumaczeniu oznacza „srogi”, „poważny” lub „surowy”. Takim też mężczyzną ma być ktoś noszący imię Seweryn. Na początku 2021 roku w Polsce żyło 13,5 tysiąca Sewerynów.
Zdrobnienia imienia Seweryn
Sewcio, Sewa lub Sewciu - tak najczęściej zdrobniale można zwracać się do Seweryna. Inne zdrobnienia to: Sewer, Sewerek, Sewerynek, Seweruś lub Sewi.
Imieniny Seweryna
Sewerynowie najczęściej obchodzą imieniny 8 stycznia, ale są również inne daty, w których mogą przyjmować życzenia: 1, 11, 23 lutego, 8 czerwca, 23 października lub 19 listopada.
Imię Seweryn dla dziecka
Już od dziecka Seweryn łatwo się nie poddaje i dobrze radzi sobie nawet w trudnych sytuacjach. Od wczesnych lat skupia się na tym, żeby jak najlepiej poznać świat i jak najwięcej się nauczyć. Seweryn potrafi też wpływać na innych w taki sposób, że mobilizuje ich do działania.
W 2020 roku 144 chłopców w Polsce otrzymało imię Seweryn.
Seweryn - edukacja
Znakomita pamięć Seweryna bardzo ułatwia mu naukę w szkole. Również inteligencja jest jego niezaprzeczalnym atutem. Jeżeli nie zawsze zbyt dobrze przykłada się do nauki, to i tak udaje mu się uniknąć problemów. Jest ambitny i w szkole zawsze stara się mieć jak najlepsze oceny, nawet jeśli trzeba włożyć w to dodatkowy wysiłek i poprawić gorsze noty.
Seweryn - rodzina i miłość
Wobec kobiet jest bardzo kulturalny i podchodzi do nich z szacunkiem. Jest romantykiem i poszukuje kobiety o podobnym usposobieniu. Przez nieśmiałość może mieć pewne trudności z pokazaniem swoich zalet. Kiedy zdecyduje się związać na stałe, okazuje się wspaniałym i czułym mężem. Jego żona nie może niestety oczekiwać wielkich uniesień. Seweryn raczej kocha ją w głębi serca, niż te uczucia uzewnętrznia. W stosunku do dzieci jest dobrym i opiekuńczym ojcem.
Seweryn - predyspozycje zawodowe
Seweryn jest bardzo pracowity, ale nie dla splendoru czy kariery. Mimo pewności siebie woli spokojną pracę bez nagłych zmian. Jego szef może mieć pewność, że zanim Seweryn weźmie się do pracy, bardzo dokładnie przemyśli to, co ma zrobić. A to znacznie zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu. Seweryn może dobrze się sprawdzić w takich dziedzinach, jak medycyna, nauka i oświata.
Znani Sewerynowie
Seweryn Krajewski to bez wątpienia najbardziej znana w Polsce osoba nosząca to imię. W latach 1965-1997 był członkiem, a później liderem zespołu Czerwone Gitary. Pod koniec XX wieku zdecydował się na karierę solową. Jest autorem piosenek, a także muzyki filmowej (Och, Karol, Kogel-mogel czy Jan Serce). W latach 2010-2012 trzy razy z rzędu uzyskał nagrodę Fryderyk jako kompozytor roku.
Postacią z historii Polski, choć niezbyt pozytywną, jest Seweryn Rzewuski. W dziejach zapisał się jako jeden z przywódców konfederacji targowickiej, która przyczyniła się do upadku Rzeczypospolitej. Skazany na śmierć, uciekł z kraju, więc wyrok na nim wykonano in effigie, czyli powieszono jego podobiznę.
Kilku znanych Sewerynów pochodzi ze świata sportu. W Polsce mamy piłkarza Seweryna Gancarczyka. Severin Freund to z kolei światowej klasy skoczek narciarki z Niemiec, a Søren Lerby jest duńskim piłkarzem.
Seweryn w innych językach
Omawiane imię w Niemczech, Francji i Anglii zapisywane jest jako Severin. W Portugalii i Hiszpanii Seweryn nazywać się będzie Severino. Severinus to z kolei forma stosowana w Holandii, a Szeverin - na Węgrzech.
Seweryn - patroni
Patronem osób noszących omawiane imię jest św. Seweryn z Noricum. Wiódł życie pustelnicze, a w 454 roku przybył do Cesarstwa Rzymskiego. Osiedlił się w prowincji Noricum-Repense, która obecnie praktycznie w całości znajduje się na terenie Austrii. Prowadził tam działalność dobroczynną, założył też wiele klasztorów. Św. Seweryn jest patronem Austrii.
Przysłowia i cytaty z imieniem Seweryn
Z imieniem Seweryn związane jest jedno znane przysłowie: Kiedy dasz buzi Sewerynowi, on wziąć ślub z tobą postanowi.
Ciekawostki na temat imienia Seweryn
Można zaryzykować twierdzenie, że najbardziej znany na świecie jest Seweryn, który… nie istnieje. Chodzi o jednego z bohaterów serii powieści Harry Potter, nauczyciela w szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, Severusa Snape’a.
Seweryn - szczęśliwa liczba
Seweryn to numerologiczna jedynka. W związku z tym jest typem indywidualisty i zdobywcy. Bardzo dobrze wie, czego chce od życia i co go uszczęśliwi. Lubi też, kiedy to na nim skupia się cała uwaga otoczenia.
Seweryn - szczęśliwy kamień
Kryształ górski, szczęśliwy kamień Seweryna, oczyszcza atmosferę wokół osoby, która go nosi. Wspomaga koncentrację i rozwija intuicję. Ważną zaletą kryształu górskiego jest usuwanie negatywnych wibracji i wprowadzenie harmonii do życia
Seweryn - szczęśliwy kolor
Złoto to szczęśliwy kolor Seweryna. Zapewnia mu pewność siebie i śmiałość. Dodaje też energii, a także chęci do podejmowania działań. Kolor złoty pobudza, pozwala wybrać najlepsze wyjście z sytuacji problemowej i lepiej przyswajać wiedzę, a także wspiera kreatywność.