Magda – znaczenie i pochodzenie imienia, predyspozycje zawodowe i patronki
Magdy to ciepłe i troskliwe osoby. Doskonale nadają się na opiekunki ludzi i zwierząt. Imię to będzie świetnym wyborem dla zawsze uśmiechniętej i rezolutnej dziewczynki. Dowiedz się, kiedy Magdy obchodzą imieniny, jakie są ich patronki, szczęśliwy kolor i liczba.
Spis treści
- Znaczenie imienia Magda
- Magda - pochodzenie
- Zdrobnienia imienia Magda
- Imieniny Magdy
- Imię Magda dla dziecka
- Magda - edukacja
- Magda - rodzina i miłość
- Magda - predyspozycje zawodowe
- Znane Magdy
- Magda w innych językach
- Patronki Magdy
- Przysłowia związane z imieniem Magda
- Magda - szczęśliwa liczba
- Magda - szczęśliwy kamień
- Magda - szczęśliwy kolor
Znaczenie imienia Magda
Magda to ciepła i wrażliwa osoba. Ludzie ją lubią, bo zawsze pamięta o urodzinach bliskich i obdarza ich ciekawymi prezentami. Magda to dobra przyjaciółka, która ratuje w potrzebie dobrym słowem i radą. Ma otwarte serce i często stawia innych szczęście ponad swoje. Jest też inteligentna i bardzo poukładana. Nigdy nie zapomina o wizycie u lekarza czy terminach w pracy.
Magda - pochodzenie
Magda funkcjonuje jako zdrobnienie imienia Magdalena, ale również jako osobne imię coraz częściej nadawane w tej formie małym dziewczynkom. Pochodzi z języka hebrajskiego od biblijnej postaci świętej Marii Magdaleny i oznacza kobietę pochodzącą z Magdali - wsi położonej niedaleko Jeziora Galilejskiego.
Zdrobnienia imienia Magda
Do najpopularniejszych zdrobnień imienia Magda należą: Magdusia, Magduś, Magdunia, Madzia.
Imieniny Magdy
Magda obchodzi imieniny razem z Magdaleną. Najpopularniejszym terminem jest zatem 25 maja, ale Magda może świętować również w takie dni, jak: 10 kwietnia, 27 maja, 29 maja i 22 lipca.
Imię Magda dla dziecka
Mimo funkcjonującego imienia Magdalena, którego Magda może być skrótem, rodzice nowo narodzonych dziewczynek coraz częściej decydują się na skróconą formę. Magdusie są energicznymi i radosnymi dziećmi. Lubią zabawę i kiedy dużo się wokół nich dzieje. Towarzyskie i rezolutne dziewczynki często przewodzą w zabawie i inspirują do niej innych.
Magda - edukacja
Inteligentna, bystra i dobrze zorganizowana Magda to pilna uczennica już od czasów przedszkola. Przykłada się do nauki, gdyż pragnie być najlepsza z każdego przedmiotu. Nie zawsze jej to wychodzi, jednak nie zraża się porażkami. Wrażliwa Magda już we wczesnych latach szkolnych może ujawniać talenty artystyczne.
Magda - rodzina i miłość
Magda jest dobrą żoną i matką. Dba o męża, dzieci i dom, zawsze pamięta o wizycie męża u lekarza, co dzieci mają przynieść do szkoły na drugi dzień i kiedy należy wymienić filtr do wody. Magda nie radzi sobie jednak z gotowaniem - braki w tej kwestii nadrabia za to pomysłowością. Kobieta nosząca imię Magda to także romantyczna i uczuciowa dusza, która czeka na dobrego i równie wrażliwego partnera. Mężczyzna, który pokocha Magdę, powinien być oddany i wierny, a otrzyma to samo w zamian.
Magda - predyspozycje zawodowe
Opiekuńcze i wrażliwe Magdy doskonale sprawdzą się jako opiekunki - z powodzeniem mogą wybrać zawód pielęgniarki, pedagożki, psycholożki lub misjonarki. Kariera menedżerki, prawniczki lub dziennikarki to również dobry wybór dla świetnie zorganizowanej i pracowitej Magdy.
Znane Magdy
Wśród znanych kobiet noszących imię Magda warto wymienić:
- Magda Umer - polska piosenkarka;
- Magda Czapińska - polska poetka;
- Magda Leja - polska pisarka literatury dziecięcej;
- Magda Teresa Wójcik - polska reżyserka teatralna i aktorka;
- Magda Szabó - węgierska pisarka.
Magda w innych językach
Odpowiedniki imienia Magda w innych językach są podobne jak w przypadku Magdaleny. Spotkamy się zatem z Magdalene, Magdalen lub Madeline w języku angielskim. W języku francuskim Magda funkcjonuje jako Madeleine, a w języku włoskim jako Maddalena. W języku czeskim i słowackim natomiast mamy imię Magda.
Patronki Magdy
Podobnie jak w przypadku Magdaleny najbardziej znaną patronką kobiet o imieniu Magda jest święta Maria Magdalena. Kobieta pochodząca z Nowego Testamentu była okryta złą sławą, oskarżona o cudzołóstwo. Została jednak nawrócona przez Jezusa i od tego czasu towarzyszyła mu w drodze i w nauczaniu. Maria Magdalena była też pierwszą osobą, której Jezus ukazał się po zmartwychwstaniu. Jej wspomnienie przypada 22 lipca.
Przysłowia związane z imieniem Magda
Do najczęściej spotykanych przysłów i powiedzeń z imieniem Magda zaliczyć możemy:
- Gospodyni Magda, co ty będziesz jadła? Groch się nie urodził, kapusta przepadła;
- Gdy Magdalena deszczem zaczyna, to zwykle deszcz dłużej się trzyma.
Magda - szczęśliwa liczba
Magda to numerologiczna ósemka. Osoby, którym sprzyja cyfra osiem, mają bardzo otwarty umysł i usilnie pracują nad rozwojem swojego intelektu. Pasjonuje ich wiele tematów, stale się zatem rozwijają, czytają, poszukują odpowiedzi. Często w młodym wieku ujawniają też zdolności artystyczne. Są wrażliwe i troskliwe, nie znoszą niesprawiedliwości.
Imienne ósemki dużo wymagają od siebie i od innych. Mają silny charakter i są wytrwałe w działaniu. Trudno się z nimi współżyje, gdyż są uparte i usilnie próbują postawić na swoim. Nawet jeśli mylą się w jakiejś kwestii, nie przyznają się do błędu i będą walczyć do upadłego, aż ktoś przyzna im rację.
Magda - szczęśliwy kamień
Szczęśliwym kamieniem Magdy jest onyks. Talizman mądrości, wytrwałości i siły wzmaga poczucie władzy i kontroli. Onyks łagodzi stany stresowe i lękowe, może pomóc Magdzie w osiągnięciu równowagi umysłowej i fizycznej.
Magda - szczęśliwy kolor
Kolorem, który Magda powinna wybierać, dobierając części garderoby lub urządzając mieszkanie, jest piaskowy. Ta delikatna, jasna, ale ciepła barwa dobrze nastraja, łagodzi napięcia i rozwiewa niepokoje.