Lenor
fot. Adobe Stock

Jak dzieci odkrywają świat zmysłami?

Najbardziej czułym zmysłem u niemowląt jest dotyk. Już od momentu narodzin doświadczają one świata właśnie poprzez skórę, dlatego bardzo ważne jest, aby stworzyć im komfortowe otoczenie. Świeżo upieczeni rodzice starają się, aby wszystkie rzeczy, z którymi dziecko ma kontakt, były miękkie i delikatne w dotyku.
Lenor
fot. Adobe Stock

W jaki sposób dziecko doświadcza świata poprzez zmysły?

1. Dotyk matki. Nic nie może się równać z kojącym poczuciem bezpieczeństwa, gdy dziecko nawiązuje kontakt z mamą poprzez dotyk.
2. Materiały, które mają bezpośredni kontakt ze skórą dziecka. Śpioszki, koce, sukienki dotykające wrażliwej skóry malucha są zwykle wykonane z przyjaznego materiału. Podczas częstego prania o te tkaniny trzeba dbać w szczególny sposób, aby pozostały idealnie miękkie.
3. Zabawa przynosząca dziecku nowe doświadczenia. Dotyk miękkiego, jedwabistego materiału, jak i delikatny masaż, daje maluchowi wiele radości. Innym sposobem poznawania przez niego świata jest wkładanie wszystkiego do ust, upewnij się więc, że zabawki mają odpowiednią wielkość a ich powierzchnia jest gładka.

Szczęśliwe dziecko chętnie odkrywa świat, rozwijając się z dnia na dzień i nieustannie ucząc się czegoś nowego – jest to także wyjątkowe doświadczenie dla rodziców. Aby pomóc Twojemu dziecku zdobywać wspaniałe nowe doświadczenia, ubierz je w wygodne ubranko. Odpowiednia odzież dziecięca jest luźna, utrzymuje właściwą temperaturę ciała i powinna być bardzo miękka w dotyku. Miękkość ubrań zależy od gładkości ich włókien. Płyn do płukania tkanin Lenor Sensitive wygładza je, zachowując miękkość tkanin, dzięki czemu delikatnie otulają one dziecko.

Testowana dermatologicznie formuła płynu do płukania Lenor jest pierwszą akredytowaną przez niezależną, profesjonalną organizację Skin Health Alliance (SHA). SHA współpracuje z międzynarodowym zespołem dermatologów i naukowców, których wspólnym celem jest utrzymanie zdrowia skóry. Hipoalergiczna formuła Lenor Sensitive wnika głęboko we włókna ubrań, równomiernie je wygładzając. Co więcej, delikatny zapach białych kwiatów zapewnia uczucie komfortu i delikatności podczas noszenia ubrań.


Artykuł powstał z udziałem marki Lenor

Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Zobacz także

Popularne tematy