Fisher Price
fot. Fisher-Price®

Przekonaj dziecko do korzystania z sedesu – łatwo i na wesoło!

Twoje dziecko od dawna umie załatwiać się do nocniczka? To świetnie! Teraz czas na kolejny krok. Dowiedz się, jak nauczyć malca korzystania z prawdziwej toalety.
Fisher Price
fot. Fisher-Price®

Niektóre maluchy tak bardzo chcą naśladować dorosłych, że od razu zaczynają siusiać do sedesu. Nie jest to do końca dobry pomysł, ponieważ deska klozetowa jest za duża w stosunku do rozmiarów dziecka. Inne dzieci z kolei za nic w świecie nie chcą słyszeć o porzuceniu pieluszki, a co dopiero o sedesie. Zarówno jednych, jak u drugich warto oswajać z toaletą stopniowo, np. kupując specjalny, wielofunkcyjny nocnik. Zobacz, jaki!

Nauka utrzymywania czystości

Jeśli chcesz, aby nauka korzystania z toalety nie była trudnym wyzwaniem lecz przyjemną zabawą, wybierz jeden z wielofunkcyjnych nocników Fisher-Price®. Nocnik Kaczuszka to idealny wybór dla malucha rozpoczynającego naukę załatwiania potrzeb fizjologicznych w tradycyjny sposób. Jego największym plusem jest to, że wygląda jak sedes – ma deskę i klapkę. Siedząc na nim, dziecko dowiaduje się, jak kiedyś będzie wyglądało korzystanie z prawdziwej toalety.Nocnik z kaczuszką pomoże w nauce załatwiania potrzeb w toalecie. Sprawi, że opróżnianie zawartości oraz utrzymanie czystości będzie wygodne i higieniczne. Dodatkowo ma on wbudowaną funkcję dźwięku – gdy maluch załatwi się, usłyszy wesołą melodię. Muzyczna nagroda za prawidłowe skorzystanie z nocnika, będzie działała motywująco i zachęci dziecko do podejmowania kolejnych prób. Dzięki temu ponownie będzie chciało skorzystać ze swojego mini-sedesu.
 

Zwykłe nocniki nie są stabilne, często wywracają się oraz odciskają na pupci. W przeciwieństwie do nich, nocnik kaczka posiada stabilną podstawę oraz pojemnik, który łatwo można opróżnić, wyczyścić i zdezynfekować. A zdejmowane zabezpieczenie zapobiega rozchlapywaniu przez chłopców. Nocnik posłuży nie tylko w okresie odpieluchowywania, ale także podczas późniejszego korzystania z toalety oraz z umywalki. Kiedy zamkniesz klapkę, nocnik zamieni się w podnóżek, dzięki któremu twoja pociecha będzie mogła umyć ząbki lub rączki w zlewie. Ale na tym wielofunkcyjność się nie kończy. Deskę do siadania można nakładać na prawdziwą toaletę, aby ułatwić dziecku korzystanie z niej. W ten sposób pociecha uczy się załatwiać, tak jak dorośli.

Odrobina luksusu w łazience

Twoje dziecko ma opory przed prawdziwym sedesem? Zaproponuj mu zabawę w księcia lub księżniczkę. Możecie wykorzystać różne akcesoria, takie jak korona czy berło, a największą atrakcją będzie Nocniczek królewski, który wygląda jak prawdziwy tron! Gdy namówisz szkraba, aby na nim posiedział, sama przekonasz się, jak efektywna może być nauka korzystania z toalety. Zaletą tego nocnika jest nie tylko jego wygląd, ale też wbudowany system nagradzania, odtwarzający różne melodie. Nocniczek królewski może być też wykorzystany jako nakładka na sedes – wtedy również odtwarza fanfary! Zamienia się też w praktyczny podnóżek, by twoja pociecha mogła umyć rączki w umywalce, do której jeszcze nie sięga. Pojemnik, do którego trafia siusiu czy kupka, można łatwo wyjąć i wyczyścić. Dodatkowo w zestawie znajduje się osłona, a nogi można odłączyć, co ułatwia przechowywanie nocnika.


 

  • Dzięki wbudowanemu czujnikowi nocniczek wie, kiedy nagrodzić sukces twojego dziecka czterema królewskimi fanfarami!
  • „Deskę” nocniczka można wyjąć i używać jako nakładkę na deskę sedesową.
  • Nocniczek posiada osłonkę dla chłopców zapobiegającą chlapaniu.
  • Po zamknięciu klapy nocniczek zamienia się w praktyczny podnóżek o nośności nawet do 90 kg!
  • Pojemnik można łatwo wyjąć i wyczyścić.


Toaleta dla początkujących

Dzieci w tym wieku są bardzo aktywne i trudno im usiedzieć w miejscu przez dłuższą chwilę. Dla ruchliwego malca idealny będzie Nocnik Szczeniaczek z linii „Ucz się i śmiej!” Za pomocą wgranych melodii oraz wypowiedzi w języku polskim przyciągnie uwagę dziecka i nauczy je załatwiać się, tak jak dorośli. Kształt nocnika przypomina prawdziwą toaletę, a wesoła muzyka i dźwięki nagradzają sukcesy malucha. Za każdym razem, gdy zrobi siku, usłyszy radosne wypowiedzi, a nawet realistyczny dźwięk spuszczanej wody! Szczeniaczek Nocnik posiada specjalną nakładkę, którą można zdjąć i zamontować na prawdziwym sedesie – ułatwia to korzystanie z dużych toalet (np. w podróży). Ma też dołączoną półeczkę, na której można trzymać niezbędne rzeczy.Niskie siedzisko i wysokie tylne oparcie dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i stabilności podczas nauki korzystania z nocniczka. Główne zalety szczeniaczka to:

  • 8 piosenek, 7 wypowiedzi i realistyczny dźwięk spuszczanej wody – nocniczek nagradza sukcesy dziecka.
  • Łatwy do czyszczenia wyjmowany pojemnik oraz wbudowana osłona dla chłopców.
  • Zdejmowana nakładka z uchwytami zapewnia dziecku poczucie stabilności.


 

Nocniki przypominające kształtem sedesy, z których korzystają rodzice, to świetne rozwiązanie. Zachęcają dzieci do nauki toalety, choćby ze względu na ich zamiłowanie do naśladowania dorosłych. Warto mieć taki w domu! A ty wybrałaś już coś dla swojego malucha?

Materiał powstał przy współpracy z: Fisher-price®

Zobacz także

Popularne tematy