dziewczynka-z-laptopem-czyta
fot. Fotolia

Gry samobójcze „Jak stać się wróżką ognia” i „Niebieski wieloryb” – nowa moda wśród dzieci i nastolatków?

Kto wymyśla takie chore zabawy i wyzwania, które prowadzą do samookaleczeń, śmierci i samobójstw dzieci?! Przeczytaj na czym polega gra "Jak stać się wróżką ognia" i "Niebieski wieloryb". Warto wiedzieć, żeby uchronić dzieci przed niebezpieczeństwem! Uwaga! Drastyczne zdjęcia!
Weronika Zagojska
dziewczynka-z-laptopem-czyta
fot. Fotolia
Obie zabawy stały się bardzo popularne głównie w Rosji, ale rozprzestrzeniają się właśnie także w innych krajach. Policja ostrzega rodziców. Na czym właściwie polegają?

Zobacz też: Urodziło ci się dziecko? Posadź drzewo i wyślij nam zdjęcie!

Jak stać się wróżką ognia? Zabawa, która przyciąga kilkuletnie dzieci

„Jak stać się wróżką ognia” to „zabawa”, która jest wyjątkowo niebezpieczna dla młodszych dzieci. Polega na tym, by w nocy odkręcić gaz w kuchence, wypowiedzieć magiczne zaklęcie i pójść smacznie spać. W jakim celu? By stać się prawdziwą wróżką! Cała gra specjalnie odwołuje się do klimatu znanej bajki dla dzieci „Winx Club – Szkoła czarownic”.
Redakcja poleca: Jak przewozić małe dziecko na rowerze? (video)
Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając fotelik rowerowy dla dziecka. Poznaj cechy dobrego fotelika rowerowego.

Poparzona 5-latka w grze "Jak zostać wróżką ognia"

Na zdjęciu 5-letnia Sofia Jeżowa, która uległa poparzeniu chcąc zostać wróżką ognia, fot. screen z youtube.com/Channel14

Instrukcja jak stać się wróżką ognia, którą można znaleźć w internecie brzmi dokładnie tak:
„O północy, kiedy wszyscy będą już spali, wstań z łóżka, przejdź po swoim pokoju trzy razy, a następnie wypowiedz magiczne słowa: Czarodziejki Alfea, małe słodkie wróżki, dajcie mi siłę, proszę! Potem po cichu idź do kuchni - tak, żeby nikt cię nie zauważył. W przeciwnym razie magia słów zniknie. Odkręć wszystkie cztery palniki na kuchence gazowej.
Następnie idź spać. Magia gazu od razu do ciebie przyjdzie. Będziesz nim oddychać przez całą noc. O poranku, kiedy się obudzisz, wypowiedz słowa: Dziękuję Wam czarodziejki Alfea. Stałam się wróżką. Od tej pory będziesz prawdziwą wróżką ognia.”

Zobacz też: Bajki, filmy, programy tv - opinie i ranking na bangla.pl

Niebieski wieloryb to jedyne zwierzę, które jest w stanie popełnić samobójstwo

„Niebieski wieloryb” czy też „Blue Whale Challenge” to z kolei rodzaj wyzwania adresowany do nastolatków. Przez 50 dni należy wykonywać konkretne zadania, które zadaje tzw. opiekun i które polegają m. in. na samo okaleczaniu (np. wycięciu żyletką na ręce wieloryba), całodziennym oglądaniu horrorów/strasznych filmików, wysyłaniu dziwnych informacji do znajomych czy też wstawaniu o bardzo wczesnych porach dnia. Jako ostatnie należy wykonać… samobójstwo!

Przeczytaj: Uwaga! 3 przypadki samookaleczeń związanych z "Niebieskim wielorybem" w województwie zachodnipomorskim!

 
 

[This is not my arm] • So, you've probably heard someone talking about the "Blue whale challenge" 😶🐳 It's the most stupidest thing in this world. Don't do it. I post theae videos of people who killed themselves to open your eyes ( if you wanna do this challenge). More than 130 teenagers have already lost life doing this 😔 So I really wanted to talk about it today... This challenge is about doing 50 stupid thing in 50 days. Things like - Wake up at 4:20am and go to the roof/ listen sad songs and suicide videos.- Cut lengthwise veins of the arm. - Cut your lip. And the last challenge is : Kill yourself. It's so sad that all this, it's making you depressed. So, at the end you really want to kill you. Why doing this when you have so much great adventures to live, when your family and your friends love you and care about you. Why doing this when people didn't want to die, when so much people are in pain because someone they loved is gone. I know that feeling and it's honestly horrible, so if you love you family, don't do it. For the love of god, don't do it... And don't report these videos, because everyone need to see it, to see how dangerous it is... Please share this to your friends who don't know what it is because if they do it, they'll die. And it's will be too late. So share this please ❤️ love you guys 💎 #bluewhale #bluewhalechallenge #dontdoit #dangerous #f58 #cutarms #suicide #dontdoitpleasedontdoit #dontdoitpeople

Post udostępniony przez Kaya Fan 😘✌️ (@kaya_scodders)


Jak donosi brytyjski tabloid „The Sun” już ok. 130 młodych osób zmarło w wyniku podjęcia tej „zabawy”. Policja twierdzi, że "Niebieski wieloryb" jest dziełem psychopaty i to bardzo przemyślana gra. Zaczyna się od zadań o niższym stopniu trudności, potem nastolatek przechodzi coś w rodzaju prania mózgu i w wyniku chociażby braku snu na końcu godzi się wykonać niemal wszystko, włącznie z samobójstwem.
 
Wszystkie zadania i główne założenia "Niebieskiego wieloryba" znajdziecie w tym filmiku:
 

Policja ostrzega i radzi sprawdzać czym zajmują się nasze dzieci. Edukujcie swoje dzieci! Nawet jeśli te instrukcje, zabawy i zdjęcia krążą w sieci jako głupi żart - lepiej, wiedzieć o tym i interesować się tym, co robią i na co mogą się natknąć nasze dzieci. Internet nie jest niestety najbezpieczniejszym miejscem na ziemi i można w nim znaleźć mnóstwo „śmieci”.
 
Źródło: kurierlubelski.pl, thesun.co.uk, wiadomości.gazeta.pl, wprost.pl, eska.pl, progorodnn.ru, tvk6.ru

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 4 na 9 głosy

Zobacz także

Popularne tematy