Zabawy dla dzieci

Kiedy jest obchodzony Światowy Dzień Uśmiechu?
święta
zabawy dla dzieci
kreatywne zabawy

Światowy Dzień Uśmiechu 2023: data i pochodzenie święta + pomysły na zabawy

Dzień Uśmiechu to ruchome, nietypowe święto, które chętnie jest obchodzone nie tylko przez dzieci, ale i dorosłych na całym świecie. To doskonała okazja do wspólnej zabawy. W końcu wszyscy lubimy się uśmiechać, prawda? Sprawdź, kiedy wypada Dzień Uśmiechu w 2023 roku i jak się go obchodzi.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Eksperymenty z wodą dla dzieci
woda
zabawy dla dzieci
zabawy edukacyjne dla dzieci

Eksperymenty z wodą: proste i arcyciekawe doświadczenia dla dzieci

Eksperymenty dla dzieci z wodą w roli głównej to świetny sposób na fajną, edukacyjną zabawę. Co jeszcze możecie robić prócz sprawdzania, które przedmioty toną, a które utrzymują się na powierzchni? Proponujemy wyczarować deszcz w słoiku. Albo... od razu burzę, tylko że w szklance. Albo...
Luiza Słuszniak
Dzień Kobiet w przedszkolu
przedszkole
zabawy dla dzieci
dzień kobiet

Dzień Kobiet w przedszkolu: zabawy, scenariusz zajęć (+ pomysły na drobne upominki)

Dzień Kobiet w przedszkolu to ważne święto! Wcale nie powinno być pomijane. Podpowiadamy, jak można ułożyć scenariusz zajęć z przedszkolakami. Sprawdźcie też nasze pomysły na wesołe zabawy i życzenia dla dziewczynek.
Joanna Biegaj
dzień kobiet w szkole
szkoła
zabawy dla dzieci
dzień kobiet

Dzień Kobiet w szkole – najlepsze pomysły (prezenty, zabawy, życzenia)

Warto sprawić, by 8 marca nie był zwykłym dniem w szkole, przeznaczonym jedynie na lekcje i przyswajanie wiedzy. Zróbcie coś, co sprawi radość koleżankom. Oto garść pomysłów, jak ciekawie przygotować Dzień Kobiet w szkole. 
Joanna Biegaj
Konkursy dla dzieci na kinderbal
kinderbal
zabawy dla dzieci
konkursy dla dzieci

Konkursy dla dzieci: propozycje na zdrowe i wesołe zawody (na imprezę dziecięcą i nie tylko)

Urządzasz dziecku przyjęcie urodzinowe i chcesz przygotować konkursy z nagrodami dla dzieci? Mamy kilka propozycji... A może zachęcisz dziecko, by wzięło udział w konkursie, który organizuje gmina, miasto, województwo lub ośrodek kultury? To świetny pomysł! Sprawdź nasze propozycje i zapewnij maluchom świetną zabawę.
Milena Oszczepalińska
zabawy walentynkowe
walentynki
zabawy dla dzieci
Walentynki z dzieckiem

Zabawy walentynkowe dla dzieci w przedszkolu, szkole lub w domu [walentynkowe gry, wróżby, konkursy]

Fajne zabawy walentynkowe w przedszkolu czy szkole sprawią, że 14 lutego pozostanie na długo w pamięci dziecka. Mamy garść pomysłów na gry, wróżby i konkursy, które świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku przedszkolaków, jak i uczniów. Inspiracje można również wykorzystać podczas walentynkowego spotkania w większym gronie rodziny lub przyjaciół.
Joanna Biegaj
Zabawy sylwestrowe dla dzieci
sylwester
zabawy dla dzieci

Zabawy sylwestrowe dla dzieci: 5 pomysłów na fajne gry i zabawy na sylwestra w domu

Zabawy dla dzieci na sylwestra w domu z pewnością umilą całej rodzinie oczekiwanie na Nowy Rok. Sprawdź nasze pomysły na fajne sylwestrowe zabawy dla dzieci małych i dużych.
Milena Oszczepalińska
stary niedźwiedź mocno śpi
piosenki dla dzieci
zabawy ruchowe
zabawy dla dzieci

Stary niedźwiedź mocno śpi – tekst i opis zabawy. Śpiewaj i baw się z dzieckiem!

Warto przypomnieć sobie zabawę ruchową „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Podajemy tekst, nuty oraz zasady tej popularnej dawniej zabawy dla dzieci. Poznaj je i baw się ze swoim dzieckiem! Dreszczyk emocji gwarantowany.
Ewa Janczak-Cwil Luiza Słuszniak
Wróżby andrzejkowe dla dzieci
zabawy dla dzieci
Andrzejki

Wróżby andrzejkowe dla dzieci: szpilki, wahadełko, rzucanie obierkiem i inne pomysły na zabawy dla całej rodziny 

Wróżby andrzejkowe warto wykorzystać podczas imprez dla dzieci i młodzieży odbywających się późną jesienią, a nie tylko w wieczór czy noc z 29 na 30 listopada. To okazja do poznania tradycji andrzejkowych i wesołej zabawy.
Joanna Biegaj
zabawy andrzejkowe dla dzieci
zabawy dla dzieci
Andrzejki

Zabawy andrzejkowe dla dzieci: najlepsze pomysły

Zabawy andrzejkowe to przede wszystkim tajemnicze wróżby, które mają zdradzić przyszłość i odkryć sercowe wybory. Ale nie tylko. Zabawy andrzejkowe to także gry ruchowe, poszukiwanie skarbów, zbieranie cukierków czy pokonywanie toru przeszkód. Zebrałyśmy najlepsze pomysły na wróżby andrzejkowe dla dzieci, ale też inne aktywności, które sprawdzą się podczas andrzejek w szkole i przedszkolu. Sprawdź, jak zorganizować andrzejki dla dzieci, by zapewnić im dużo frajdy.
Joanna Biegaj Magdalena Drab
Bawiące się dzieci
zabawy ruchowe
zabawy dla dzieci

Ulubione zabawy dzieci w przedszkolu [OPIS ZABAW]

Ulubione zabawy dzieci w przedszkolu? Z pewnością te, które angażują do ruchu, a także te, w których trzeba myśleć…strategicznie! Przedstawiamy ulubione zabawy dzieci, w które z powodzeniem można pobawić się w przedszkolu czy na urodzinach. Im więcej dzieci, tym lepiej: przedszkolaki uwielbiają tego typu zabawy!
Adrianna Trusiuk
mata Tiny Love
rozwój motoryczny dziecka
czas na zabawę z dzieckiem
interaktywne zabawki

W co się bawić z niemowlęciem? 7 pomysłowych zabaw

Organizacja czasu niemowlęcia nie należy do prostych zadań. Bardzo ważne, by podczas aktywności dziecko rozwijało swoje umiejętności, doświadczało nowych bodźców i oczywiście dobrze się przy tym bawiło! Jeśli szukasz pomysłów na spędzenie czasu z maluszkiem, koniecznie poznaj nasze propozycje.
Współpraca reklamowa
dziewczynka-z-laptopem-czyta
zabawy dla dzieci
dziecko i komputer
dzieci i komputer

Gry samobójcze „Jak stać się wróżką ognia” i „Niebieski wieloryb” – niebezpieczne zabawy przyciągają dzieci!

Wyjaśniamy, na czym polegają gry „Jak stać się wróżką ognia” i „Niebieski wieloryb”. Warto znać zasady tych gier, żeby uchronić dzieci przed niebezpieczeństwem. Uwaga, drastyczne zdjęcia! Kto wymyśla takie chore zabawy i wyzwania, które prowadzą do samookaleczeń, śmierci i samobójstw dzieci?
Weronika Zagojska
zabawy na urodziny
zabawy dla dzieci
urodziny dziecka

13 najlepszych zabaw dla dzieci na urodziny (te pomysły to pewniak!)

Twój maluch cały rok czeka na ten dzień - dzień swoich urodzin. Spraw, aby było to wyjątkowe i niezapomniane przeżycie. Oto propozycja 13 zabaw dla dzieci na urodziny. Spodobają się dzieciakom w różnym wieku.
Ewa Janczak-Cwil
Turlanie po dywanie i inne zabawy.jpg
ojcostwo
zabawy dla dzieci
zabawy z tatą

Od niemowlaka do kilkulatka: pomysły na zabawy z tatą

Harce taty z młodszym lub starszym dzieckiem to coś niezwykle miłego i... ważnego. Podpowiadamy, w co się bawić z niemowlakiem, rocznym dzieckiem i kilkulatkiem.
Luiza Słuszniak
Chłopiec bawi się ciastoliną Play-Doh
rozwój dziecka
zabawy dla dzieci
rozwój fizyczny

W małych rączkach cały świat! Motoryka mniejsza i jej wpływ na rozwój i umiejętności dzieci

Chwytanie zabawek, ugniatanie mas plastycznych, ściskanie maskotek, wiązanie butów, rysowanie czy zapinanie guzików to czynności wymagających precyzyjnych ruchów rąk i palców. W jaki sposób maluch się tego uczy? Zapytaliśmy psycholog Edytę Żółtowską-Górską, która podpowiedziała, w jaki sposób rozwijać małą motorykę u dziecka.
Współpraca reklamowa
kolorowanki
zabawy dla dzieci
kolorowanki do druku

Kolorowanki dla dzieci – zwierzęta [DO DRUKU]

Kolorowanki dla dzieci ze zwierzętami to świetny sposób na naukę przyrody. Podajemy 13 wzorów kolorowanek ze zwierzętami. Na obrazkach do kolorowania są między innymi pies, kot, zając, biedronka i inne zwierzęta, które dzieci lubią i powinny bliżej poznać.
redakcja mamotoja.pl
atrakcje na dzień dziecka
Dzień Dziecka
zabawy dla dzieci
atrakcje dla dzieci

Pomysły na Dzień Dziecka: 10 inspiracji na atrakcje dla dzieci

Pomysły na udany Dzień Dziecka to temat, który co roku wraca do rodziców jak bumerang. Jak w tym roku uatrakcyjnić swym pociechom ich święto? Tak, by po tym dniu pozostały dzieciom jak najpiękniejsze wspomnienia! Podpowiadamy, jak można spędzić ten dzień, aby był pełen radości.
Luiza Słuszniak
zajączek wielkanocny kolorowanka
zabawy dla dzieci
kolorowanki do druku

Zajączek wielkanocny: kolorowanki dla dzieci [DO DRUKU]

Zajączek wielkanocny: kolorowanka do druku w ośmiu wersjach – wybierz dla dziecka tę, która najbardziej mu się spodoba. Możesz też wydrukować je wszystkie – maluch będzie miał co robić, a ty, dzięki zajączkom wielkanocnym do kolorowania, spokojnie przygotujesz święta.
Ewa Janczak-Cwil
baza koców
zabawy dla dzieci

„Baza z koców” na nudę i troski

Ekspertka Disney Junior tłumaczy, jak kultowa zabawa może pomóc w wychowaniu malucha.
materiały promocyjne
dzień dziewczynek w przedszkolu
zabawy dla dzieci

Dzień Dziewczynek w przedszkolu: zabawy i życzenia na święto dziewczynek [+ prezenty do 10 zł]

Dzień Dziewczynek to święto jeszcze mało znane, ale coraz częściej obchodzone w przedszkolu. Niektórzy jednak mylą je z Dniem Kobiet, który wypada 8 marca. Należy pamiętać, że Dzień Dziewczynek jest jednak odrębnym świętem. Jak go obchodzić? Prezenty, zabawy i życzenia na Dzień Dziewczynek pozwolą przeżyć te chwile w wyjątkowy sposób.
Magdalena Drab
zabawy z niemowlakiem
zabawy z niemowlakiem
zabawy dla dzieci

Zabawy z niemowlakiem: zabawy rozwijające dla niemowlaka i noworodka

Zabawy z niemowlakiem nie muszą być nudne. Sprawdź, w co się bawić z dzieckiem w kolejnych miesiącach życia. Polecamy najlepsze zabawy rozwijające, które nie tylko edukują, ale i dają mnóstwo radości.
Hanna Szczesiak
Dzień Bałwana
zabawy dla dzieci

Światowy Dzień Bałwana – kiedy wypada, jak świętować?

Dzień Bałwana nie jest jeszcze popularnym świętem w Polsce, ale jest to na tyle sympatyczne święto, że warto je propagować. Można go uczcić nawet wtedy, gdy zabraknie śniegu. Sprawdź, jak obchodzi się Światowy Dzień Bałwana.
Ewa Janczak-Cwil
kolorowanki świąteczne
Boże Narodzenie
kolorowanki
zabawy dla dzieci

Kolorowanki świąteczne – 18 obrazków do druku

Kolorowanki świąteczne uprzyjemnią dziecku długie wieczory oczekiwania na Boże Narodzenie. Wydrukuj świąteczne obrazki z Mikołajem, choinkami i reniferami i daj maluchowi do pokolorowania. Możecie też kolorować je wspólnie.
Joanna Biegaj
ćwiczenia na wzrok dla dzieci
wzrok
zabawy dla dzieci
rozwój wzroku

Ćwiczenia na wzrok dla dzieci. Sprawdź, jak w prosty sposób stymulować zmysł wzroku

Żeby ćwiczyć wzrok dziecka poprzez zabawę, nie potrzebujesz ani drogich zabawek sensorycznych, ani skomplikowanych scenariuszy. Wystarczy pomysł i twoja chęć zabawy z dzieckiem. Podpowiadamy, jak stymulować wzrok dziecka (również z wadą wzroku) za pomocą prostych ćwiczeń i zabaw.
Dominika Bielas
wykreślanki dla dzieci
nauka czytania
nauka pisania
gry dla dzieci

Wykreślanki dla dzieci: gry i krzyżówki do druku

Wykreślanki dla dzieci do druku to świetna zabawa i nauka jednocześnie: dziecko musi znaleźć i zakreślić słowa ukryte w diagramach, po których można poruszać się poziomo, pionowo oraz po skosie. Wykreślanki wyrazowe przypominają krzyżówki – to fajna gra edukacyjna.
Magdalena Drab
maska Batmana
karnawał
zabawy dla dzieci

Maska Batmana: szablon do druku. Jak zrobić maskę batmana z papieru?

Maska Batmana to hit na bal karnawałowy. Przygotowałyśmy szablon maski do druku oraz instrukcję, jak zrobić czarną maskę batmana z papieru. To aż trzy wzory do wyboru, a do tego peleryna Batmana DIY!
Karolina Stępniewska
Tylko w ten sposób twoje dziecko będzie rozwijało się prawidłowo. Nie bagatelizuj tego!
rozwój dziecka
zabawy z dzieckiem
zabawy dla dzieci

Tylko w ten sposób twoje dziecko będzie rozwijało się prawidłowo. Nie bagatelizuj tego!

„A gdybym ci powiedziała, że gra w chowanego może zmienić świat? Brzmi nieprawdopodobnie, prawda? Cóż, jestem tu dzisiaj, aby udowodnić, że tak nie jest” – mówi 7-letnia Molly Wright podczas wystąpienia Ted Talk.
Sylwia Arlak
Dmuchany zamek eksplodował
zabawy dla dzieci

Dmuchany zamek eksplodował. Dzieci walczą o życie

Zabawa zamieniła się w koszmar. Nadmuchiwany pałac zerwał się z lin zabezpieczających i wyrzucił dwie małe dziewczynki w powietrze.
Sylwia Arlak
zabawy z mamą i tatą
zabawy dla dzieci
zabawy edukacyjne dla dzieci
zabawa z dzieckiem

Zabawy z mamą i tatą: ruchowe, w domu, w przedszkolu [14 propozycji]

Zabawy z mamą i tatą to dla dziecka największa radość, z kolei rodzice nie muszą wydać ani grosza, by zapewnić maluchowi rozrywkę. Potrzeba tylko ich uwagi i czasu. Przedstawiamy nasze pomysły na zabawy ruchowe z mamą i tatą, a także te, w które można bawić się w domu.
Beata Turska