Marko mali Odkrywcy Lew Leonardo
fot. materiały prasowe

Jak wspierać rozwój społeczny i emocjonalny dziecka? Pomogą nie tylko czułość i przytulanie!

Człowiek, także ten całkiem jeszcze malutki, potrzebuje innych – ich miłości i bliskości. Chce także nauczyć się z nimi porozumiewać i włączyć się w ich życie. Są zabawki, które mogą mu w tym pomóc.
Marko mali Odkrywcy Lew Leonardo
fot. materiały prasowe
Dziecko od dnia narodzin jest istotą społeczną: potrzebuje kontaktu z innymi, ich dotyku, głosu, widoku ich twarzy. Potrafi też odczuwać podstawowe emocje (jest zadowolone lub nie) i nawiązywać kontakt z otoczeniem – na początku tylko przez płacz, a na kolejnych etapach rozwoju także za pomocą uśmiechu, gaworzenia, wreszcie słów. Z czasem jego więź z bliskimi staje się coraz mocniejsza, a życie uczuciowe – bogatsze. Maluszek uświadamia sobie że jest odrębną istotą, a w jego życiu pojawia się miłość,  przywiązanie, radość, smutek, złość itd. 


Rola rozwoju emocjonalnego

Dlaczego to wszystko jest takie ważne?  Bo rozwój społeczny i emocjonalny umożliwiają mu funkcjonowanie wśród ludzi, tworzenie bliskich więzi, zawieranie przyjaźni, umiejętność rozumienia własnych i cudzych emocji, słowem wszystko to, co składa się na szczęśliwe życie! 
Redakcja poleca: Zabawa to poważna sprawa! [WIRTUALNE WARSZTATY]
Zabawki to nie tylko kolorowe i ładne przedmioty, którymi otaczasz swoje dziecko. To przede wszystkim narzędzia stymulujące prawidłowy rozwój. Jeśli są dobrze opracowane i dopasowane do wieku, nie musisz mieć ich wielu, a będą spełniać swoją funkcję w najlepszy możliwy sposób. Posłuchaj, jak i w jakich obszarach rozwija się małe dziecko oraz dowiedz się, które zabawki wspierają je w tej drodze!

Przytulaj, noś, całuj

Dla rozwoju społecznego i emocjonalnego dziecka najważniejsze jest przytulanie, reagowanie na jego płacz, widok twarzy najbliższych mu osób i rozmowy, nawet, jeśli te pierwsze polegają jedynie na wzajemnym naśladowaniu min i wymianie uśmiechów. 
W rozwijaniu tego obszaru pomaga oczywiście także zabawa, dzięki której dziecko robi coś wspólnie z bliską osobą, skupia się na tym samym, co ona, razem z nią coś przeżywa. Uczy się wówczas mnóstwa ważnych rzeczy: naśladowania, komunikowania się, nazywania i wyrażania swoich uczuć, brania, dawania itd. A przede wszystkim czuje się kochane.

Jakie zabawki mogą mu pomóc w rozwoju tych obszarów?

Mali odkrywcy, czyli Myszka Coco, Lew Leonardo i Królik Thomas
 to wyjątkowe zabawki, które zawdzięczają swoje imiona trzem wielkim postaciom:
Myszka Coco została nazwana na cześć Coco Chanel – niezwykle kreatywnej projektantki mody, która zrewolucjonizowała modę i uwolniła kobiety od niewygodnych, ograniczających ruchy strojów. Jej ponadczasowe stroje budzą zachwyt do dzisiaj.

Myszka Coco Marko
Lew Leonard zawdzięcza swoje imię Leonardowi Da Vinci – malarzowi, rzeźbiarzowi, wynalazcy, inżynierowi i filozofowi, najwszechstronniej utalentowanej osoby w historii świata.

Lew Leonardo Marko
Królik Thomas otrzymał imię po Thomasie Edisonie, geniuszowi, który wynalazł m.in. fonograf i kamerę, która rejestruje także dźwięk. 

Królik Thomas Marko
Zabawki zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach, które skończyły rok. Dzięki inteligentnym czujnikom każda z nich jest interaktywna. Malec może kłaść ulubionego Małego Odkrywcę spać, podskakiwać z nim, karmić go, łaskotać itd., a on na to reaguje, na przykład się śmieje, chrapie albo mówi. Tych funkcji jest aż 7 – nie ma na rynku zabawki, które miałaby ich aż tyle!

Mali Odkrywcy, wielcy przyjaciele dziecka

Dzięki ulubionemu Małemu Odkrywcy dziecko zyskuje nie tylko przyjaciela, z którym może się nie rozstawać (zabawka jest nieduża, więc łatwo zabierać ją wszędzie ze sobą), ale także dowiaduje się wielu ważnych rzeczy o codziennych czynnościach (a dzięki temu, że rozumie, co się wokół niego dzieje, czuje się w świecie bezpieczniej) i poszerza słownictwo, dzięki czemu coraz łatwiej mu porozumiewać się z najbliższymi. Uczy się także bawić na różne sposoby, nie tylko samodzielnie, ale także z rodzicami, dziadkami czy rodzeństwem – takie wspólne zabawy wspaniale budują i zacieśniają więź! 
Do każdej z zabawek dołączono 7 bezpłatnych kart rozwojowych ze wskazówkami dotyczącymi nauki i zabawy, które nie tylko pozwalają w pełni zrozumieć wartość rozwojową poszczególnych zabaw, ale i inspirują do wymyślania nowych.  Zabawa z Małym Odkrywcą to także świetny punkt wyjścia do snucia najróżniejszych historii, w których przeżywa wciąż nowe przygody wraz z maluszkiem, który się nim opiekuje. 

Wielofunkcyjny Leżaczek-bujaczek-krzesełko 3w1 bardzo pomaga w rozmowach i zabawach twarzą w twarz, a więc w tym, co sprzyja zacieśnianiu więzi między dzieckiem a jego bliskimi. 
Można go ustawić w 3 pozycjach: siedzącej, półleżącej i leżącej. Do stymulowania rozwoju społecznego najbardziej przydatna jest funkcja krzesełka, dzięki której maluch może bez przeszkód patrzeć opiekunowi prosto w oczy, widzieć wyraźnie jego wypowiadające słowa usta, rozmawiać z nim, wspólnie się śmiać  itd. 
Inspiracji do zabaw i tematów rozmów dostarczają urocze, kolorowe zawieszki na muzycznej karuzeli. Są przyczepione do niej przy pomocy pasków z rzepami, co umożliwia ich zdjęcie i wymianę na inne maskotki. Gdy maluszek się zmęczy rozmową, jednym kliknięciem przeobrazisz krzesełko w leżaczek, w którym może się bujać, albo bezpieczne, wyposażone w daszek i podniesione brzegi łóżeczko – idealne miejsce na krótką drzemkę.

Leżaczek-bujaczek Tiny Love


Artykuł powstał z udziałem Marko 
 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy