Dzieci urodzone w październiku
fot. AdobeStock

Maluszki urodzone w październiku to ludzie sukcesu. Naukowcy to potwierdzają!

Twój maluszek ma wkrótce urodziny? To świetnie się składa, bo jest w iście doborowym towarzystwie urodzonych zwycięzców.
Dominika Bielas
Dzieci urodzone w październiku
fot. AdobeStock
Wkrótce zostaniesz mamą lub twój maluszek dopiero przyszedł na świat? A może właśnie szykujesz się do urodzinowego przyjęcia? Mamy świetną wiadomość dzieciom urodzonym w październiku sprzyja los, co więcej potwierdzają to badania naukowe! Co je jeszcze wyróżnia? Lista jest naprawdę długa!

100 lat albo i dłużej

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi na 1500 stulatkach okazuje się, że większość długowiecznych osób przyszła na świat własnie jesienią (wrzesień- listopad). To nie jedne statystyki, które pokazują, że osoby urodzone w październiku cieszą się dobrym zdrowiem i dłużej żyją.

Urodzeni przywódcy i zwycięzcy

Czy wiesz, że większość amerykańskich prezydentów urodziła się właśnie w październiku? Ale politycy to nie jedyne "październikowe sławy". W tym miesiącu urodziny obchodzą choćby Matt Damon, Julia Roberts, Kate Winslet i Julie Andrews.

Serce jak dzwon!

Jedno z badań opublikowanych przez Journal of Sports Medicine wykazało, że osoby urodzone w październiku i listopadzie osiągają lepsze wyniki w testach wytrzymałościowych i wydolnościowych, niż osoby urodzone w inne miesiące. Jak to możliwe? Inne badanie przeprowadzone przez Columbia University Irving Medical Center wykazało, że osoby z października statystycznie miały najniższe ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Co ciekawsze, mają nie tylko zdrowe serca, ale także mają zdrowe umysły. Badania potwierdzają, że wśród osób urodzonych w październiku jest najmniej samobójców, osób z depresją, schizofrenią czy chorobą dwubiegunową afektywną.

Pełną piersią bez obaw

Badanie przeprowadzone w 2017 r. Przez La Trobe University School of Psychology and Public Health w Melbourne wykazało, że dzieci, które urodziły się jesienią, były mniej narażone na alergie i choroby alergiczne, takie jak astma, w późniejszym okresie życia. Naukowcy dostrzegają związek z faktem, że te maluszki przez cały okres intensywnego pylenia różnych roślin przebywały w brzuszkach swoich mam.
  [content:1_4506,1_4443,2_1359,0_26058:CMNews]

Niezłe ziółka

Maluchy szczególnie z końcówki miesiąca cechują się ogromny temperament, ale nie brakuje im także fantazji. Radzą sobie doskonale, kłócą się zawzięcie i zazwyczaj stawiają na swoim. Są wyjątkowo utalentowane, bystre i inteligentne.Twoje dziecko jest z października? Możesz być pewna, że da sobie w życiu radę! A jakie jeszcze ma cechy Twoje dziecko?

Zobacz także:
Redakcja poleca: Co robić, gdy dziecko przeklina? Sprawdź porady naszego eksperta
Zdarza się, że dziecko przeklina, choć wcale nie zna znaczenia danego wyrazu. Niekiedy również chce po prostu zwrócić na siebie uwagę. Wytłumacz dziecku, co takie słowa oznaczają, ale przede wszystkim porozmawiaj z nim o tym, jak radzić sobie w sytuacjach emocjonujących, które powodują, że przeklina.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy