Dzieci urodzone w październiku
fot. AdobeStock

Maluszki urodzone w październiku to ludzie sukcesu. Naukowcy to potwierdzają!

Twój maluszek ma wkrótce urodziny? To świetnie się składa, bo jest w iście doborowym towarzystwie urodzonych zwycięzców.
Dominika Bielas
Dzieci urodzone w październiku
fot. AdobeStock
Wkrótce zostaniesz mamą lub twój maluszek dopiero przyszedł na świat? A może właśnie szykujesz się do urodzinowego przyjęcia? Mamy świetną wiadomość dzieciom urodzonym w październiku sprzyja los, co więcej potwierdzają to badania naukowe! Co je jeszcze wyróżnia? Lista jest naprawdę długa!

100 lat albo i dłużej

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi na 1500 stulatkach okazuje się, że większość długowiecznych osób przyszła na świat własnie jesienią (wrzesień- listopad). To nie jedne statystyki, które pokazują, że osoby urodzone w październiku cieszą się dobrym zdrowiem i dłużej żyją.

Urodzeni przywódcy i zwycięzcy

Czy wiesz, że większość amerykańskich prezydentów urodziła się właśnie w październiku? Ale politycy to nie jedyne "październikowe sławy". W tym miesiącu urodziny obchodzą choćby Matt Damon, Julia Roberts, Kate Winslet i Julie Andrews.

Serce jak dzwon!

Jedno z badań opublikowanych przez Journal of Sports Medicine wykazało, że osoby urodzone w październiku i listopadzie osiągają lepsze wyniki w testach wytrzymałościowych i wydolnościowych, niż osoby urodzone w inne miesiące. Jak to możliwe? Inne badanie przeprowadzone przez Columbia University Irving Medical Center wykazało, że osoby z października statystycznie miały najniższe ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Co ciekawsze, mają nie tylko zdrowe serca, ale także mają zdrowe umysły. Badania potwierdzają, że wśród osób urodzonych w październiku jest najmniej samobójców, osób z depresją, schizofrenią czy chorobą dwubiegunową afektywną.

Pełną piersią bez obaw

Badanie przeprowadzone w 2017 r. Przez La Trobe University School of Psychology and Public Health w Melbourne wykazało, że dzieci, które urodziły się jesienią, były mniej narażone na alergie i choroby alergiczne, takie jak astma, w późniejszym okresie życia. Naukowcy dostrzegają związek z faktem, że te maluszki przez cały okres intensywnego pylenia różnych roślin przebywały w brzuszkach swoich mam.
  [content:1_4506,1_4443,2_1359,0_26058:CMNews]

Niezłe ziółka

Maluchy szczególnie z końcówki miesiąca cechują się ogromny temperament, ale nie brakuje im także fantazji. Radzą sobie doskonale, kłócą się zawzięcie i zazwyczaj stawiają na swoim. Są wyjątkowo utalentowane, bystre i inteligentne.Twoje dziecko jest z października? Możesz być pewna, że da sobie w życiu radę! A jakie jeszcze ma cechy Twoje dziecko?

Zobacz także:
Redakcja poleca: 30. Finał WOŚP coraz bliżej: Jurek Owsiak pozdrawia czytelniczki Mamotoja.pl
Mamotoja.pl już po raz siódmy gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Przy okazji jubileuszowego Finału mamy dla Was coś specjalnego – pozdrowienia od samego Jurka Owsiaka. Otwórzcie serca i grajcie razem z nami – do końca świata i jeden dzień dłużej!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy