Tiny Love mata słoneczny dzień
fot. materiały prasowe

Jakie zabawki wpływają na rozwój emocjonalny i społeczny dziecka?

Pierwszy rok życia dziecka to czas, kiedy w organizmie małego człowieka zachodzą szybkie i intensywne zmiany. Niemowlę rozwija zdolności poznawcze, uczy się chwytać przedmioty, unosić główkę i korzystać ze zmysłów. Odpowiednio dobrane akcesoria, takie jak maty edukacyjne czy interaktywne zabawki, mogą pomóc maluchowi w poznawaniu świata.
Tiny Love mata słoneczny dzień
fot. materiały prasowe
Aby maluch nauczył się wyrażać radość, okazywać emocje czy budować więzi społeczne, potrzebuje narzędzi, które pomogą mu zdobyć te ważne umiejętności. Poznaj zabawki, które wpływają na rozwój emocjonalny i społeczny dziecka.

Mata edukacyjna Słoneczny Dzień

Mata edukacyjna Gimnastyka dla bobasa z pałąkami - Słoneczny Dzień jest rewolucyjnym u innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie mat edukacyjnych dla dzieci. Zapewnia aktywny rozwój ruchowy, oraz radość z odkrywania nowych bodźców.
Zabawa na macie zachęca malucha do unoszenia główki i chwytania przedmiotów. Jednocześnie pomaga dziecku wydłużyć czas spędzony na brzuszku, który przyczyni się do rozwoju ruchów całego ciała. To również wspaniale miejsce, które wpływa na rozwój emocjonalny i społeczny. Możesz położyć malucha na macie i udawać, że zabawki mówią do niego albo, że się cieszą lub smucą. Dzięki temu dziecko pozna różne emocje, a z czasem nauczy się je rozróżniać. Każdy rodzaj zabawy to okazja do poznawania świata, a czas spędzony z rodzicem jest dla dziecka niezwykle cenny.
Gimnastyka dla bobasa z pałąkami - Słoneczny Dzień zawiera liczne urocze zabawki, aktywujące rozwój Twojej pociechy, bezpieczne lusterko, oraz elementy świecące i grające. Wyjątkowość maty dodatkowo gwarantuje przesuwany łącznik pałąków. Sprawia on, że możesz dostosować ułożenie zawieszek do potrzeb rozwojowych swojego dziecka. Twój maluszek będzie mógł mieć zabawki zawsze blisko rączek, a nawet bawić się na macie z tobą!

Leżaczek - krzesełko 3w1 Close to Me

Doskonałym rozwiązaniem, które wpływa na rozwój dziecka jest Leżaczek - krzesełko 3w1 Close to Me. To miejsce nie tylko do siedzenia w bezpiecznej dla malucha pozycji, ale także okazja do rozwoju poprzez zabawę. Twoje dziecko może zawsze znajdować się na wysokości twoich oczu, dzięki czemu możliwa jest komunikacja i interakcja z maluchem.
Zabawka posiada 3 tryby użytkowania - leżaczek, łóżeczko z wibracjami oraz wysokie krzesełko idealne na wysokość stołu. Dodatkowo zapewnia 25 minut ciągłej muzyki (wyposażony jest w 16 melodii - 8 spokojnych i 8 wesołych) oraz łagodzące wibracje.
Dwa tylne koła pomagają w  przemieszczaniu leżaczka a możliwość złożenia go na płasko ułatwia przechowywanie. Leżaczek - krzesełko 3w1 Close to Me wyposażony jest w wygodną wkładkę dla noworodka a pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa zapewniają maluchowi maksymalne bezpieczeństwo.

Lampka/projektor muzyczny Mały Marzyciel z sensorem 3w1

Każde dziecko pragnie mieć kolorowe sny, a odpowiednie zabawki mogą pobudzić emocje i wyobraźnię. Lampka nocna Mały Marzyciel z sensorem 3w1 zapewni kojący blask w całym pokoju dziecinnym, podczas gdy ty będziesz mogła kołysać malucha do snu. Lampka wyświetla projekcję gwiazd, a delikatne nocne światełko i przyjemna muzyka wpływają na rozwój emocjonalny i społeczny malucha. Gdy twoja pociecha podrośnie – rozkosznie relaksujące melodie pomogą jej zasnąć samodzielnie.

W zależności od potrzeby można podnieść i zabrać Projektor muzyczny 3w1 - Mały Marzyciel tam, gdzie jest to potrzebne, rzucając światło tam i jako delikatne przypomnienie tego wspaniałego snu, który ma nadejść. Nieważne, w jakim wieku, Projektor muzyczny 3w1 - Mały Marzyciel to idealna droga do idealnego snu.

Dzięki takim zabawkom dziecko będzie stawało się coraz bardziej ciekawe świata. Nauczy się poznawania własnych emocji oraz interakcji z innymi osobami z otoczenia. Niektóre zabawki możesz wykorzystać po to, aby rozbudzić w dziecku np. poczucie humoru. Inne służą temu, aby wyciszyć malucha i pobudzić jego zmysły. Gdy będą odpowiednio dobrane, pomogą maluchowi w poznawaniu świata i ułatwią więzi społeczne.

Jesteś mamą z brzuszkiem? Jesteś tatą, który już teraz chce zapewnić komfort i bezpieczeństwo swojej rodzinie? Lub szukasz idealnego prezentu dla dziecka? Skonsultuj się bezpłatnie z ekspertem online: https://www.marko-baby.pl/wyprawka-kontakt.html

Materiał powstał przy współpracy z: Marko

Zobacz także

Popularne tematy