Kamil Nowak z Blogojciec.pl: "Największy błąd młodych ojców to..." [WIDEO]

Najsłynniejszy polski tata-bloger radzi młodym ojcom, by od samego poczatku angażowali się w opiekę nad swoim dzieckiem i przestrzega ich przed czestym błędem!
– Są dwie takie rzeczy, które chciałbym przekazać wszystkim młodym ojcom – mówi Kamil Nowak, autor bloga Blogojciec.pl. – Pierwsza, żeby nie próbowali unikać rodzicielskich obowiązków, bo to tylko spowoduje, że nie uda im się nawiązać pewnej więzi z dzieckiem. A druga rzecz jest taka, żebyśmy nie dawali sobie wmówić, że się do czegoś nie nadajemy, że np. opieka nad dzieckiem to jest tylko kobieca sprawa. Musimy czasem zawalczyć o swoje, postawić się i powiedzieć, że też chcemy brać w tym czynny udział, bo to jest ważne i potrzebne i dla nas, i dla naszego dziecka, i dla naszej żony. 

Rodzice potrzebują wsparcia

Kamil Nowak uczestniczył w spotkaniu inaugurującym kampanię edukacyjną marki Emolium "Wspieramy Was od 1 dnia", skierowanej do młodych rodziców. Jej ważnym punktem jest wsparcie  młodych ojców. Według Kamila Nowaka bardzo oni takiego wsparcia potrzebują, szczególnie w pierwszym okresie po narodzinach dziecka: 
– Kobiety tworzą więź z dzieckiem jeszcze przed jego narodzinami. My mamy inaczej, nie chodzimy w ciąży, nie czujemy tego dziecka w środku, więc musimy się więcej zaangażować, żeby być blisko – tłumaczy. 

Jak ojcowie mogą zadbać o bliskość ze swoim dzieckiem? Blogojciec radzi, aby przede wszystkim angażowali się w codzienne czynności: 
– Przewijanie, przebieranie, kąpanie. Kąpiel najczęściej należy do ojców i rzeczywiście może być fajnym momentem, kiedy ta bliskość jest tworzona. 

Największy błąd ojców? Brak wiary w siebie!

– Moim zdaniem największy błąd, jaki możemy popełnić, to uwierzyć, że się do czegoś nie nadajemy. Poza karmieniem piersią tak naprawdę możemy przy dziecku zrobić wszystko! Znam kilku samotnych ojców, którzy świetnie dają sobie radę ze wszystkimi obowiązkami rodzicielskimi – mówi Kamil Nowak.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy