Wirtualne Warsztaty podsumowanie edycji wiosennej
fot. Adobe Stock

Kolejna edycja Wirtualnych Warsztatów za nami! Zobacz, co się działo i dołącz jesienią!

Wiosenna edycja warsztatów Mamo, To Ja dobiegła końca. Podobnie jak poprzednia – była całkowicie bezpłatna, a wszystkie spotkania odbyły się w formie online. Dzięki temu można do nich przez cały czas wracać! A co konkretnie działo się tej wiosny? Podsumowujemy.
Wirtualne Warsztaty podsumowanie edycji wiosennej
fot. Adobe Stock
Wirtualne Warsztaty Mamo, To Ja organizowane są już od ośmiu lat. Wcześniejsze edycje – wykłady, warsztaty, prelekcje i spotkania z ekspertami odbywały się w wielu miastach Polski i przyciągały młode mamy… i tatusiów. Tym razem – podobnie jak ostatniej jesieni – ze względów bezpieczeństwa całość przenieśliśmy do sieci. Ale nie ma tego złego, żeby na dobre nie wyszło! Dzięki tej formie mogliśmy spotkać się z przyszłymi i świeżo upieczonymi rodzicami (i nie tylko) jeszcze liczniej!
Nie zmieniła się formuła Warsztatów – spotykaliśmy się w ramach dwóch bloków – pierwszy skierowany był do kobiet w ciąży, drugi zaś do tych rodziców, którzy już przywitali na świecie swoje pociechy. Każda z sekcji obfitowała w materiały pomocne w przygotowaniach do macierzyństwa i w jego początkach:

 

 • eksperckie materiały stworzone specjalnie dla uczestników warsztatów,
 • informacje o ciekawych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami dla przyszłych i świeżo upieczonych rodziców,
 • dodatkowe materiały i narzędzia, np. gotowa karta z kalendarzem szczepień dziecka do wydruku.

BĘDĘ MAMĄ: blok dla kobiet w ciąży

Materiały zamieszczone w tej strefie dedykowane są przyszłym mamom. Choć cudowne dziewięć miesięcy ciąży wciąż trwa, już niebawem poród i pierwsze dni z dzieckiem. Przygotowaliśmy więc materiały, których celem jest przekazanie wiedzy na temat między innymi łagodzenia dolegliwości ciążowych, porodu i połogu, a także kwestie „dzidziusiowe”, takie, jak choćby kompletowanie wyprawki czy wybór fotelika samochodowego.

 W tym bloku posłuchać można wykładów:

 1. O jakich rzeczach warto pamiętać, kompletując wyprawkę malucha? Ekspert: Roksandra Kłobuch
 2. Jak przyszła mama może i powinna bezpiecznie podróżować samochodem, zapinając pasy z zastosowaniem specjalnego adaptera. Ekspert: Tomasz Świergolik, specjalista od bezpieczeństwa w firmie Marko.
 3. Jak w naturalny sposób troszczyć się o siebie podczas ciąży? Ekspert: dr Joanna Gzik, pediatra.
 4. Czy szczepienia zalecane warto wykonywać u niemowląt? Ekspert: dr Aneta Górska-Kot, pediatra, Ordynator Oddziału Pediatrycznego Szpitala Dziecięcego im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza w Warszawie.
 5. Czym są pneumokoki i kto powinien być zaszczepiony? Ekspert: dr Aneta Górska-Kot, pediatra, Ordynator Oddziału Pediatrycznego Szpitala Dziecięcego im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza w Warszawie.

BĘDĘ MAMĄ: blok dla mam

Eksperci w ramach tego bloku starali się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące świeżo upieczonych rodziców pytania. Jak rozszerzać dietę malucha? Jak bezpiecznie podróżować? Jaki schemat szczepień wybrać? Bycie mamą, czy rodzicem w ogóle, to cudowna przygoda, dowiedz się o niej jak najwięcej i obejrzyj wszystkie zamieszczone w tej stresie wykłady:

 1. Co warto wiedzieć o rozwoju fizycznym, poznawczym i społecznym dziecka? Ekspert: Justyna Błaszczyk, specjalistka do spraw zabawek edukacyjnych i pedagog wczesnoszkolny.
 2. Jak dzieci bawią się, poznając świat? Ekspert: Roksandra Kłobuch
 3. Jak dbać o odporność malucha? Ekspert: dr Aneta Górska-Kot, pediatra, Ordynator Oddziału Pediatrycznego Szpitala Dziecięcego im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza w Warszawie.
 4. Jakie są szczepienia obowiązkowe w 2021 roku? Ekspert: dr Aneta Górska-Kot, pediatra, Ordynator Oddziału Pediatrycznego Szpitala Dziecięcego im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza w Warszawie.
 5. Jak sprawić, by dziecko prawidłowo się rozwijało? Ekspert: dr Joanna Gzik, pediatra.

Jeszcze więcej atrakcji!

Dla uczestników Wirtualnych Warsztatów przygotowaliśmy również strefę konkursową z niezwykłymi nagrodami. Dwa zadania konkursowe dedykowane były przyszłym mamom, kolejne dwa zaś czekały na rodziców niemowlaków.
To jednak nie koniec! Wciąż dostępna jest ankieta satysfakcji, która umożliwia udział w kolejnym konkursie oraz walkę o niezwykle rozwijającą drewnianą zabawkę dla maluszka! Chcemy poznać Twoją opinię na temat Warsztatów Mamo, To Ja! Rozwiąż ankietę i weź udział w konkursie >>> TUTAJ
Redakcja poleca: Czy warto zapisać się do szkoły rodzenia – film
Jeśli wciąż masz wątpliwości czy szkoła rodzenia jest ci potrzebna, ten film jest dla ciebie. O za i przeciw mówi nasz psycholog Adriana Klos.

Aktywność w mediach społecznościowych

Wiosenna edycja warsztatów Mamo, To Ja była wyjątkowa jeszcze pod jednym względem. Zdecydowanie więcej niż do tej pory działo się w naszych social mediach! Nie jest tu mowa jedynie o promocji poszczególnych treści, czy zadań konkursowych, ale o zupełnie nowej formule!
Na Instagramie Mamo, To Ja czeka na was Q&A z dr Anetą Górską-Kot. Pediatra odpowie na pytania rodziców, bez podziału na bloki. Możecie więc pytać o to, co najbardziej was interesuje. I spokojnie – będzie czas na wszystko, z naszą ekspertką przewidzieliśmy aż dwa spotkania.

Podsumowanie wiosennej edycji

Nie ma wątpliwości, że był to niezwykły, pełen emocji czas. Dajemy sobie chwilę oddechu i możliwość powrotu do tego, co się działo, ale… już dziś planujemy kolejną edycję warsztatów z ciekawymi tematami i najlepszymi ekspertami, zajmującymi się macierzyństwem, mamą i dzieckiem. Do zobaczenia!

Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy