konkurs_kopalnia wiedzy

Kopalnia Wiedzy JSW – projekt dla dzieci, który poszerza horyzonty

Konkursy Kopalni Wiedzy realizowane na łamach National Geographic Kids dotyczą zarówno geologii, marnowania żywności oraz losu pszczół na Ziemi. Skąd taka rozpiętość tematyczna? Czym jest Kopalnia Wiedzy?
konkurs_kopalnia wiedzy

Kopalnia Wiedzy to to szeroki projekt realizowany dla dzieci i z ich udziałem. W jego ramach organizujemy różne projekty edukacyjne, warsztaty, programy stypendialne, pikniki naukowe i konkursy dla szkół i dzieci indywidualnie. Naszą misją jest nauka przez zabawę. A uczymy się na wesoło nie tylko chemii, fizyki, geologii ale też postaw życiowych, czy sposobów na zmniejszanie naszego wpływu na środowisko. Wszystkie te działania są przez nas finansowane i dostępne dla każdego bezpłatnie. Staramy się, aby każde dziecko znalazło w naszym projekcie coś dla siebie, szukamy także talentów w wielu dziedzinach i chcemy wyrównywać szanse. No a przede wszystkim - lubimy widzieć radość na twarzach dzieci!

Czy Kopalnia Wiedzy tylko edukuje, czy podejmujecie inne – realne działania?

Oczywiście, że nie zajmujemy się wyłącznie teorią! W tym roku zrealizowaliśmy już kilka projektów „na żywo” – np. wielki piknik naukowy, za chwilę rusza gra miejska. Na terenie pokopalnianym właśnie otwieramy pasiekę, która będzie oczywiście miała także funkcję edukacyjną. Stąd też artykuł oraz konkurs dotyczący pszczół (na rynku w NGK we wrześniu).

Zależy nam także, aby dzieci mogły wykazać się swoimi talentami. A wiemy, że każde dziecko jest inne. Dlatego nasze aktywności są bardzo różnorodne i związane z innymi uzdolnieniami – są zadnia kreatywne, analityczne, artystyczne. W naszym konkursie wystarczy wybrać jedno z zadań, zgłosić się, rozwiązać je, przygotować pracę. Nagrody w tym roku będą naprawdę wyjątkowe: nie tylko wycieczki do centrów nauki czy parków rozrywki, ale np. teleskopy, tablety, aparaty fotograficzne, słuchawki, wędrowne pokazy naukowe oraz oczywiście prenumerata National Geographic Kids… Słowem narzędzia, które wg. nas będą przydatne w dalszym rozwoju naszych uczestników.

W jakim wieku dzieci mogą wziąć udział w konkursie?

Dzieci od 6 do 11 lat. Indywidualnie lub w zespołach szkolnych. Do konkursu można się zgłaszać przez cały czas trwania projektu. Od początku maja (ok. 15.05) będzie można przesłać aplikację poprzez stronę www.kopalniawiedzyjsw.pl (w zakładce projekty).

Skąd się wziął pomysł na „Kopalnię Wiedzy?”

Kopalnia Wiedzy to nasz (Spółki JSW) autorski projekt. Powstał dla społeczności lokalnej w ramach tzw. CSR* i jest częścią naszej strategii zrównoważonego rozwoju. W JSW jesteśmy wrażliwi na otoczenie, w którym działamy, chcemy budować partnerskie relacje. Udaje się to nam od lat.

Więcej na www.kopalniawiedzyjsw.pl
Zgłoś dziecko / zespół szkolny do konkursu!

Rozmowę przeprowadziliśmy z Panią Agnieszką Barzycką, Kierownikiem Zespołu CSR w JSW S.A.
*CSR – społeczna odpowiedzialność biznesu

Zobacz także

Popularne tematy