cytaty na urodziny
fot. Adobe Stock

Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe

Cytaty na urodziny doskonale sprawdzą się jako treść kartki urodzinowej, bileciku dołączonego do prezentu lub bukietu kwiatów. Solenizant na pewno będzie mile zaskoczony! Prezentujemy nasze propozycje sentencji i złotych myśli urodzinowych.
Joanna  Biegaj
cytaty na urodziny
fot. Adobe Stock
Cytaty na urodziny mogą dotyczyć zarówno tego wyjątkowego dnia, jak i odnosić się do upływającego czasu. Każdy mijający rok jest kolejnym życiowym etapem, obdarza nas mądrością i doświadczeniem. Cytaty urodzinowe świetnie sprawdzą się więc jako swego rodzaju wskazówki życiowe dla solenizanta lub inspiracja do działania. 

Piękne i mądre cytaty urodzinowe

Przytoczone niżej cytaty zachęcają, by wykorzystywać każdą chwilę naszego życia i czerpać z niego pełnymi garściami. To złote myśli, które sprawdzą się również jako inspirujące życzenia urodzinowe.

Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy.
- Gabriel Garcia Marquez

***
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
- Mark Twain

***
Nie licz dni, spraw, by dni się liczyły.
- Muhammad Ali

***
Rozpoczynaj każdy dzień z uśmiechem i kończ z nim.
- William Claude Fields

***
Wykorzystaj ten dzień. Obejmij go obiema rękoma. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie,
jego uśmiech, płacz i cały cud tego dnia. Wyjdź mu naprzeciw.
- Phil Bosmans

***
 Nie chodzi o długość życia, ale o głębokość.
- Ralph Waldo Emerson

***
Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał. Kochaj, jakby nikt nigdy Cię nie zranił. Tańcz, jakby nikt nie patrzył. I żyj tak, jakby to było niebo na ziemi.
- Mark Twain

***
To, co możesz uczynić, nie jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje znaczenie twojemu życiu.
- Albert Schweitzer

***
Wszystko rozpoczyna się od myśli. Myśli prowadzą do uczuć, uczucia prowadzą do działań, działania prowadzą do rezultatów.
- John Beck

***
Niech wdzięczność będzie poduszką, na której klękasz i odmawiasz swoją nocną modlitwę. A wiara niech będzie mostem, który budujesz, aby przezwyciężyć zło i przyjąć dobro.
- Maya Angelou

***
Jeden dzień na raz – to wystarczy. Nie oglądaj się za siebie i nie martw się przeszłością, ponieważ jej już nie ma. I nie niepokój się o przyszłość, bo ta jeszcze nie nadeszła. Żyj teraźniejszością i rób to tak pięknie, by była warta wspominania.
- Ida Scott Taylor

***
Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci, ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu. Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzane nam zło.
- Stefan Wyszyński

***
Nasze urodziny to pióra w szerokim skrzydle czasu.
- Jean-Paul Richter

***
Z wesołością i śmiechem niech nadejdą stare zmarszczki.
- William Shakespeare

***
Cały świat to tort urodzinowy, więc weź kawałek, ale nie za dużo.
- George Harrison

***
Żyje się tylko raz, ale jeśli robisz to dobrze, raz wystarczy.
- Mae West

Cytaty z książek na urodziny

Cytaty z książek będą odpowiednie dla wielbicieli czytania. Przedstawiamy kilka cytatów ze znanych dzieł. Dobrym pomysłem będzie również wpisanie sentencji z ulubionej książki solenizanta. Będzie to miłe wyróżnienie, świadczące o tym, że jest to dla nas naprawdę wyjątkowa osoba. 

Czy to nie przyjemnie, że jest tak dużo rzeczy, które jeszcze poznamy? To właśnie sprawia, że ja się tak cieszę życiem... Świat jest taki ciekawy... Nie byłby taki ani w połowie, gdybyśmy wszystko o nim wiedzieli, prawda?
- Lucy Maud Montgomery, „Ania z Zielonego Wzgórza”.

***
Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.
- Éric-Emmanuel Schmitt, „Oskar i pani Róża”.

***
Cuda zdarzają się codziennie. Niektórzy w to nie wierzą, ale to prawda.
- Winston Groom, „Forrest Gump”.

***
„Po prostu żyj dobrze. Po prostu żyj.”
- Jojo Moyes „Zanim się pojawiłeś”.

***
Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają.
Walter Isaacson, „Steve Jobs”.

***
Każdemu będzie dane to, w co wierzy.
- Michaił Bułhakow, „Mistrz i Małgorzata”.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy