Cytaty

Piękne, mądre i śmieszne cytaty o kobietach (nie tylko na Dzień Kobiet)
dzień kobiet
cytaty

Mądre cytaty o kobietach nie tylko na Dzień Kobiet

Mądre i piękne cytaty o kobietach nie tylko potrafią podnieść na duchu, ale i zainspirować. Wśród złotych myśli, które przygotowaliśmy, nie zabrakło mądrych sentencji oraz śmiesznych cytatów. O kobietach można bowiem mówić na wiele sposobów.
Luiza Słuszniak
przysłowia niderlandzkie
cytaty

Przysłowia niderlandzkie – powiedzenia ukryte w sztuce

Przysłowia niderlandzkie to arcydzieło Pietera Bruegela Starszego, który swój obraz przedstawił światu w 1559 roku. Jest to znakomity przykład sztuki moralizatorskiej przedstawiającej liczne nawiązania do związków frazeologicznych i powiedzeń typowych dla XVI-wiecznych Niderlandy.
Joanna Lechowicz
Chińskie przysłowia
cytaty
przysłowia
aforyzmy

Chińskie przysłowia – 100 aforyzmów na każdą chwilę

Chińskie przysłowia mogą być doskonałym źródłem wiedzy o jednej z najstarszych cywilizacji na świecie. Wiele powiedzeń, aforyzmów i związków frazeologicznych, które są używane do tej pory, ma nawet po kilka tysięcy lat. Przekonaj się, jakie mądrości chińskie przekazywane są od dziesiątek pokoleń.
Joanna Lechowicz
Przysłowia o styczniu
cytaty
przysłowia
aforyzmy

Przysłowia na styczeń – z nimi przewidzisz pogodę na cały rok!

Przysłowia na styczeń zawierają pouczenia, które pozwalają określić nie tylko pogodę na najbliższe miesiące, ale także na cały rok. Z poniższych sentencji dowiesz się, co zwiastuje mroźny, deszczowy albo pogodny styczeń.
Joanna Lechowicz
Cytaty na nowy rok
optymista
motywacja
cytaty

Cytaty na nowy rok: słowa, które mogą pomóc w 2023 roku

Nowy rok to czas, z którym często wiążemy nowe nadzieje. Jednocześnie też, wielu z nas być może obawia się, że za kolejnymi drzwiami może czekać rozczarowanie, lęk, sytuacje, z którymi może być ciężko sobie poradzić. Wtedy z pomocą mogą przyjść cytaty, które pozwalają znaleźć w sobie siłę.
Luiza Słuszniak
Janusz Korczak cytaty
cytaty
dziecko
Janusz Korczak

Janusz Korczak – cytaty człowieka, który kochał i rozumiał dzieci

Słowa Janusza Korczaka o dzieciach są wciąż aktualne i wciąż zachwycają. To mądre i piękne spostrzeżenia o dziecku, ale też o nas samych. Warto je zapamiętać albo nawet oprawić w ramki i powiesić w domu na ścianie. Przedstawiamy najpiękniejsze cytaty Janusza Korczaka.
Joanna Biegaj
cytaty o życiu
szczęście
cytaty

Cytaty o życiu – najpiękniejsze i mądre sentencje na dobre i złe chwile

Oto cytaty o życiu, które mają moc: potrafią motywować, pocieszać i pokazywać sens różnych życiowych doświadczeń. Ich autorami są ludzie, którzy sami niejedno w życiu przeszli. Mądre i inspirujące sentencje o życiu w jednym lub dwóch zdaniach umieją uchwycić to, co najważniejsze i najpiękniejsze jednocześnie.
Joanna Biegaj
cytat dla nauczycielki
nauczycielka
cytaty

Cytaty o nauczycielach [25 inspirujących złotych myśli]

Wybrane przez nas cytaty o nauczycielach sprawdzą się jako podziękowanie za trud włożony w nauczanie dzieci. Pozwolą uhonorować starania, poświęcenie, a także wyrazić szacunek. Są idealne na zakończenie roku szkolnego lub Dzień Nauczyciela.
Joanna Biegaj
Jak napisać dedykację dla dziecka?
życzenia
książka dla dzieci
cytaty

Dedykacja dla dziecka – jak ją napisać? [gotowe dedykacje i cytaty do książki i albumu]

Książka jest ponadczasowym upominkiem, także dla najmłodszych – dlatego warto zamieścić w niej osobistą dedykację. To miły gest, szczególnie jeśli chcemy pokazać obdarowywanej przez nas osobie, że jest dla nas wyjątkowa. Poznaj nasze wskazówki i gotowe przykłady dedykacji dla dziecka do książki lub albumu – prezentujemy ich aż 20!
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
pogoda
zwyczaje
cytaty
przysłowia

Przysłowia o pogodzie – sprawdź, czy znasz je wszystkie

Kiedyś przysłowia o pogodzie były sposobem na zapamiętanie reguł, którymi należało się kierować np. podczas uprawy pola. Pogoda miała większe znaczenie dla ludzi niż teraz, bo od niej zależał dobrobyt. Dlatego tak dużo przysłów dotyczy pogody
Joanna Lechowicz
Przysłowia o zwierzętach
cytaty

Przysłowia o zwierzętach i ich znaczenie

Przysłowia o zwierzętach często pomagają celnie i zwięźle opisać sytuacje i relacje międzyludzkie. Warto jednak upewnić się, czy powiedzenie, którego używamy, jest przez nas poprawnie rozumiane. Właśnie dlatego przedstawiamy nie tylko przysłowia o zwierzętach, lecz także ich wyjaśnienie.
Joanna Lechowicz
przysłowia o kobietach
kobieta
cytaty
przysłowia

Przysłowia o kobietach – zbiór aforyzmów z różnych stron świata

Przysłowia o kobietach można spotkać w każdym zakątku świata. Co ciekawe, jest ich zdecydowanie więcej niż powiedzeń o mężczyznach. Poznaj je razem z nami i dowiedz się, jak przedstawia się kobiety w różnych kulturach świata.
Joanna Lechowicz
przysłowia o pieniądzach
pieniądze
cytaty
przysłowia

Przysłowia o pieniądzach

Przysłowia o pieniądzach na stałe weszły do języka potocznego. Już małe dziecko wie, że jak będzie odkładać „grosz do gorsza”, to będzie „kokosza”. Jednak pieniądze często są także tematem tabu. Utarło się, że w pewnych kręgach nie wypada o nich mówić i niestety można się o nie pokłócić.
Joanna Lechowicz
mało znane przysłowia
cytaty
przysłowia
aforyzmy

Mało znane przysłowia, które musisz poznać!

Poznaj mało znane przysłowia, które zasługują na o wiele większą popularność. Ich znajomość pomoże ci zabłysnąć w towarzystwie!
Joanna Lechowicz
przysłowia o przyjaźni
cytaty
przysłowia
aforyzmy

Przysłowia o przyjaźni – powiedzenia, które skłaniają do refleksji

Poznaj najpiękniejsze przysłowia o przyjaźni, które skłonią cię do refleksji nad istotą tej wyjątkowej relacji i pomogą ci wyrazić wdzięczność za obecność twojego życiowego kompana.
Joanna Lechowicz
Cytaty o samotności
samotność
cytaty

Cytaty o samotności, czyli jak wyrazić cierpienie w słowach

Cytaty o samotności pozwolą ci wypełnić pustkę po rozstaniu lub śmierci bliskiej osoby. Nasze aforyzmy o samotności pozwolą ci przetrwać te trudne momenty i dadzą nadzieję na lepszą przyszłość.
Klaudia Stawiarska
Cytaty o muzyce
muzyka
cytaty

Cytaty o muzyce, które warto poznać 

W poniższym artykule zebraliśmy cytaty o muzyce, które pokazują, czym dla różnych znanych osób jest muzyka i jak wielką ma siłę oddziaływania na człowieka. Możesz wykorzystać je na przykład jako dodatek do życzeń urodzinowych dla osoby, która kocha muzykę lub jako motto dla siebie.
Klaudia Stawiarska
Cytaty na 40 urodziny
święta
urodziny
cytaty

Cytaty na 40. urodziny – sentencje, które dopełnią życzenia

Cytaty na 40. urodziny świetnie sprawdzą się jako dodatek do życzeń lub wstęp do nich. Przekroczenie 40. roku życia to ogromny przełom w życiu. Pamiętaj tylko, by wybrać taki cytat, który będzie pasował do charakteru jubilata lub zażyłości między wami.
Klaudia Stawiarska
Cytaty o smutku
smutek
cytaty

Cytaty o smutku, czyli sentencje, które warto znać

Cytaty o smutku pomogą ci zdefiniować to uczucie. Smutek jest na stałe wpisany w nasze życie, ale każdy może rozumieć go inaczej. Zapoznaj się z cytatami o smutku, aby zobaczyć, jak próbują ująć go w słowa filozofowie, pisarze, poeci i artyści.
Klaudia Stawiarska
Cytaty o pracy
praca
motywacja
cytaty

Cytaty o pracy – słowa, które zmotywują cię do działania

Zebraliśmy cytaty o pracy, by pokazać, że praca może być przyjemna i fascynująca. To ludzie tworzą atmosferę w miejscu pracy, dzięki której można się w niej czuć swobodnie.
Klaudia Stawiarska
Cytaty o marzeniach
życzenia
cytaty

Cytaty o marzeniach, które zmotywują cię do ich realizacji

Cytaty o marzeniach niejednokrotnie dodają skrzydeł i stanowią motywację do ich spełniania. Poznaj wspaniałe sentencje, które mogą się stać twoim życiowym kierunkowskazem.
Klaudia Stawiarska
Cytaty o ludziach
cytaty

Cytaty o ludziach, którzy pojawiają się w naszym życiu

Cytaty o ludziach opisują różne aspekty ludzkich relacji. Poeci i literaci potrafią idealnie ubrać w słowa trudne do wyrażenia uczucia. Ich trafne spostrzeżenia niejednokrotnie mogą być cenną życiową wskazówką.
Klaudia Stawiarska
Cytaty o tęsknocie
smutek
cytaty

Cytaty o tęsknocie – sentencje, które mówią więcej niż słowa

Cytaty o tęsknocie opisują uczucia, który czasem trudno wyrazić słowami. Jeśli szukasz sposobu na zrozumienie i opisanie tego, co czujesz w związku z przeżywaną rozłąką lub stratą, to jesteś w dobrym miejscu. Nasz zbiór aforyzmów o tęsknocie rozczuli twoje serce.
Klaudia Stawiarska
Cytaty na fb
motywacja
wierszyki
cytaty

Cytaty na FB – ciekawe sentencje i pomysły na podpisy pod zdjęciami

Cytaty na FB mogą być cennym dodatkiem do opisu pod zdjęciem. Jednak w dobie internetu ciężko trafić na wartościowe teksty lub sentencje. Dlatego zebraliśmy najciekawsze cytaty na Facebooka, które możesz wykorzystać na swoim profilu.
Klaudia Stawiarska
Cytaty na 50 urodziny
życzenia
urodziny
cytaty

Cytaty na 50 urodziny – najpiękniejsze sentencje na pięćdziesiątkę

Przez 50 lat można naprawdę dużo dowiedzieć się o życiu. Przekroczenie „magicznego” progu 50 lat to nie lada wydarzenie w życiu każdego człowieka. Wybraliśmy najpiękniejsze cytaty nawiązujące do 50 urodzin, które z powodzeniem można umieścić na kartce z życzeniami zamiast standardowego „wszystkiego najlepszego”.
Klaudia Stawiarska
stare przysłowia
cytaty
przysłowia
aforyzmy

Stare przysłowia, które każdy powinien znać

Stare przysłowia odchodzą w niepamięć, lecz niesłusznie! Wiele powiedzonek staropolskich niesie za sobą prawdziwe życiowe mądrości. Właśnie dlatego w tym artykule przedstawimy ci stare przysłowia, które – naszym zdaniem – powinien znać każdy.
Joanna Lechowicz
Przysłowia na lepszy dzień. Poznaj ich znaczenie
cytaty
przysłowia
aforyzmy

Fajne przysłowia na lepszy dzień. Poznaj ich znaczenie

Poznaj fajne polskie przysłowia na lepszy dzień, ale wcześniej... zaopatrz się w solidne opakowanie chusteczek. Za chwilę możesz uronić łzę ze śmiechu – i to niejedną.
Joanna Lechowicz
Śmieszne przysłowia, które poprawią twój humor
cytaty
przysłowia
aforyzmy

Śmieszne przysłowia, które poprawią twój humor

Śmieszne przysłowia to gwarancja solidnej dawki śmiechu. Przygotuj się na duży zastrzyk pozytywnej energii!
Joanna Lechowicz
Cytaty o małżeństwie
szczęśliwe małżeństwo
małżeństwo
cytaty

Cytaty o małżeństwie, czyli prawdziwe oblicza związku

Cytaty o małżeństwie ukazują wspólne wzloty i upadki. Są też okazją do wspominania pięknych chwil spędzonych z drugą osobą. Poniżej znajdziesz bogaty zestaw cytatów, które doskonale odzwierciedlają uroki małżeństwa.
Klaudia Stawiarska
Cytaty na zakończenie roku szkolnego dla dzieci (nie tylko do książek)
szkoła
uczeń
wakacje

Cytaty na zakończenie roku szkolnego dla dzieci (nie tylko do książek)

Jakie cytaty sprawdzą się na zakończenie roku szkolnego? Do książek wręczanych uczniom warto wpisać mądre słowa… Może okazać się, że karteczka z takim cytatem odegra w życiu dziecka naprawdę ważną rolę.
Luiza Słuszniak