Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Mega Blocks - pociag ABC
materiały prasowe
Gry i zabawy

Dlaczego zabawa jest ważna w rozwoju dziecka?

Czy wiesz, że zabawa, poza funkcją relaksacyjną, spełnia wiele innych zadań i odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka? Sprawdź, co maluch zyskuje dzięki zabawie.

Wydaje Ci się że Twoje dziecko cały dzień nic nie robi, tylko się bawi? Nie do końca tak jest. Maluch, bawiąc się, pracuje nad swoim rozwojem i zdobywa nowe umiejętności. Co zatem zabawa daje dziecku?

4 korzyści płynące z zabawy

Większości z nas zabawa kojarzy się z rozrywką i przyjemnym spędzeniem czasu. I oczywiście tak jest, ale to tylko jedna z wielu funkcji zabawy. Jakie jeszcze korzyści płyną dla dziecka z zabawy?

1. Zabawa wspiera rozwój intelektualny i ułatwia uczenie się nowych rzeczy.

Mega Blocks - pociag ABC
materiały prasowe
Zabawa jest najlepszym sposobem, by dziecko zdobyło nowe umiejętności oraz poznawało świat i otaczającą je rzeczywistość. Dlaczego? Wynika to oczywiście ze specyfiki rozwoju małego człowieka. Już 5 wieków przed naszą erą  Konfucjusz przedstawił prosty klucz do zdobywania wiedzy i umiejętności, który nota bene sprawdza się nie tylko w przypadku dzieci, lecz także dorosłych: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Brzdąc jest więc swego rodzaju odkrywcą i eksperymentatorem,  a żeby się czegoś nauczyć, nie wystarczy mu, że mama lub tata mu o tym opowiedzą. Dobrze, aby mógł to sam zobaczyć, a jeszcze lepiej – żeby sam tego doświadczył. Dlatego właśnie zabawa, podczas której dziecko samo „odkrywa” wiedzę o świecie, jest najskuteczniejszym sposobem nauki. Zresztą, nikt z nas nie wyobraża sobie chyba, aby posadzić rocznego dziecka w ławce i na przykład nauczyć alfabetu z elementarza. Nie oznacza to jednak, że taki brzdąc jest zupełnie za mały na naukę. Przeciwnie, w tym wieku maluchy chłoną wiedzę jak gąbka, trzeba im ją tylko umiejętnie podać. W nauce wspomnianego alfabetu pomoże Wam np. Pociąg ABC stworzony z klocków zdobionych literkami od A do Z! Wystarczy, że połączycie ze sobą trzy podstawy na kółkach, aby utworzyć pociąg, a następnie poukładacie na nim klocki z literkami, tworząc kompletny alfabet lub konkretne słowa. To prawdziwy pociąg do nauki, który daje nieograniczone możliwości zabawy.
 

2. Zabawa wspiera rozwój kreatywności.
Umiejętność nieszablonowego myślenia i rozwiązywania niestandardowych problemów to współcześnie jedna z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Warto więc zacząć ćwiczyć ją w dzieciństwie. Jak? Oczywiście przez zabawę. Tu również z pomocą przyjdą klocki Mega Blocks.  Wieża, garaż dla aut czy domek dla zwierzątek – dziecko może konstruować własne niesamowite budowle z kolorowej krainy swojej wyobraźni lub korzystać z zestawów tematycznych.

3. Zabawa wspiera rozwój małej i dużej motoryki.
Manipulacja małymi przedmiotami, takimi jak np. klocki, doskonale rozwija mała motorykę dziecka – usprawnia chwyt i trenuje jego precyzję. Klocki świetnie sprawdzą się także, jako „motywator” do nauki raczkowania i chodzenia. Gdy już zbudujecie razem Pociąg ABC, a wspaniała, mobilna konstrukcja „wyjedzie” spod małych rączek, zachęć swojego maluszka do podążania za nią! Możecie z klocków zbudować stacje z zadaniami w rożnych częściach pokoju, do których zawita pociąg wraz z małym pasażerem.  Dzięki wysokiej jakości materiałowi, z którego zrobione są klocki oraz precyzji wykonania, klocki są nie tylko bezpieczne, lecz także idealnie dopasowane do małej rączki, łatwo je łączyć i rozdzielać, więc nic nie zakłóca malcowi radości z zabawy.  Klocki są zapakowane w wygodną ekotorbę (bez PVC), dlatego możesz je łatwego przechowywać oraz przenosić, dzięki czemu Twój maluch może ćwiczyć nowe umiejętności, gdziekolwiek będziecie.

4. Zabawa kształtuje umiejętności społeczne.
Wspólna zabawa z rodzicami czy rodzeństwem uczy malucha trudnej sztuki dzielenia się swoimi rzeczami i współpracy, co ogromnie ułatwi mu zabawę z rówieśnikami oraz budowanie relacji z innymi dziećmi, np. w przedszkolu. Brzdąc, naśladując swoich najbliższych, np. mamę lub tatę, uczy się także odgrywania ról społecznych, które będą na niego czekać w dorosłym życiu.

Więcej informacji znajdziesz w magazynie

Mamo, to Ja - logo
materiały prasowe


©2017, MEGA Brands Inc., & ™ MEGA Brands Inc. All rights reserved.

Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka
AdobeStock
Zakupy
Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka [Top 10]
Lubisz robić wartościowe upominki. Chcesz, by zabawka długo posłużyła dziecku? Zobacz nasze propozycje prezentów, idealne na każdą okazję.

Taki okazje jak urodziny czy Boże Narodzenie sprawiają, że zaczynamy przeglądać sklepowe półki z zabawkami. Choć piękne i mocno reklamowane nie zawsze są bardzo wartościowe. Warto więc dobrze przemyśleć zakup i postawić na edukacyjną zabawkę dla rocznego dziecka! Czym są zabawki edukacyjne? Oczywiście nie chodzi o zmuszenie tak małych dzieci do nauki. Choć brzmi to bardzo poważnie, to możesz być pewna, że malec będzie się świetnie bawił. Dzieci dosłownie je uwielbiają. Małe wyzwania sprawiają, że dzieci podczas atrakcyjnej zabawy się uczą mnóstwa rzeczy , np. logicznego myślenia, czy przewidywania. Rozwijają również wyobraźnię przestrzenną, słownictwo i komunikatywność, zabawki takie także przygotowują do nauki literek i czytania. Maluch taką zabawką szybko się nią nie znudzi. Zabawka edukacyjne to doskonały pomysł na wspieranie rozwoju maluszka. Zobacz nasze propozycje prezentów: Szczeniaczek Uczniaczek, Fisher-Price Drewniana Kostka Edukacyjna Klocki, Clementoni Baby Puzzle Dotykowe, Melissa & Doug  Klocki Pierwsze Słówka, Fisher-Price  Domek Aktywizujący, Smily Play  Muzyczny Pociąg ABC, Mega Block  Domek z kuleczkami, Clementoni Baby Interaktywna książeczka Vtech  Książeczki z serii Akademia mądrego dziecka Fisher-Price, Szczeniaczek Uczniaczek Ten sympatyczny szczeniaczek może zostać najlepszym przyjacielem dziecka. Nie tylko jest mięciutki idealny do przytulania, ale także rozmowa z dzieckiem. Maluch ma szansę nauczyć się mnóstwa nowych sów: nazw części ciała, kolorów, kształtów i nie tylko! Szczeniaczek ma wbudowaną technologię Poziomy nauki, która umożliwia wybranie poziomu najodpowiedniejszego na danym etapie rozwoju malucha. Cechy: 3 poziomy nauki wesołe piosenki 100 pierwszych słów.   Wooden Toys, Drewniana kostka...

Mattel
materiały prasowe
Gry i zabawy
Jak przygotować dziecko do dorosłego życia?
Rozwiązywanie problemów, nieszablonowe myślenie, dostrzeganie związków przyczynowo-skutkowych czy klasyfikowanie – to tylko część umiejętności, które na co dzień wykorzystuje dorosły człowiek. Jak sprawić, by bez trudu nauczyło się ich dziecko? Podpowiadamy!

Umiesz szybko w pamięci obliczyć, ile reszty zostanie Ci z zakupów, potrafisz dojść do celu po zatłoczonej ulicy, zrobić kanapkę i przyszyć guzik. Czy to sprawia Ci problem? Oczywiście, że nie. Czy wiesz jednak, że te z pozoru proste czynności wymagają licznych umiejętności, których nauka rozpoczęła się już w wieku niemowlęcym? Dlatego właśnie rozwój dziecka należy wspierać już od najmłodszych lat. Jak? Najlepiej przez zabawę! Doskonałą zabawką, która nie tylko dostarczy dziecku mnóstwa radości, lecz także pomoże zdobyć umiejętności niezbędne w dorosłym życiu, są klocki. Okazuje się bowiem, że dzieci bawiące się nimi od najwcześniejszych lat zdecydowanie lepiej radzą sobie z matematyką (szczególnie z algebrą) i innymi dziedzinami wymagającymi posługiwania się liczbami. Ale to nie wszystko. Zabawa klockami stanowi także istotny fundament rozwoju funkcji poznawczych i intelektualnych. Pozytywnie wpływa na takie umiejętności jak koordynacja wzrokowo-ruchowa, wyobraźnia przestrzenna, umiejętności komunikacyjne i społeczno-emocjonalne. Rozwój dziecka przez zabawę Chwytanie drobnych przedmiotów to nie lada wyzwanie dla małych rączek dziecka. Dlatego zabawki trzeba dobierać tak, aby nie sprawiały trudności w zabawie, a jednocześnie stymulowały mięśnie dłoni i wspierały rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej. Doskonale nadają się do tego klocki przeznaczone specjalnie dla małych dzieci, takie jak np. klocki Mega Bloks. Dlaczego? Ich kształt i rozmiar są idealnie dopasowane do możliwości manualnych dziecka, a piękne kolory i ciekawy wygląd bez trudu przykują uwagę dziewczynki i chłopca.  Maluchy w różnym wieku będą bawiły się tymi samymi klockami w nieco inny sposób. Roczny brzdąc, obracając klockiem, trenuje prawidłowe chwytanie, zręczność oraz precyzję trafiania do celu. Co więcej, klocki pomagają mu poznać związek przyczynowo-skutkowy....

Jakie klocki dla dziecka?
Mega Bloks
Aktualności
5 sposobów na pobudzenie dziecięcej wyobraźni
Czy twoje dziecko ma pociąg do nauki? A może uwielbia tworzyć „coś z niczego”? Poznaj sposoby, dzięki którym twój maluch rozwinie wyobraźnię, a każdy dzień będzie dla niego nową przygodą!

var _gde_oadipppkvg = new Image(1,1); _gde_oadipppkvg.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=0srlRuM4kQVlCvqdhfNRocVIP52BH7rXhIpyUDgV_gv.I7/stparam=oadipppkvg/fastid=ktmjroxikrlpfthmugfbkxibzkmf'; Zdaniem naukowców kreatywna zabawa kształci w dzieciach umiejętność radzenia sobie z życiowymi wyzwaniami. Ponadto kolory, kształty, litery oraz cyfry pomagają poznawać świat i zamieniają naukę w prawdziwą przygodę. Sprawdź, jak najlepiej pobudzić wyobraźnię swojego dziecka. Zachęcaj do poznawania świata Jedną z zabaw, które pomagają wesprzeć rozwój malucha, jest budowanie różnych rzeczy z klocków.  Chcąc rozwinąć wyobraźnię swojego dziecka wybierz zestaw od Mega Bloks, który dostarczy mu wspaniałej rozrywki. Ciekawy świata maluszek w iście ekspresowym tempie nauczy się alfabetu w towarzystwie kolorowego Pociągu ABC z klocków zdobionych literkami od A do Z. Jak stworzyć pociąg? Połącz ze sobą trzy podstawy na kółkach, a następnie układaj na nim klocki z literkami, tworząc kompletny alfabet lub konkretne słowa. Pokaż, jak łączyć elementy Łączenie kolorowych elementów to wspaniały trening twórczości dla twojego dziecka! Dzięki Mega Bloks twój mały konstruktor w mgnieniu oka przekształci pociąg w wysoką wierzę, a żółto-pomarańczowe klocki w żyrafę. Dzięki temu, że klocki są duże, nawet niecierpliwa pociecha szybko zobaczy rezultat swojej pracy. Możecie też użyć klocków i innych elementów do stworzenia stacji kolejowej. Zestaw składa się z 60 elementów, zawiera 3 podstawy na kółkach i inne elementy w specjalnych kształtach. Pozwól dziecku na samodzielną zabawę Zamiast dawać gotowe odpowiedzi, ucz dziecko rozwiązywania problemów. Podpowiedz mu jak należy budować, ale nie rób tego za niego. Niech twój szkrab sam próbuje dopasować poszczególne elementy. Takie kreatywne budowanie bez...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta