Zabawa dla dzieci

Dziennikarz pokazał paragon grozy i ostrzega rodziców
zabawa dla dzieci
kreatywna zabawa

Dziennikarz pokazuje paragon grozy i ostrzega rodziców

Damian Michałowski to lubiany dziennikarz, który prowadzi na Instagramie profil pod pseudonimem Ojciec Redaktor. Ostatnio zamieścił tam paragon grozy… Jako ostrzeżenie dla rodziców, których dzieci mogą pomyśleć, że kasa w restauracji czy kawiarni nie jest prawdziwa a… zabawkowa.
Luiza Słuszniak
mata Tiny Love
rozwój motoryczny dziecka
czas na zabawę z dzieckiem
interaktywne zabawki

W co się bawić z niemowlęciem? 7 pomysłowych zabaw

Organizacja czasu niemowlęcia nie należy do prostych zadań. Bardzo ważne, by podczas aktywności dziecko rozwijało swoje umiejętności, doświadczało nowych bodźców i oczywiście dobrze się przy tym bawiło! Jeśli szukasz pomysłów na spędzenie czasu z maluszkiem, koniecznie poznaj nasze propozycje.
Współpraca reklamowa
Chłopiec bawi się ciastoliną Play-Doh
rozwój dziecka
zabawy dla dzieci
rozwój fizyczny

W małych rączkach cały świat! Motoryka mniejsza i jej wpływ na rozwój i umiejętności dzieci

Chwytanie zabawek, ugniatanie mas plastycznych, ściskanie maskotek, wiązanie butów, rysowanie czy zapinanie guzików to czynności wymagających precyzyjnych ruchów rąk i palców. W jaki sposób maluch się tego uczy? Zapytaliśmy psycholog Edytę Żółtowską-Górską, która podpowiedziała, w jaki sposób rozwijać małą motorykę u dziecka.
Współpraca reklamowa
zmysły
zmysł dotyku
zabawa dla dzieci

Polecajki z górnej półki - elementarz (rozwoju) zmysłów

To już kolejny odcinek z cyklu Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem, w którym poruszamy takie tematy jak inteligencja emocjonalna, zmysły i rozwój wielozmysłowy. Tym razem nasza ekspertka – psycholog Dorota Zawadzka podpowiada, jakie zasady powinny znaleźć się w… elementarzu zmysłów.
Współpraca reklamowa
Zabawy integracyjne dla maluchów i starszych dzieci
zabawa dla dzieci
zabawa na dworze

Zabawy integracyjne dla dzieci: 15 propozycji dla dzieci w różnym wieku

Grupowe zabawy integracyjne dla dzieci są bardzo ważne – uczą zdrowej rywalizacji, komunikacji i współpracy. Zabawy dzieci w grupie sprzyjają także budowaniu relacji między rówieśnikami. Nasze pomysły na zabawy integracyjne możecie wykorzystać już dla 3-latków, w przedszkolu, szkole lub na obozach i koloniach.
Joanna Biegaj
masy plastyczne dla dzieci
dziecko
zabawa dla dzieci
masa solna

Masy plastyczne dla dzieci – 9 najlepszych przepisów

Domowe masy plastyczne dla dzieci są łatwe w wykonaniu, a frajda z zabawy nimi jest naprawdę ogromna. Sprawdź, jak własnoręcznie zrobić masę plastyczną. Przedstawiamy aż 9 takich mas. Wybierz tę, która najbardziej spodoba się twojemu dziecku.
Joanna Biegaj
serce szablon
serce
walentynki
zabawa dla dzieci

Serce – szablon do wydrukowania (8 propozycji)

Szablon serca do wydruku ułatwi przygotowanie laurki na walentynki lub innej dekoracji z okazji tego święta. Mamy dla was aż 8 szablonów serc walentynkowych.
Joanna Biegaj
Marko myszka coco mali odkrywcy
zabawki
Marko
zabawa dla dzieci

Kojarzenie – na czym polega i jak wspierać jego rozwój u malucha? Podpowiadamy

Kojarzenie faktów to coś, dzięki czemu dziecko uczy się rozumieć świat. Jakie zabawki mogą mu w tym pomóc?
Współpraca reklamowa
dziecko koloruje
zabawa dla dzieci
zabawa i nauka
kreatywna zabawa

Zabawa ćwicząca zmysł dotyku: Połącz kropki. Co widzisz na obrazku?

Dotyk jest jednym z najważniejszych zmysłów. Czy wiesz, że dzięki niemu dziecko może poznawać świat i… dać się poznać? Rozwiąż nasze zadanie przygotowane dla najmłodszych i pozwól go stymulować!
Współpraca reklamowa
labirynty dla dzieci
dziecko
zabawa dla dzieci
gra i zabawa rodzice dzieci

Labirynty dla dzieci do druku: łatwe i nieco trudniejsze dla przedszkolaków [10 obrazków]

Labirynty dla dzieci są doskonałym treningiem małych rączek. Dodatkowo dzięki nim maluchy ćwiczą koncentrację uwagi, funkcje wzrokowe oraz grafomotorykę. Przedstawiamy labirynty do druku dla przedszkolaków oraz młodszych dzieci.
Joanna Biegaj
MZ Kinder wzrok spostrzegawczość
wzrok
zabawa dla dzieci
kreatywna zabawa

Jak rozwijać spostrzegawczość u dzieci? [POMYSŁY NA ZABAWY]

Maluchy uczą się świata, używając każdego ze zmysłów. Warto jest je wspierać, sięgając po odpowiednie zabawy. W przypadku wzroku mamy szansę popisać się sporą kreatywnością: zabawa w tropicieli, szukanie różnic, układanie wzorów z pamięci… Czym jest spostrzegawczość i jak rozwijać ją u malucha? Podpowiadamy.
Współpraca reklamowa
Lego Duplo
klocki
klocki dla dzieci
klocki LEGO DUPLO

Pewność siebie, samodzielność i motywacja do podejmowania decyzji – jak kształtować ją w dzieciach? [WYWIAD]

Wszystko zaczyna się od zabawy. Podczas niej możemy w prosty sposób przekazac dziecku spory pakiet wiedzy. Psycholog Dorota Maciejec tłumaczy, że dzieci uczą się przez obserwację i naśladownictwo. Podpowiada również, jak dawać im najlepszy przykład, by rosły pewne siebie, samodzielne i uśmiechnięte!
Współpraca reklamowa
Lego Duplo
klocki LEGO DUPLO
zabawa dla dzieci
kreatywna zabawa

Jak, czym i po co się bawić? Ekspert odpowiada na pytania internautek!

Dziecięcy świat rządzi się swoimi prawami. Jest pełen zagadek i magii, dlatego nie zawsze łatwo nam do niego przeniknąć. Ba! Nie zawsze maluchy chcą nas do niego wpuścić. Ale jeśli wiemy, jakie zabawki wybrać, by wspierać rozwój naszego dziecka i jak reagować na emocje w zabawie (a przy okazji poza nią), z pewnością otworzy się przed nami wiele drzwi...
Współpraca reklamowa
Dzień Dziecka Kinder Niespodzianka
niespodzianka
Dzień Dziecka
zabawa dla dzieci

7 kreatywnych pomysłów na Dzień Dziecka

1 czerwca, czyli święto wszystkich maluchów, zbliża się wielkimi krokami. Co zrobić, aby było wyjątkowe i niezapomniane? Oto 7 niebanalnych aktywności, które zapadną w pamięć nie tylko dzieciom, ale i wam!
Współpraca reklamowa
Lego Duplo test redakcji
klocki
klocki dla dzieci
klocki LEGO DUPLO

Stadnina i kucyki… najlepszy sposób na naukę i zabawę! [TEST REDAKCJI KLOCKÓW]

Małe dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami. Chcą zobaczyć, dotknąć, spróbować… bywają tak ciekawe wszystkiego, że czasem trudno zatrzymać je przy jednej zabawie na dłużej. Ale nie jest to niemożliwe. Okazuje się, że wystarczy odpowiedni zestaw klocków!
Współpraca reklamowa
kreatywna zabawa
zabawa dla dzieci
klocki LEGO DUPLO

Inteligencja emocjonalna. 5 pomysłów na rozwijające ją zabawy

Inteligencja emocjonalna (EQ) polega na zdolności rozpoznawania i nazywania własnych uczuć, a także odczytywania emocji innych ludzi. To także umiejętność rozwijania autoekspresji, pewności siebie oraz odporności psychicznej, czyli niepoddawania się. Tyle w teorii, teraz czas przełożyć tę definicję na praktykę i… dobrze się przy tym bawić!
Współpraca reklamowa
kreatywna zabawa
zabawa dla dzieci
klocki LEGO DUPLO

Klocki? Nie tylko dla frajdy! (Przynajmniej) 4 powody, dla których warto się nimi bawić

Wieża księżniczki, statek kosmiczny, farma, na której mieszkają różne zwierzątka. To tylko przykłady budowli, które mogą powstać z klocków, do których dziecko wymyśli fascynujące historie i przygody. Ale budowanie z klocków to nie tylko ciekawie i kreatywnie spędzony czas. To również kształtowanie charakteru. Jakie są zatem psychologiczne aspekty zabawy LEGO® DUPLO®? Wyjaśniamy.
Współpraca reklamowa
zabawa dla dzieci
Dorota Zawadzka
kreatywna zabawa

Dlaczego zabawa jest tak istotna w życiu dziecka? [LIVECZAT z ekspertem]

„Mamo, pobawimy się?” – te słowa podczas pandemii w polskich domach słychać bardzo często. Co konkretnie zaproponować maluchom, aby nie tylko miały z tego frajdę, ale też zyskiwały w tym czasie nowe umiejętności? Zobacz nasz liveczat z psycholog Dorotą Zawadzką organizowany w ramach akcji „Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem” i dowiedz się, jaką rolę w życiu dziecka pełni zabawa!
Współpraca reklamowa
rozwój dziecka
zmysły
rozwój przedszkolaka

Zabawa i jej rola w rozwoju dziecka [WEBINAR 6.]

Za nami już ostatni z 6 webinarów dla rodziców, organizowanych w ramach akcji „Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem”, prowadzonych przez Dorotę Zawadzką. Tym razem ekspertka opowiadała o tym, dlaczego zabawa jest istotna dla prawidłowego rozwoju dziecka, a także, co warto o niej wiedzieć, by była nie tylko rozwojowa, ale również ciekawa.
Współpraca reklamowa
magia
zabawa dla dzieci
miasteczko zmysłów

Iluzja to nic innego, jak oszukiwanie zmysłu wzroku. Zobaczcie, na czym polega! [WIDEO]

Znikające karty, pojawiające się znienacka piłeczki, zmieniające się kolory kwiatów… Magia? Niekoniecznie. To iluzja, czyli wykorzystanie sprytu i zręczności oraz umiejętne odwracanie uwagi widza. O czarodziejskich sztuczkach i oszukiwaniu zmysłu wzroku opowiedział iluzjonista – Pan Buźka. Podczas spotkania w Miasteczku Zmysłów zdradził również, jak wykonać niektóre z nich! Zobaczcie sami.
Współpraca reklamowa
Cebion aktywności domowe
witamina C
zabawa dla dzieci
kreatywna zabawa

Kreatywne zabawy – idealne (nie tylko) na chłodniejsze dni!

Gdy za oknem szaro i buro, wielu z nas zdecydowanie mniej chętnie spaceruje. I to mimo że – zgodnie z powiedzeniem – nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania. Jednak siedzenie w domu wcale nie musi oznaczać nudy – przeciwnie! Oto kilka pomysłów na kreatywnie spędzone popołudnia.
Współpraca reklamowa
Marko kskids sowa
Marko
zabawa dla dzieci
jak wspierac rozwój ruchowy

Rozwój fizyczny dziecka i zabawki, które go wspierają

Gdy dziecko przychodzi na świat, nie panuje jeszcze nad rękami ani resztą ciała, a jego ruchy są przypadkowe. Nie potrafi też w pełni korzystać z informacji, jakich dostarczają mu zmysły. Dzięki zabawie sytuacja jednak szybko się zmienia. Jakie zabawki najlepiej stymulują rozwój fizyczny maluszka?
Współpraca reklamowa
Marko zabawki K's Kids klocki
Marko
zabawa dla dzieci
kreatywna zabawa

Hity zabawkowe dla maluchów! [KONKURS]

Odpowiednio wybrana zabawka nie tylko cieszy oko dziecka, ale również wspiera jego rozwój. maluchy w zabawie zupełnie niepostrzeżenie uczą się mnóstwa rzeczy, a naszą rolą – rodziców, jest im w tym pomagać. Żeby jednak ułatwić wam zadanie, mamy do rozdania kilka fenomenalnych zabawek, które wasze dzieci z pewnością pokochają! Zapraszamy do udziału w konkursie.
Współpraca reklamowa
Marko mali odkrywcy Thomas
Marko
zabawa dla dzieci
zabawa i nauka

Ulubiona zabawa twojego dziecka to… Pochwal się i odbierz nagrody! [KONKURS]

Pluszak, klocki, a może rowerek biegowy? Z pewnością istnieje zabawka, którą twój malec wybiera przed innymi. Podobnie jest z zabawami – jedno dziecko woli gry na dywanie zamiast malowania kredkami, inne zaś chętniej sięga po budowanie z klocków niż po bajkę. A jaka jest ulubiona zabawa twojego dziecka? Weź udział w naszym konkursie – opisz ją i wygraj niezwykłe nagrody!
Współpraca reklamowa
Lego
kreatywna zabawa
zabawa i nauka

Czego uczy zabawa w dom i dlaczego jest ważna?

Dzieci uwielbiają bawić się w dom, naśladować rodziców, przeżywać niesamowite historie. Zabawa jest jeszcze ciekawsza, gdy przyłączają się do niej mama i tata. I może okazać się, że podczas tego wspólnie spędzonego czasu, będzie można malca nauczyć wielu rzeczy.
Współpraca reklamowa
mata edukacyjna
Dzień Dziecka
zabawa dla dzieci

Wyobraźnia i kreatywność maluszka – jak je rozwijać? Zabawki (nie tylko) na Dzień Dziecka

Zabawka idealna dla dziecka to taka, która będzie stymulowała kilka zmysłów jednocześnie, a jednak nie będzie męczyła malucha. Do tego każdy rodzic chciałby, żeby była trwała, bezpieczna i… piękna. Na jakie więc zabawki postawić? Podpowiadamy, zwłaszcza że Dzień Dziecka tuż, tuż.
Współpraca reklamowa
LEGO DUPLO test redakcji
klocki LEGO DUPLO
zabawa dla dzieci
kreatywna zabawa

Pomogłam córce spełnić 3 marzenia w jeden weekend. To możliwe! [TEST REDAKCJI]

Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona, jednak na każdym etapie warto ją stymulować. Podpowiadać dziecku scenariusze zabaw, zadawać inspirujące pytania i wspierać odpowiednimi zabawkami. Dzięki nim możliwa jest podróż w kosmos, pływanie łodzią po Nilu, otwarcie salonu fryzjerskiego w Australii a nawet praca na lodowej stacji badawczej z pingwinami!
Współpraca reklamowa
Lego Duplo
klocki LEGO DUPLO
zabawa dla dzieci
kreatywna zabawa

Nauka przez zabawę, czyli jak rozwijać u malucha umiejętności potrzebne w dorosłym życiu

Wizyta w sklepie z zabawkami to prawdziwa gratka nie tylko dla maluchów, ale także dla dorosłych. Mnogość towarów potrafi przyprawić o zawrót głowy. Człowiek ma chęć kupić dosłownie… wszystko. Wiemy – wybór nie jest łatwy! Dlatego spieszymy z pomocą. Które zabawki gwarantują niezłą frajdę, są bezpieczne, a jednocześnie wspierają rozwój dziecka? Oczywiście klocki LEGO® DUPLO®!
Współpraca reklamowa
krokodyl Mattel
Mattel
zabawa dla dzieci
zabawa i nauka

Mając do dyspozycji 25 klocków zbudujesz... [KONKURS]

Może być to zwykła wieża, ale wtedy nie byłoby wyzwania, prawda? 25 klocków to i dużo i mało – zależy jak podejdziesz do tematu. Co z nich zbudujesz? Jaki jest twój pomysł? Podziel się z nami i wygraj 1 z 10 krokodyli – Jeździków Zjadaczy Klocków!
Współpraca reklamowa
Trefl lalaboom
zabawa dla dzieci
kreatywna zabawa

Integracja sensoryczna – jak wspierać rozwój dziecka?

Integracja sensoryczna jest niezbędna do optymalnego funkcjonowania w świecie. To dzięki niej możliwy jest prawidłowy rozwój ruchowy, emocjonalny i intelektualny dziecka. Jeden z warunków właściwego przebiegu tego procesu stanowi środowisko bogate sensorycznie – istotne jest zatem, aby w okresie wczesnego dzieciństwa również zabawki dostarczały zróżnicowanych wrażeń i bodźców.
Współpraca reklamowa