Tak, nie przesłyszałaś się. Łazienka jest naprawdę świetną przestrzenią na zabawę. Co więcej – to świetne miejsce, żeby zabawę połączyć z nauką…

Reklama

Szczotka, pasta…

Zwłaszcza te kolorowe akcesoria będą świetnym pierwszym krokiem, by zapoznać malucha z zasadami dotyczącymi mycia ząbków. Mleczak nr 1 (zazwyczaj dolna „jedynka”) pojawia się około 8. miesiąca życia malca, jednak nie jest to regułą. Każde z dzieci rozwija się przecież we własnym tempie, prawda?
Niezależnie od tego, już od pierwszych miesięcy jego życia, śmiało można oswajać maluszka ze szczoteczką. Początkowo będzie dla niego pewnie gryzakiem, ale z czasem – oswojone z nią dziecko – będzie używało jej już zgodnie z przeznaczeniem :). Pamiętaj jednak, by do ok. piątego roku życia za każdym razem poprawiać po dziecku higienę ząbków.
Im starszy maluch – tym więcej frajdy z mycia zębów. Możecie wspólnie wybrać się do sklepu i kupić szczoteczkę i kubek z wymarzonym, bajkowym bohaterem, a także dobrać pastę. Samo mycie to też wasz czas, w którym tworzycie własne, poruszające momenty, które będziesz z rozczuleniem wspominała za kilka lat. Na czas mycia ząbków włączcie króciutką bajkę (możecie skorzystać z aplikacji z audiobookami lub podcastów dla dzieci), ulubioną piosenkę lub po prostu oboje umyjcie zęby w tym samym czasie (albo sobie nawzajem?).

Myjemy rączki

Skoro już wspomnieliśmy ulubioną piosenkę, koniecznie posłuchajcie tej!

„Pocierać musimy dłoń o dłoń,
Przesunąć paluszki trochę w bok.
W prawo i w lewo. I w górę i w dół,
przesuwaj tam i tu!”
Prawda, że łatwo go zapamiętać? Spróbujecie wspólnie wykorzystać choćby fragment „mydłem i wodą, do końca z melodią” przy kolejnym myciu rączek?

Wisienka na torcie…

…wieczornej pielęgnacji, czyli kąpiel! Jeśli maluszek nie ma żadnych problemów ze skórą, wypróbujcie kolorowe piany i wszelkiego rodzaju barwniki do wody. Uważajcie jedynie, by skóra dziecka nie była przesuszona – odpowiednia pielęgnacja to podstawa.

Zobacz także
Adobe Stock

Bezpiecznie możecie użyć również kolorowych kredek (z łatwością zmyć można je zarówno z dziecka, jak i z wanny), oraz piankowych puzzli, które za pomocą wody można przykleić do ściany prysznica, wanny lub do płytek.
Nigdy dość kolorowych kubeczków do przelewania wody i eksperymentów pt.: „czy to zatonie”!

Gotowi na łazienkowe wyzwania?

materiały prasowe
Reklama

Artykuł powstał z udziałem marki Pampers

Reklama
Reklama
Reklama