Moja córka ma w tej chwili rok i 9 miesięcy. To wiek, w którym dziecko z pasją poznaje świat – wszystko je interesuje, wszystko chce sprawdzić, wszystkiego doświadczyć. Nie ma czasu na nudę. W związku z tym właściwie cały czas jest w ruchu – biega, skacze, wspina się. Znacie to?

Reklama

Kiedy rozmawiam z mamami dzieci w podobnym wieku, niemal wszystkie potwierdzają, że bardzo trudno jest im zachęcić dziecko do dłuższego skupienia uwagi na czymkolwiek. Mnie się jednak udało. Jak? Dałam córce do zabawy zestaw Lego Duplo, tak na próbę, miała wtedy nieco ponad rok i podejrzewałam, że to jeszcze za wcześnie, ale chciałam sprawdzić jej reakcję. Byłam w szoku! Moja zwykle nad wyraz ruchliwa dziewczynka bawiła się klockami jak zaczarowana.

Od tamtej pory Lego Duplo towarzyszą nam niemal każdego dnia, więc gdy tylko dostałam propozycję przetestowania nowego zestawu - Lego Duplo Pociąg ze zwierzątkami, bardzo się ucieszyłam. „Moja córka uwielbia Duplo” – pomyślałam i byłam pewna, że ją również ucieszą nowe klocki. Od razu wam powiem – nie myliłam się!

Milena Oszczepalińska
Milena Oszczepalińska
Milena Oszczepalińska

Co kryje w sobie zestaw LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami?

Klocki Lego Duplo Pociąg ze zwierzątkami przeznaczone są dla dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat. W zestawie znajdują się elementy, z których można zbudować aż 5 zwierzątek:

 • lwa z otwieraną paszczą,
 • słonia ze zjeżdżalnią zamiast trąby,
 • żyrafę z giętką szyją,
 • krokodyla z ruchomą szczęką,
 • białego ptaszka.

Całość zapakowana jest w trwałym, plastikowym pudełku w zielonym kolorze, dzięki czemu nie ma obawy, że klocki się pogubią, a po zabawie maluch sam może posprzątać, wrzucając je do środka.

Zobacz także

Zwierzątka mają dość łatwą konstrukcję, dzięki czemu nawet niespełna 2-latka potrafi odpowiednio dopasować klocki, by złożyć konkretnego zwierzaka. Do tego każde z nich jest innego koloru, co ułatwia budowę, ale też uczy ich rozpoznawania. Lew, żyrafa, słoń i krokodyl zamiast nóg mają kółka i mogą się łączyć, tworząc pociąg.

Zalety klocków LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami

Uważam, że Lego duplo Pociąg ze zwierzątkami są klockami idealnymi dla maluchów. Zabawa nimi uczy nie tylko kreatywności, skupienia, logicznego myślenia, lecz także wspiera rozwój tzw. małej motoryki, rozpoznawania kolorów, nazw zwierząt. A przy tym sprawia ogromną frajdę i daje wiele możliwości zabawy. Można np.:

 • budować zwierzęta zgodnie z dołączoną instrukcją;
 • budować własne konstrukcje;
 • segregować klocki według kolorów;
 • liczyć klocki;
 • połączyć zwierzęta w pociąg i jeździć nim po pokoju;
 • bawić się zbudowanymi zwierzętami w zoo.
Reklama

Czy trzeba czegoś więcej? Sadząc po minie mojej córki w trakcie zabawy, a także po tym, jak rozwija się poprzez zabawę Lego Duplo, mogę ocenić te klocki bardzo wysoko. Córka uwielbia się nimi bawić zarówno sama, jak i w towarzystwie osoby dorosłej. Kiedy bawi się sama, dużo przy tym mówi, widać, że już zaczyna tworzyć jakieś historie. Kiedy bawimy się razem, Lego Duplo pomaga nam w budowaniu relacji i zapewnianiu dziecku potrzebnej troski i poczucia bezpieczeństwa. Polecam je każdemu rodzicowi, którego celem jest wpieranie prawidłowego rozwoju swojej pociechy.

Reklama
Reklama
Reklama