Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Test redakcyjny
Milena Oszczepalińska
Gry i zabawy

Testujemy LEGO DUPLO [10863] Pociąg ze zwierzątkami!

Chyba nie ma dziecka, które nie lubiłoby budować klockami. LEGO® DUPLO® [10863] Pociąg ze zwierzątkami to zestaw idealny dla najmłodszych. Co w sobie kryje i dlaczego warto kupić go dla swojej pociechy? Sprawdźcie!

Moja córka ma w tej chwili rok i 9 miesięcy. To wiek, w którym dziecko z pasją poznaje świat – wszystko je interesuje, wszystko chce sprawdzić, wszystkiego doświadczyć. Nie ma czasu na nudę. W związku z tym właściwie cały czas jest w ruchu – biega, skacze, wspina się. Znacie to?

Kiedy rozmawiam z mamami dzieci w podobnym wieku, niemal wszystkie potwierdzają, że bardzo trudno jest im zachęcić dziecko do dłuższego skupienia uwagi na czymkolwiek. Mnie się jednak udało. Jak? Dałam córce do zabawy zestaw Lego Duplo, tak na próbę, miała wtedy nieco ponad rok i podejrzewałam, że to jeszcze za wcześnie, ale chciałam sprawdzić jej reakcję. Byłam w szoku! Moja zwykle nad wyraz ruchliwa dziewczynka bawiła się klockami jak zaczarowana.

Od tamtej pory Lego Duplo towarzyszą nam niemal każdego dnia, więc gdy tylko dostałam propozycję przetestowania nowego zestawu - Lego Duplo Pociąg ze zwierzątkami, bardzo się ucieszyłam. „Moja córka uwielbia Duplo” – pomyślałam i byłam pewna, że ją również ucieszą nowe klocki. Od razu wam powiem – nie myliłam się!

Test redakcyjny
Milena Oszczepalińska

Test redakcyjny
Milena Oszczepalińska


Test redakcyjny
Milena Oszczepalińska

Co kryje w sobie zestaw LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami?

Klocki Lego Duplo Pociąg ze zwierzątkami przeznaczone są dla dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat. W zestawie znajdują się elementy, z których można zbudować aż 5 zwierzątek:

  • lwa z otwieraną paszczą,
  • słonia ze zjeżdżalnią zamiast trąby,
  • żyrafę z giętką szyją,
  • krokodyla z ruchomą szczęką,
  • białego ptaszka.

Całość zapakowana jest w trwałym, plastikowym pudełku w zielonym kolorze, dzięki czemu nie ma obawy, że klocki się pogubią, a po zabawie maluch sam może posprzątać, wrzucając je do środka.

Zwierzątka mają dość łatwą konstrukcję, dzięki czemu nawet niespełna 2-latka potrafi odpowiednio dopasować klocki, by złożyć konkretnego zwierzaka. Do tego każde z nich jest innego koloru, co ułatwia budowę, ale też uczy ich rozpoznawania. Lew, żyrafa, słoń i krokodyl zamiast nóg mają kółka i mogą się łączyć, tworząc pociąg.

Zalety klocków LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami

Uważam, że Lego duplo Pociąg ze zwierzątkami są klockami idealnymi dla maluchów. Zabawa nimi uczy nie tylko kreatywności, skupienia, logicznego myślenia, lecz także wspiera rozwój tzw. małej motoryki, rozpoznawania kolorów, nazw zwierząt. A przy tym sprawia ogromną frajdę i daje wiele możliwości zabawy. Można np.:

  • budować zwierzęta zgodnie z dołączoną instrukcją;
  • budować własne konstrukcje;
  • segregować klocki według kolorów;
  • liczyć klocki;
  • połączyć zwierzęta w pociąg i jeździć nim po pokoju;
  • bawić się zbudowanymi zwierzętami w zoo.

Czy trzeba czegoś więcej? Sadząc po minie mojej córki w trakcie zabawy, a także po tym, jak rozwija się poprzez zabawę Lego Duplo, mogę ocenić te klocki bardzo wysoko. Córka uwielbia się nimi bawić zarówno sama, jak i w towarzystwie osoby dorosłej. Kiedy bawi się sama, dużo przy tym mówi, widać, że już zaczyna tworzyć jakieś historie. Kiedy bawimy się razem, Lego Duplo pomaga nam w budowaniu relacji i zapewnianiu dziecku potrzebnej troski i poczucia bezpieczeństwa. Polecam je każdemu rodzicowi, którego celem jest wpieranie prawidłowego rozwoju swojej pociechy.

Atoperal najlepszy do suchej skóry dziecka? Sprawdziłam! [TEST REDAKCJI]

Lego Duplo Przedszkole 10833 dziewczynka bawi się klockami.jpg
Gry i zabawy
Jak bawiłam się z córką w przedszkole czyli nasz test zestawu Lego Duplo Przedszkole
Wszyscy wiedzą, że Lego Duplo to klocki i figurki, które można ze sobą dowolnie łączyć, przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Wzmacniają motorykę, uczą rozróżniania kształtów i kolorów, rozwijają wyobraźnię, ale… co to znaczy w praktyce? Jak bawiłyśmy się w przedszkole z moją niespełna trzyletnią córeczką i czy nam się podobało? O tym w naszej recenzji.

var _gde_xgjopxkgvf = new Image(1,1); _gde_xgjopxkgvf.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=cjWadgNo41b1VklxBp6g2JR8fbnu_mNadXtf19xxvPX.A7/stparam=xgjopxkgvf/fastid=imuzhxzkajkedsmusuiutxaekyno'; Lego Duplo Przedszkole 10833 to zestaw, który składa się z 39 elementów . Wśród nich znajdziecie 3 figurki : większą – nauczycielkę przedszkolną, i mniejsze: dziewczynkę i chłopca. Oprócz tego jest także misio, którego moja niespełna trzyletnia córka Nata uznała za pełnoprawnego członka tej przedszkolnej rodzinki. Do tego w zestawie znajduje się także budynek przedszkola z szyldem na daszku, z otwieranymi drzwiczkami, półką, wysuwanymi dwoma szufladkami, daszkiem oraz zielonym podłożem udającym trawkę. Do tego bardzo udany kącik toaletowy zawierający umywalkę, ubikację z podnoszonym sedesem, detergenty oraz papier toaletowy. Całość uzupełniają także klocki z cyframi 1, 2, 3, książka, kanapki na śniadanie, dwa krzesełka, kubek, dzbanek, mata z materiału. Całkiem sporo jak na jeden zestaw klocków. Pierwsze klocki dla dziecka - sprawdź opinie! Kolejny zestaw Lego Duplo – nie wszystkie dzieci lubią układać klocki... Kiedy Przedszkole Lego Duplo trafiło do nas pomyślałam sobie, że nic nam z tego ciekawego nie przyjdzie, bo dwa poprzednie zestawy owszem poszły w ruch, ale równie szybko i bez zachęty ze strony matki poszły w odstawkę. Jak wyciągnęłam klocki i zainicjowałam zabawę, było ok. Ileż ja się musiałam namęczyć, żeby wymyślić zabawy i opowieści dotyczące klocków niezwiązanych tematycznie z naszym codziennym życiem. Może to też kwestia tego, że moje dziecko było wtedy sporo młodsze i owszem może w ten sposób rozwijałyśmy kreatywność, słownictwo i tak dalej, ale co się namęczyłam to moje. Przedszkole z klocków częścią przygotowania do prawdziwego przedszkola Z Przedszkolem Lego...

drewniane klocki
Adobe Stock
Gry i zabawy
Drewniane klocki dla dzieci - 8 różnych typów zestawów [Przegląd]
Drewniane klocki wspaniale rozwijają dziecko - sprawność rączek i wyobraźnię. Przedstawiamy ich zalety oraz propozycje zestawów klocków drewnianych.

Drewniane klocki kojarzą się głównie z maluchami. I słusznie, bo dla tych najmłodszych - 2-3-latków wybór tego typu zabawek jest największy. Jednak także starsze maluchy pięcio- czy nawet sześcioletnie odnajdą w nich ogromną frajdę, rozwijającą ich kreatywność i sprawność rąk. Zanim się zdecydujesz, które klocki kupić, poznaj ich zalety. Zobacz, co twojemu dziecku może zaoferować świat drewnianych klocków – jest w czym wybierać! Dlaczego dziecko powinno bawić się klockami Klocki to z reguły jedna z pierwszych zabawek, jakimi się bawi małe dziecko. Powinny znaleźć się w domu każdego malucha, gdyż rozwijają sprawność jego rączek oraz: intelekt; wyobraźnię; uczą precyzji; koncentracji; wytrwałości; cierpliwości; pomagają w nauce kolorów , cyfr i liter. Drewniane klocki oferują coś więcej niż składanie nieskomplikowanych konstrukcji. Z ich użyciem można budować tory dla kulek, czy grać w proste gry uczące liczenia albo... języka obcego. Zalety i wady drewnianych klocków Klocki drewniane są szczególnie polecane przez psychologów, gdyż wspaniale rozwijają wyobraźnię malucha, pozwalając na budowanie własnych konstrukcji . Ich największymi zaletami są: prostota zabawy; trwałość zabawki; łatwość w utrzymaniu jej w czystości. Klocki te mają jednak także swoje minusy. Są nimi: mała trwałość tworzonych z nich budowli; ryzyko narażenia dziecka na kontakt z toksycznymi farbami i lakierami w przypadku klocków słabej jakości; mniejsza odporność na wilgoć; zbyt mała możliwość konstruowania budowli dla starszych dzieci. Na co zwrócić uwagę kupując klocki? Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę: wybierz klocki sprawdzonej firmy; odpowiednie do wieku dziecka, klocki dla maluchów poniżej 3 lat nie powinny zawierać małych elementów, którymi dziecko może...

Rodzaje klocków dla dzieci w różnym wieku
AdobeStock
Zakupy
Najlepsze klocki dla dzieci w różnym wieku [Poradnik]
Klocki to jedna z najbardziej rozwijających zabawek. Mogą być drewniane, plastikowe, z obrazkami lub bez. Sprawdź, jakie klocki będą najlepsze dla twojego dziecka.

Klocki to jedne z najlepszych zabawek, jakie możesz zaproponować dziecku. Dlaczego warto je kupić i jakie wybierać? Podpowiadamy, które klocki będą najlepsze dla niemowląt i małych dzieci , a które dla starszaków. I uwaga: to zabawa, która nigdy się nie nudzi!  Spis treści: Dlaczego warto kupować dziecku klocki? Rodzaje klocków dla dzieci Jak dobierać klocki do wieku dziecka? Co sposób zabawy mówi o twoim dziecku? Dlaczego warto kupować dziecku klocki? Gdy dziecko beztrosko postukuje klockami albo buduje z nich prościutki domek, uczy się wielu ważnych rzeczy. Co dziecko zyskuje dzięki tej fantastycznej zabawce? Klocki: rozwijają sprawność manualną i uczą precyzji.  Na początku maluch potrafi jedynie obracać je w dłoni albo nimi rzucać. Później próbuje dopasowywać je do siebie. Wreszcie staje się małym budowniczym; rozwijają wyobraźnię. Malec w swoich budowlach odwzorowuje rzeczywistość, ale też próbuje przedstawiać w konstrukcjach przestrzennych świat z bajek i z własnych marzeń; uczą koncentracji, wytrwałości i cierpliwości. Aby powstał wieżowiec, dom z ogródkiem czy nawet prosty pociąg, potrzeba wiele wysiłku, ponawiania prób, żmudnej pracy; rozwijają intelekt. Dziecko uczy się na przykład, jak połączyć dwa klocki, by powstał most albo jak konstruować wieżę, aby się nie przewróciła. Budując, sprawdza różne możliwości i wyciąga wnioski. Rodzaje klocków dla dzieci Wybór klocków w sklepach jest ogromny i możemy czuć, że zakup tych jednych najlepszych nas przerasta (choć przecież dziecko wcale nie musi mieć tylko jednego zestawu). Jakie wybrać - drewniane czy tradycyjne ? Aby ułatwić rodzicom, dziadkom czy ciociom podjęcie odpowiedniej decyzji, podpowiadamy, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje klocków.  Klocki wciskane Klocki drewniane Klocki...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Dzień Wagarowicza
Czas wolny
Dzień wagarowicza 2023 – kiedy obchodzimy i jak go spędzić?
Dominika Bielas
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
pierwszy dzień wiosny
Czas wolny
Pierwszy dzień wiosny 2023 – kiedy wypada, jak się obchodzi? (tradycje i zwyczaje)
Ewa Janczak-Cwil
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Marzanna: co to jest i jak wygląda? Co symbolizuje obrzęd topienia marzanny?
Aktualności
Marzanna: jak wygląda, co symbolizuje topienie marzanny?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak