Klocki Lego Duplo

Lego Duplo
klocki
klocki dla dzieci
klocki Lego Duplo

Pewność siebie, samodzielność i motywacja do podejmowania decyzji – jak kształtować ją w dzieciach? [WYWIAD]

Wszystko zaczyna się od zabawy. Podczas niej możemy w prosty sposób przekazac dziecku spory pakiet wiedzy. Psycholog Dorota Maciejec tłumaczy, że dzieci uczą się przez obserwację i naśladownictwo. Podpowiada również, jak dawać im najlepszy przykład, by rosły pewne siebie, samodzielne i uśmiechnięte!
Partner
Lego Duplo
klocki Lego Duplo
zabawa dla dzieci
kreatywna zabawa

Jak, czym i po co się bawić? Ekspert odpowiada na pytania internautek!

Dziecięcy świat rządzi się swoimi prawami. Jest pełen zagadek i magii, dlatego nie zawsze łatwo nam do niego przeniknąć. Ba! Nie zawsze maluchy chcą nas do niego wpuścić. Ale jeśli wiemy, jakie zabawki wybrać, by wspierać rozwój naszego dziecka i jak reagować na emocje w zabawie (a przy okazji poza nią), z pewnością otworzy się przed nami wiele drzwi...
Partner
Lego Duplo test redakcji
klocki
klocki dla dzieci
klocki Lego Duplo

Stadnina i kucyki… najlepszy sposób na naukę i zabawę! [TEST REDAKCJI KLOCKÓW]

Małe dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami. Chcą zobaczyć, dotknąć, spróbować… bywają tak ciekawe wszystkiego, że czasem trudno zatrzymać je przy jednej zabawie na dłużej. Ale nie jest to niemożliwe. Okazuje się, że wystarczy odpowiedni zestaw klocków!
Partner
klocki
klocki dla dzieci
klocki Lego Duplo

Inteligencja emocjonalna. 5 pomysłów na rozwijające ją zabawy

Inteligencja emocjonalna (EQ) polega na zdolności rozpoznawania i nazywania własnych uczuć, a także odczytywania emocji innych ludzi. To także umiejętność rozwijania autoekspresji, pewności siebie oraz odporności psychicznej, czyli niepoddawania się. Tyle w teorii, teraz czas przełożyć tę definicję na praktykę i… dobrze się przy tym bawić!
Partner
klocki
klocki dla dzieci
klocki Lego Duplo

Klocki? Nie tylko dla frajdy! (Przynajmniej) 4 powody, dla których warto się nimi bawić

Wieża księżniczki, statek kosmiczny, farma, na której mieszkają różne zwierzątka. To tylko przykłady budowli, które mogą powstać z klocków, do których dziecko wymyśli fascynujące historie i przygody. Ale budowanie z klocków to nie tylko ciekawie i kreatywnie spędzony czas. To również kształtowanie charakteru. Jakie są zatem psychologiczne aspekty zabawy LEGO® DUPLO®? Wyjaśniamy.
Partner
lego duplo zestawy
klocki Lego Duplo

Lego Duplo: duże i małe zestawy dla dziewczynki i chłopca [BARDZO KREATYWNE]

Jeśli Lego Duplo kojarzy ci się ze zwierzątkami i pociągami, to znaczy, że pewnie macie już podstawowy zestaw klocków w domu. Ale koniecznie zwróć też uwagę na inne, uniwersalne Lego Duplo – takie, które oczarują dziecko i rozwiną jego kreatywność. Szczególnie polecamy duże zestawy Lego Duplo dla dziewczynek i chłopców − wszystkie można ze sobą łączyć!
Ewa Janczak-Cwil
klocki Lego Duplo
zabawa dla dzieci
zabawa z dzieckiem

Czego uczy zabawa w dom i dlaczego jest ważna?

Dzieci uwielbiają bawić się w dom, naśladować rodziców, przeżywać niesamowite historie. Zabawa jest jeszcze ciekawsza, gdy przyłączają się do niej mama i tata. I może okazać się, że podczas tego wspólnie spędzonego czasu, będzie można malca nauczyć wielu rzeczy.
Partner
kreatywność
klocki Lego Duplo
zabawa i nauka

Zabawy, które bawią i uczą… nie tylko najmłodszych! Przyjmij zaproszenie do dziecięcego świata!

Zabawa to nie tylko sposób na spędzenie popołudnia. To drzwi do świata dziecięcej wyobraźni, przeżyć i problemów. Jak to zrobić? Wysyp na dywan klocki i… patrz uważnie. W zabawie twój malec pokaże ci to, czego nie jest jeszcze w stanie wyjaśnić słowami.
Partner
Wielofunkcyjny domek Lego Duplo
kreatywność
klocki Lego Duplo
kreatywne dziecko

Każdy zwykły dzień to niezwykłe przygody. Jak uczynić codzienność wyjątkową?

Mimo wielu naszych codziennych obowiązków, rytuałów i nawyków, każdy dzień może być inny i wyjątkowy. Przewidywalny (bo rutyna jest niezwykle ważna w życiu malucha), ale jednocześnie magiczny. Jak to zrobić i nauczyć tego malucha? Sięgnijcie po odpowiednie pomysły, a są one w zasięgu ręki każdego rodzica. Naprawdę!
Partner
klocki Lego Duplo

„Moja pierwsza układanka”. Dowiedz się, jak wypadła w teście mam!

Do rodziców i ich maluchów powędrowało 50 zestawów LEGO® DUPLO®. Poprosiliśmy, żeby podzielili się z nami opinią na temat niezwykłego zestawu z flamingiem, zebrą, żyrafą, krokodylem i tygrysem. Wszyscy zgodnie odpowiedzieli, że ich dzieci z zainteresowaniem sięgnęły po zestaw „Moja pierwsza układanka”. Co jeszcze mówią o tym zestawie? Zobacz!
Oktawia Staciewińska
Lego Duplo
Boże Narodzenie
klocki Lego Duplo
Święty Mikołaj

Wymarzony upominek choinkowy twojego dziecka to… [KONKURS]

„Kochany Święty Mikołaju. W tym roku marzę o…” Czy ty też pomagasz swojemu maluchowi napisać list do Mikołaja? A może twoje dziecko dzielnie rysuje lub wykleja swoje marzenia samodzielnie? Napisz nam, czy marzy o klockach LEGO® DUPLO®, a my pomożemy mu znaleźć pod choinką niesamowity zestaw LEGO DUPLO „Pociąg z cyferkami”?
Partner
LEGO DUPLO test redakcji
klocki Lego Duplo
zabawa dla dzieci
kreatywna zabawa

Pomogłam córce spełnić 3 marzenia w jeden weekend. To możliwe! [TEST REDAKCJI]

Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona, jednak na każdym etapie warto ją stymulować. Podpowiadać dziecku scenariusze zabaw, zadawać inspirujące pytania i wspierać odpowiednimi zabawkami. Dzięki nim możliwa jest podróż w kosmos, pływanie łodzią po Nilu, otwarcie salonu fryzjerskiego w Australii a nawet praca na lodowej stacji badawczej z pingwinami!
Partner
LEGO DUPLO pociąg parowy
klocki Lego Duplo
kreatywna zabawa

(Nie)zwykła zabawa, czyli jak zabawa cyfrowa może urozmaicić tę tradycyjną

Od innowacyjnych rozwiązań nie da się dziś uciec. I wcale nie warto tego robić. Cyfrowy świat jest częścią naszego życia. Umiejętne korzystanie z najnowszych technologii może wspierać rozwój dziecka. Rozwiewamy obawy i podpowiadamy jak mądrze wykorzystać smartfon w zabawie.
Partner
Lego Duplo
klocki Lego Duplo
zabawa dla dzieci
kreatywna zabawa

Nauka przez zabawę, czyli jak rozwijać u malucha umiejętności potrzebne w dorosłym życiu

Wizyta w sklepie z zabawkami to prawdziwa gratka nie tylko dla maluchów, ale także dla dorosłych. Mnogość towarów potrafi przyprawić o zawrót głowy. Człowiek ma chęć kupić dosłownie… wszystko. Wiemy – wybór nie jest łatwy! Dlatego spieszymy z pomocą. Które zabawki gwarantują niezłą frajdę, są bezpieczne, a jednocześnie wspierają rozwój dziecka? Oczywiście klocki LEGO® DUPLO®!
Partner
LEGO DUPLO tropikalna wyspa
klocki Lego Duplo

Indianie, wróżki czy kosmici… [KONKURS]

Z pewnością istnieje świat, w którym zanurzacie się w zabawie najchętniej. Gdybyś miała wskazać jeden, to wybralibyście zabawę w płetwonurków, którzy eksplorują dno Rowu Mariańskiego czy raczej zostalibyście poszukiwaczami złota na Dzikim Zachodzie? A może byłaby to zupełnie inna historia? Jaki jest wasz ulubiony świat - ten w którym najchętniej się bawicie? Napisz i wygraj zestaw LEGO® DUPLO®.
Partner
LEGO DUPLO
klocki Lego Duplo
edukacyjne zabawki
kreatywna zabawa

3 zabawy, które pobudzą (nie tylko) dziecięcą wyobraźnię

„Halo, Ziemia! Z prawej strony nadlatuje asteroida. Pomocy!”. I wtedy właśnie maluszek nadlatuje zbudowanym przez siebie statkiem kosmicznym, ratując cię z opresji. Wolisz bawić się w coś innego? Nie ma sprawy! Może dasz się zaprosić na spacer po magicznym lesie? Albo na bal u księżniczki?
Partner
LEGO DUPLO podstawowy box
edukacja dziecka
klocki Lego Duplo
kreatywna zabawa

Kreatywnie, czyli jak? 5 prostych zabaw, które spodobają się każdemu dziecku!

Zacznijmy od wyzwania! Spróbuj przypomnieć sobie ulubioną zabawę z dzieciństwa. I jak? Okazuje się, że było ich wcale niemało! Zarówno tych na powietrzu, jak choćby budowanie szałasów, zawody akrobatyczne na trzepaku czy zabawy na kocu, ale nie brakowało też domowych aktywności, prawda? A gdyby tak przenieść te wspomnienia do dzisiejszych czasów?
Partner
LEGO DUPLO
klocki Lego Duplo
zabawa i nauka
kreatywna zabawa

W czasie deszczu, dzieci… budują! Trzy proste zabawy na niepogodę

Wydawać by się mogło, że ponure deszczowe dni nie mogą być ciekawe. Na szczęście nie jest to prawdą. Słota sprzyja kreatywności. Zwłaszcza, gdy mamy LEGO® DUPLO®.
Partner
LEGO DUPLO zwierzątka
klocki Lego Duplo
kreatywna zabawa

Wykaż się kreatywnością i odbierz zestaw LEGO® DUPLO®

Flaming, zebra, żyrafa, krokodyl i tygrys. Proste, prawda? A gdyby tak połączyć łapy tygrysa, szyję żyrafy i dziób flaminga? Zestaw LEGO DUPLO „ Moja pierwsza układanka” daje taką możliwość. Teraz możesz przetestować jeden z 50 zestawów.
Partner
LEGO DUPLO równoważnia
nauka
klocki Lego Duplo
kreatywna zabawa

Jesienne zabawy malucha [NAJLEPSZE POMYSŁY!]

Nastała ta pora roku, która najbardziej sprzyja kreatywności! Przecież gdy nie ma tyle słońca i zajęć, co latem, to trzeba wykazać się pomysłowością, jeśli chodzi o zabawy! Zobacz, co proponujemy oprócz skakania po kałużach i domowego placu zabaw na dywanie!
Partner
LEGO DUPLO samochodziki
klocki Lego Duplo
zabawa i nauka
kreatywna zabawa

Wielkie podróże małego człowieka! Odkrywaj świat z różnych perspektyw

Kto ma ochotę na wycieczkę – ręka do góry! Nic dziwnego, że w powietrzu pojawia się las dłoni. Złota polska jesień to idealny czas na rodzinną podróż. A jeśli pada? No cóż, wtedy spokojnie można udać się na wyprawę np. do salonu – tam, gdzie największy dywan.
Partner
video
psycholog
klocki Lego Duplo

Sukcesy i porażki – jak sobie z nimi radzić [LIVECZAT Z EKSPERTEM]

Dzieci różnie radzą sobie z przegraną, ale i sukcesem. Jak my, dorośli… Jedne przeżywają je mniej, inne bardziej, jednak wszystkie te emocje są im potrzebne. Dlaczego tak ważne jest, żebyśmy my – rodzice – nauczyli maluchy radzić sobie z przegraną i jak to zrobić, podpowiada psycholog.
Oktawia Staciewińska
Lego Duplo
klocki Lego Duplo

Jesteś mistrzynią kreatywnej zabawy z dzieckiem? [Psychotest]


Partner
Lego Duplo
klocki Lego Duplo

5 zabaw klockami, które pokochają maluchy i… rodzice!

Zastanawiasz się, co zaproponować dziecku, by kreatywnie i wesoło spędziło czas? Klocki LEGO DUPLO będą strzałem w dziesiątkę! Rozwijają zarówno wyobraźnię, jak i małą motorykę. To praktyczny prezent, dzięki któremu maluch stworzy swój wymarzony świat, a ty będziesz mogła do niego dołączyć.
Partner
Lego Duplo
klocki Lego Duplo

6 pomysłów na domowe, kreatywne zabawy z dzieckiem

Przebywając na świeżym powietrzu nasze pociechy zawsze znajdą sobie jakieś zajęcie. Bawią się z rówieśnikami na placu zabaw albo karmią wiewiórki w parku. A, co w sytuacji, kiedy muszą zostać w domu, np. z powodu choroby? Wtedy warto zaproponować im jakąś ciekawą rozrywkę, którą (uwaga) nie będzie tablet. Podpowiadamy, jak to zorganizować!
Partner
Lego Duplo
klocki Lego Duplo

W jaki sposób zabawa klockami wspomaga rozwój i ułatwia naukę?

Każde dziecko prędzej czy później będzie musiało zmierzyć się z napisaniem szkolnego wypracowania, rozwiązaniem trudnego zadania matematycznego czy przygotowaniem rysunku na zajęcia plastyczne. Jak sprawić, aby nauka nie była tylko przykrym obowiązkiem, lecz zachęcającym wyzwaniem? Pomoże wam w tym zabawa klockami!
Partner
Lego Duplo
klocki Lego Duplo

Kreatywność – jak ją rozwijać u dzieci w pierwszych 3 latach życia?

Kreatywność to cecha, która bardzo przydaje się w życiu. Warto więc rozwijać ją u dziecka już od najmłodszych lat. Zobacz, w jaki sposób pobudzać malucha do twórczych działań.
Partner
Lego Duplo
klocki Lego Duplo

Rola zabawy w rozwoju dziecka

Rozwój poprzez zabawę to najlepsza forma nauki, jaką możesz zaproponować swojemu dziecku. Odkryj 4 najważniejsze korzyści, jakie daje zabawa klockami!
Partner
Klocki typu lego - najlepsza zabawa dla przedszkolaka
klocki dla dzieci
klocki Lego Duplo

10 najlepszych zestawów klocków dla dzieci już od 19,90 zł! [Przegląd]

Twój maluch uwielbia budowanie klockami?A może jeszcze nie ma swojego zestawu i nie wiesz, co najbardziej by mu się spodobało? Zobacz nasze propozycje!
Milena Oszczepalińska
Lego Duplo, klocki lego duplo, Stajnia z kucykami, lego duplo opinie
klocki
klocki dla dzieci
klocki Lego Duplo

Testujemy Lego Duplo Stajnia z kucykami (10868)

My już wiemy, czy warto kupić nowe Lego Duplo „Stajnia z kucykami”! Jak wypadły klocki w naszym teście? Co znajdziecie w nowym zestawie i dlaczego dzieci nie mogły oderwać się od zabawy?
Magdalena Drab