Thule Courier - otwarciowe
Thule
Gry i zabawy

Thule prezentuje Thule Courier – wszechstronną przyczepkę rowerową dla aktywnych rodzin

Na polski rynek trafia właśnie nowa przyczepka rowerowa Thule – model Thule Courier. Nowość zaprojektowano tak, by idealnie wpisywała się w potrzeby współczesnych rodzin – doskonale sprawdzi się podczas weekendowej wyprawy za miasto, codziennego dojeżdżania do przedszkola lub na zakupy, ale także podczas… dłuższej wycieczki z psem. Thule Courier jest bowiem przyczepką prawdziwie wszechstronną – sprawdzi się jako przyczepka dla dzieci, psa lub po prostu solidny wózek do transportu dowolnego bagażu czy zakupów.

Od długich wycieczek na szlakach rowerowych, aż po wizytę na targowisku – Thule Courier potrafi błyskawicznie zmienić się z solidnej przyczepki rowerowej w wygodny wózek miejski, co czyni go idealnym dla aktywnych rodzin. Przyczepkę wyposażono w pięciopunktowe, wyściełane pasy bezpieczeństwa oraz koła z odblaskowym otokiem (poprawiające widoczność w trudnych warunkach). Wbudowana osłona przeciwdeszczowa oraz siatka chroniąca przed owadami gwarantują dziecku komfort w każdej sytuacji i na każdej trasie.

Thule Courier przyczepka
Thule

Co istotne, pięciopunktowe, miękko wyściełane pasy bezpieczeństwa Thule Courier są zabezpieczone przed przypadkowym otwarciem przez dziecko, co pozwala jeździć i spacerować bez obaw o jego bezpieczeństwo. Gdy zmieni się pogoda lub po prostu będziemy chcieli ochronić dziecko przed deszczem, chłodem czy też zaczną atakować owady, wystarczy użyć regulowanej osłony przeciwdeszczowej oraz wbudowanej moskitiery. Po zachodzie słońca bezpieczeństwo zwiększają odblaskowe elementy na kołach – sprawiające, że przyczepka jest świetnie widoczna w słabym świetle szczególnie kiedy auto nadjedzie z boku. Dodatkowo Thule Courier wyposażony jest w zestaw odblasków z przodu, z tyłu jak i w komplecie znajdziemy lampkę led o zabarwieniu czerwonym, gotową do zamocowania w przygotowane miejsce z tyłu wózka.
Warto dodać, że podpięcie/odpięcie przyczepki do roweru jest maksymalnie uproszczone i trwa zaledwie chwilę. Thule Courier posiada inteligentny system montażu przednich kół, tj. kiedy traktujemy wózek jako spacerówkę, kółka opuszczone są w dół pełniąc tym samym swoją funkcję. Natomiast kiedy korzystamy z Thule Courier jako przyczepki rowerowej, przepinamy kółka do góry nogami co pozwala nam nie zahaczać nimi o ziemię podczas jazdy ale i w nagłej potrzebie przekształcenia przyczepki ponownie w wózek, mamy je ze sobą na pokładzie. Warto zaznaczyć, że przepięcie kółek odbywa się bardzo szybko, bez użycia narzędzi. 

Błyskawiczna zmiana w przyczepkę cargo

Jedną z kluczowych zalet nowej przyczepki jest jednak jej ogromna wszechstronność – o ile inne modele przyczepek Thule przeznaczone były dla rodzin z dziećmi, to nowa sprawdzi się również w innych zastosowaniach. Oczywiście, Thule Courier wciąż pozostaje świetnym rozwiązaniem dla dzieci – pełniąc rolę zarówno klasycznej przyczepki rowerowej, jak i wózka miejskiego. Przyczepka przyda się jednak również doskonale właścicielom psów oraz wszystkim, którzy częściej lub rzadziej chcą przewieźć jakiś ładunek, niekoniecznie wykorzystując do tego samochód. Podłoga cargo jest zintegrowana z przyczepką w standardzie.
Thule Courier może bezpiecznie i wygodnie transportować czworonoga lub bagaż o wadze przekraczającej 40 kg. Solidna podłoga i zintegrowane zaczepy pozwalające zabezpieczyć bagaż czy też wspomnianego zwierzaka umożliwiają transportować ładunek wygodnie i bezpiecznie.

Thule Courier jako przyczepka na zakupy
Thule

Miejsce dla każdego członka rodziny

Z Thule Courier Twój czworonożny domownik nie musi zostawać w domu – jeśli masz zwierzaka, możesz łatwo przekształcić Thule Courier w przyczepkę dla psa. W skład opcjonalnego zestawu akcesoriów wchodzą dodatkowa, korytkowa podłoga oraz pokrycie dachowe przyczepki. Podłoga wykonana jest z materiałów, które są łatwe w czyszczeniu, nawet gdy zdarzy się awaria. Instalacja jest bardzo uproszczona bowiem jedyne co musimy zrobić to rozłożyć ją (podłoga jest składana na płasko dla łatwego przechowywania) zbudować korytko łącząc 4 rzepy i gotowe – wystarczy ją włożyć do wózka. Dodatkowe pokrycie dachowe należy założyć na ramę wózka a co za tym idzie w pierwszej kolejności zdjąć tę tradycyjną – jak można się domyśleć jest to bardzo łatwa czynność, również nie wymagająca narzędzi. To pokrycie jest bardzo dobrze wentylowane (zarówno z przodu jak i z tylu), a horyzontalnie dzielone wejście do przyczepki na pół, pozwala zwierzęciu wystawić głowę podczas jazdy i cieszyć się urokami jazdy. Docenimy to szczególnie podczas dłuższych rowerowych eskapad lub podczas podróżowania w okolicy, w której swobodny bieg obok roweru nie byłoby bezpieczny dla psa oraz innych uczestników ruchu. 

Więcej informacji o przyczepce Thule Courier znaleźć można na stronie Thule.com

Thule przyczepka - inne funkcje
Thule

Materiał powstał z udziałem marki Thule

ile dać na komunię
Fotolia
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego
Ile dać na komunię? To pytanie, które zadaje sobie niemal każdy zaproszony na tę uroczystość gość. Ile włożyć do koperty na komunię, a ile pieniędzy przeznaczyć na prezent? Czy ma znaczenie stopień pokrewieństwa oraz zasobność portfela gości? Sprawdź, ile dać na komunię (zwłaszcza jeśli jesteś chrzestną lub chrzestnym!).

Ile się daje na komunię – to temat, który odżywa każdego roku przy okazji otrzymania zaproszenia na uroczystość związaną z pierwszą komunią świętą. W maju Polacy wydają olbrzymie kwoty z tej okazji. Warto wiedzieć, że cały ten biznes komunijny – bo tak można go nazwać – jest wart około 3 miliardów złotych! Ta suma robi wrażenie. Na co wydajemy aż 3 miliardy złotych? Na dewocjonalia, stroje komunijne, dodatki, ozdoby, wynajem sal na przyjęcie komunijne, ale także na prezenty i pieniądze, które dostają dzieci. Jakie sumy wkłada się do koperty? Sprawdź, ile wypada dać na komunię. Ile pieniędzy dać na komunię? Ile powinniśmy wydać na prezent komunijny  lub włożyć do koperty? Tak naprawdę tyle, ile uważamy za stosowne oraz tyle, by nie nadwyrężyć naszego budżetu domowego . Kwotę, którą chcemy ofiarować, należy również dostosować do możliwości rodziców dziecka, tak by nie czuli się zakłopotani zbyt wielką hojnością lub urażeni zbyt skromnym podarunkiem. Zawsze można również podpytać rodziców o to, co chciałoby dostać dziecko idące do komunii. Wartość „talerzyka” wyznacznikiem wartości prezentu Dobra zasada, która się sprawdza (choć przez niektórych jest krytykowana), to prezent lub gotówka równa mniej więcej cenie, którą płaci się za tzw. jeden talerzyk na przyjęciu komunijnym (w lokalu lub domu). Zatem ile wart jest w tym roku „talerzyk”? W najtańszych restauracjach jest to koszt nie mniejszy niż 100 zł, w bardziej ekskluzywnych lokalach koszt komunijnego posiłku dla jednej osoby wynosi nawet 350 zł. Jeśli na komunię wybiera się para, wartość prezentu od niej powinna wynosić mniej więcej wartość dwóch „talerzyków”. Oczywiście wiele zależy od zasobności portfela gości i relacji panujących w rodzinie . Ubożsi krewni, których sytuacja...

cześć dziewczyny
Adobe Stock/Iuliia
Aktualności
Polki na pomoc kobietom z Ukrainy: „Cześć Dziewczyny!”
Polskie dziewczyny witają dziewczyny z Ukrainy głośnym „Cześć Dziewczyny!” i rozpoczynają dużą zbiórkę na Fundusz Wsparcia dla ukraińskich kobiet i dziewczynek. Akcję pomocy Ukrainkom promuje list, który podpisało wiele znanych Polek.

Każda Polka może zamieścić w swoich kanałach w mediach społecznościowych krótki filmik, w którym przywita swoimi słowami dziewczyny z Ukrainy z hasztagami #czescdziewczyny i #drugidom. Polskie dziewczyny na pomoc Ukrainkom 8 marca wystartowała strona  www.czescdziewczyny.pl . Można tam znaleźć i podpisać list skierowany do Dziewczyn z Ukrainy. Podpisało się pod nim wiele znanych Polek: przedsiębiorczyń, dziennikarek, aktorek i działaczek społecznych. List promuje uruchomienie specjalnego Funduszu Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy „Cześć, Dziewczyny!”. Będą tam gromadzone pieniądze na długofalową pomoc dla wszystkich Dziewczyn i ich rodzin, które dzięki temu lepiej odnajdą się w Polsce. Link do zbiórki na Fundusz:  https://patronite.pl/czescdziewczyny Środki z Funduszu sfinansują projekty, których celem będzie zapewnienie Dziewczynom z Ukrainy: jedzenia, ubrań; środków higienicznych (w tym środków higieny menstruacyjnej); możliwości skorzystania z opieki lekarza; uczestnictwa w grupach wsparcia psychologicznego; lekcji języka polskiego i angielskiego; spotkań z doradcami zawodowymi; tłumaczeń niezbędnych dokumentów; darmowych warsztatów i spotkań dzieci z animatorami; transportu na organizowane zajęcia; materiałów dydaktycznych niezbędnych do przyswojenia wiedzy; długofalowej opieki i wsparcia ze strony specjalistów; i wielu innych potrzeb, które zdiagnozujemy w trakcie realizacji zaplanowanych projektów.
 ​Poniżej pełna treść listu i lista jego sygnotariuszek. Cześć Dziewczyny! Привіт дівчата! Witajcie w Polsce. Dobrze, że jesteście. Całe i zdrowe. To jest najważniejsze. Wiemy, że Wasi chłopcy, ojcowie, synowie i przyjaciele zostali w Ukrainie. I że jest to dla Was bardzo trudne. Strach, rozpacz, zagubienie, smutek, tęsknota. I tak każdego dnia. Ale też...

20 lat Fundacji Ronalda McDonalda
materiały prasowe Fundacji Ronalda McDonalda
Aktualności
20 lat Fundacji Ronalda McDonalda w Polsce: konferencja „Aby rodzina mogła być razem”
Międzynarodowa konferencja o roli bliskości rodziny w czasie pobytu dziecka w szpitalu i konkurs na najlepszą pracę doktorską poświęconą temu zagadnieniu to najważniejsze elementy jubileuszu Fundacji. W tym roku obchodzimy dwudziestolecie działalności. Ze względu na zaistniałą sytuację w Ukrainie, termin konferencji został przełożony. O nowym terminie poinformujemy możliwie jak najszybciej.

Od blisko 50 lat RMHC, światowa organizacja non-profit, której częścią jest Fundacja Ronalda McDonalda, skupia się na opiece skoncentrowanej na dziecku i rodzinie dziecka wymagającego hospitalizacji w czasie leczenia. 20 lat Fundacji Ronalda McDonalda w Polsce Domy Ronalda McDonalda, Pokoje Rodzinne – w Instytucie „Pomnik–Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu i w Szpitalu Pediatrycznym UCK WUM – a także dwie mobilne kliniki, w których w ciągu 16 lat przebadaliśmy ponad 76 tysięcy dzieci, to najważniejsze programy Fundacji, działającej w Polsce od 2002 roku. Dwa polskie Domy Ronalda McDonalda pomagają rodzinom małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie oraz Szpitala Pediatrycznego UCK WUM w Warszawie. Dzieci, których rodziny zatrzymują się w Domach, to te najbardziej zagrożone stresem pobytu w szpitalu bez rodzica, pochodzące z najodleglejszych od szpitala miejscowości oraz takie, które muszą najdłużej w nim pozostać. Domy umożliwiają i ułatwiają rodzinom korzystanie z najlepszej pomocy medycznej, ponieważ znajdują się w najbliższym sąsiedztwie szpitali specjalistycznych. Nie odbywa się to kosztem zdrowych dzieci czy innych członków rodziny, bo w Domu cała rodzina może być razem w tym bardzo trudnym dla niej czasie. Bliskość rodziny pomaga dzieciom szybciej wracać do zdrowia i lepiej znosić leczenie, a rodzinie lepiej radzić sobie z poczuciem niepewności i wszystkimi wyzwaniami w procesie leczenia – podkreśla Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda. I dodaje – Fundacja, mówiąc „Aby rodzina mogła być razem”, mówi głosem dziecka i jego najbliższych, w ich imieniu i dla nich tworzy rozwiązania dla publicznej medycyny pediatrycznej. Z okazji 20-lecia Fundacji 7 kwietnia odbędzie się konferencja pod hasłem „Aby Rodzina mogła być...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj