Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Lego Duplo, klocki
materiały prasowe Lego
Gry i zabawy

Wymyśl swoją własną bajkę!

Jaka jest twoja ulubiona bajka? Zainscenizuj ją ze swoim dzieckiem, używając klocków!

Bajki nie służą tylko rozrywce - odgrywają ważną psychologicznie rolę w rozwoju dzieci w każdym wieku. Słuchając bajkowych historii, najmłodsi uczą się podstawowych zasad w relacjach międzyludzkich. Wzmacniaj  osobowość swojego dziecka właśnie za pomocą mądrych i uniwersalnych opowieści.
 
Bajki wzmacniają osobowość. Dają nadzieję, że nawet najsłabszy może odnieść w życiu sukces, potrafią godzić przeciwieństwa. Uczą odróżniania dobra od zła, pokazując pozytywne i negatywne cechy charakteru czy zachowania. Dziewczynki zwykle identyfikują się z księżniczkami, wojowniczkami i wróżkami, chłopcy z rycerzami, książętami i czarodziejami. Dzieci lubią myśleć, że mają takie same usposobienie i wygląd jak ich ulubieni bohaterowie.
Bajki są szczególnie ważne dla rozwoju przedszkolaków. Najlepiej, aby historie były czytane lub odgrywane przez mamę lub tatę. W ten sposób bajki mogą kształtować wyjątkową więź między dzieckiem a rodzicami, stać się częścią familijnego rytuału - i fascynującą zabawą, na którą z niecierpliwością czeka cała rodzina.
 

Lego Duplo, klocki
materiały prasowe Lego

 
Ania (3 lata) i jej mama kochają bajki. Każdego wieczoru przed snem czytają lub opowiadają jedną z ulubionych historii. Dziewczynka najbardziej lubi bajki o księżniczkach. Mama sprawdza, czy Ania dobrze pamięta całą historię, i pozwala, by dziewczynka opowiedziała samodzielnie niektóre fragmenty. Bajki opowiadają sobie także, gdy wychodzą na dwór. Np. w czasie spaceru w lesie szukają zamku Kopciuszka lub wieży Śpiącej Królewny.
 
Ani ulubione księżniczki to Kopciuszek i Śpiąca Królewna. Obie historie zna bardzo dobrze, a dzięki klockom LEGO® DUPLO® może odtworzyć je z pamięci, konstruując budowle i odgrywając sytuacje z opowieści. W ten sposób ulubiona bajka może być opowiedziana w nowy, aktywny i fascynujący sposób, nie tylko poprzez lekturę książki.
 

Lego Duplo, klocki
materiały prasowe Lego

 
Śpiąca Królewna w bajce śpi w wieży. Ania buduje wieżę i kładzie królewnę do łóżka, przykrywając ją kocykiem. Ania nie zapomniała też o Kopciuszku. Obie księżniczki śpią w swoich własnych bajkach. Wtem zatroskana dziewczynka zastanawia się, jak książę dostanie się do wieży? Razem z mamą buduje więc dla niego schody. Teraz książę idzie prosto do Śpiącej Królewny, a bajka znajduje swoje pozytywne zakończenie.
 
Porada rodzicielska:
Często pozwalam mojemu dziecku samodzielnie opowiadać bajki, pomagając poprzez zadawanie odpowiednich pytań. Gdy Ania nie ma już problemu z opowiedzeniem całej historii od początku do końca, staramy się ją odtworzyć z punktu widzenia różnych bohaterów, w efekcie wymyślając kompletnie nową bajkę.
 

Lego Duplo, klocki
materiały prasowe Lego

 
Podczas sesji zdjęciowej został użyty zestaw LEGO® DUPLO® „Pałac Kopciuszka” (nr katalogowy 6154) i „Bajka o Śpiącej Królewnie” (10542).
 

Lego Duplo, klocki
materiały prasowe Lego

 

Lego Duplo, klocki
materiały prasowe Lego

www.duploswiat.pl
http://www.duploswiat.pl/pomysly-na-zabave/teatrzyk-kukielkowy

Kraina Snu
Adobe Stock
Gry i zabawy
Bajka laureatki konkursu Mamy piszą: "Kraina Snu"
Przeczytaj opowiadanie naszej czytelniczki, która wzięła udział w konkursie „Mamy piszą” i wygrała publikację w Mamotoja.pl

  Rozdział I Kiedyś (ale kiedy to było?) była dziewczynką ze słonecznego Pozaświata. Wespół z grupką lojalnych przyjaciółek zwykła spędzać całe dnie pluskając się w ciepłych wodach Pozarzeki (od czasu do czasu, w nagłym przypływie odwagi drażniąc jej mieszkanki - syreny o srebrzystych ogonach), walcząc z ich wrogiem – nader niesympatyczną Bezręką Wiedźmą, która zamiast prawej dłoni miała srebrną protezę i wędrując po Pozalesie w poszukiwaniu nowej wielkiej przygody, mogącej ukrywać się za każdym omszałym drzewem i w każdej kępie pierzastych, nakrapianych słońcem paproci. Żadna część Pozaświata nie stanowiła dlań tajemnicy; dziewczynka była za pan brat z zamieszkującymi ją istotami, przemierzając w ich towarzystwie najbardziej ukryte leśne ścieżki.  Czasy te jednak należały już do przeszłości. Druzjanna była teraz dorosłą kobietą; wysoką i czarnowłosą, ubraną w rodzaj dziwnego białego płaszcza będącego jedyną jasną plamą w ciemności, przez którą dryfowała. "To kitel; to lekarski kitel" myślała dziewczynka; słowo to niespodziewanie wychynęło z otchłani niepamięci, przypomniała je sobie nieoczekiwanie nie znając go przedtem.  Druzjanna wiedziała też coś innego; świadomość tego nagle wypełniła jej głowę. Zdała sobie sprawę, że jej świadomość istniała na dwóch planach, całkiem jakby się rozszczepiła na dwie wersje siebie, obie będące w stanie obserwować siebie nawzajem z grozą, ale i nie bez swoistej upiornej fascynacji. Jedna z nich identyfikowała się jako dorosła kobieta, której pracą było pomagać chorym, druga wiedziała, że jest dzieckiem, mieszkanką idyllicznego Pozaświata i że coś było tu zdecydowanie nie tak. Bardzo nie tak. W takim stopniu nie tak, w jakim to tylko było możliwe. Ta druga połówka miała nieprzyjemne wrażenie, że dzieciństwo dziewczynki opuszczało ją kropla po kropli na...

jakie bajki dla dziewczynek?
Fotolia
Gry i zabawy
Jakie bajki dla dziewczynek pokazać córce? Nasze propozycje
Twoja córka kocha Barbie i księżniczki? Nie ona jedna! A może nie wpisuje się w ten stereotyp? Też dobrze! Sprawdź nasze propozycje różnych bajek dla dziewczynek i znajdź coś, co spodoba się twojej córeczce.

Bajki dla dziewczynek kojarzą się przede wszystkim z różem, księżniczkami, tęczowymi kucykami i sporą ilością lukru. Czy to źle? Niekoniecznie. Jeśli twoja córka lubi księżniczki Disneya, Barbie i My Little Pony , nie ma w tym nic złego – w każdej z tych bajek i filmów znajdzie ważne przesłanie. Jeśli jednak irytuje cię to, że oferta bajek dla chłopców jest bardziej zróżnicowana, mamy dobrą wiadomość: jest wiele ciekawych i wartościowych bajek dla dziewczynek, nie wszystkie ociekają różem i brokatem . Oto bajki, które na pewno spodobają się dziewczynkom (i chłopcom!): Nie o księżniczkach – fajne bajki dla dziewczynek Dziewczynki lubią bajki o zwierzętach (a kto ich nie lubi?) i... innych dziewczynkach. Te bajki dla są szczególnie warte polecenia: Miffy – oniryczna opowieść o ślicznym białym króliczku i jego rodzinie. Masza i niedźwiedź – ulubiona bajka wielu dzieci, o psotnej Maszy i jej przyjacielu, troskliwym niedźwiedziu. Charlie i Lola – fantastyczna seria o rodzeństwie, opowiadająca o ważnych dla dzieci sprawach, pełna humoru i świetnej animacji! Przygody Charliego i Loli dostępne są także w formie książek dla dzieci . Bing – odcinkowa bajka o trzyletnim króliczku, który chodzi do przedszkola i codziennie uczy się czegoś nowego. Pomaga dzieciom w nauce radzenia sobie z emocjami i w rozwijaniu empatii. Świnka Peppa – niektórych irytuje, ale dzieci ją lubią. My też! Księżniczki Disneya w bajkach dla dziewczynek Zgoda, dla niektórych niestrawne, bo zakładamy, że bohaterki marzą tylko o księciu i zamążpójściu, tymczasem wśród księżniczek Disneya nie brakuje panien o walecznych sercach, odwadze dorównującej bogini Atenie. Księżniczki Disneya są lojalne, wrażliwe, kochają naturę, a co więcej – są gotowe walczyć o swoje marzenia! Szczególnie polecamy te postaci kobiece z...

Królowa Liter
Adobe Stock
Gry i zabawy
Bajka laureatki konkursu Mamy piszą: "Królowa liter"
Przeczytaj opowiadanie naszej czytelniczki, która wzięła udział w konkursie „Mamy piszą” i wygrała publikację w Mamotoja.pl

Przeczytaj opowiadanie Anny Banasiak, która wysłała nam opowiadanie w majowej edycji konkursu "Mamy piszą" i została 1 z 3 osób wyróżnionych, do której trafi także zestaw kosmetyków L'biotica. Ania szyła ubranka dla lalek ręcznie i na maszynie razem z mamą. Malowała nowe światy na kartkach papieru. Siadała w salonie, otulała się kocem i przenosiła w zaczarowaną krainę wyobraźni. Nic nie było ważniejsze od marzeń. Samotna, czuła się lekko, jak baletnica wirowała w istnieniu, które było tak kruche jak ciasteczka mamy. Bosa z zamkniętymi oczami wyobrażała sobie, że jest królewną czekającą na królewiczów starających się o jej rękę Była szczęśliwa, kiedy rysowała bohaterów z dalekich krain i wymyślała nowe baśnie i opowiadania.   -Aniu, musimy iść do przedszkola, już czas założyć tę nową sukienkę, żeby wszyscy Cię podziwiali na co zwykle odpowiadała: -Nie mogę włożyć sukienki tylko spodnie, bo dziś będę grać z kolegami w piłkę. Dom był jej światem, magicznym królestwem pełnym tajemnic i labiryntów, życie na zewnątrz nie było tak ciekawe, poza tym dziewczynki nie chciały się z nią bawić, bo była inna, często uciekała w marzenia i wpatrywała się w przyrodę, śpiewała lalkom kołysanki. Lubiła gry w piłkę nożną i ping-ponga. -Dziecko, musisz wyjść, pobawić się z innymi dziećmi, poznasz nowe rzeczy. -Ja nie chcę do przedszkola- szepnęła -Weźmiesz twoją ulubioną przytulankę fokę, gdy ją naciśniesz, zakwili jakby przytulała się do mamy… Ania niechętnie włożyła nową spódniczkę z falbankami i bluzkę w groszki. Poczuła lekki ucisk w brzuchu, ale zapakowała kolorowy tornister i wyszła z przytulnej sypialni. Świat budził się do życia, zewsząd dobiegały odgłosy ulicy, tęcza wisiała na horyzoncie jak malowana kredkami, ludzie jak ludziki z plasteliny, byli nierealni, zamknięci w swoich światach....

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Dzień Wagarowicza
Czas wolny
Dzień wagarowicza 2023 – kiedy obchodzimy i jak go spędzić?
Dominika Bielas
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
pierwszy dzień wiosny
Czas wolny
Pierwszy dzień wiosny 2023 – kiedy wypada, jak się obchodzi? (tradycje i zwyczaje)
Ewa Janczak-Cwil
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Marzanna: co to jest i jak wygląda? Co symbolizuje obrzęd topienia marzanny?
Aktualności
Marzanna: jak wygląda, co symbolizuje topienie marzanny?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak