Okazuje się, że dzieci bawiące się klockami od wczesnych lat zdecydowanie lepiej radzą sobie z matematyką (szczególnie z algebrą) i innymi dziedzinami wymagającymi posługiwania się liczbami. Ale to nie wszystko. Zabawa klockami stanowi także istotny fundament rozwoju funkcji poznawczych i intelektualnych. Pozytywnie wpływa na takie umiejętności, jak wyobraźnia przestrzenna, sprawne komunikowanie się z innymi ludźmi, a także kreatywność.

Reklama

Jak wykorzystać klocki do nauki?

Jeśli chcesz zwiększyć szansę swojego dziecka na sukcesy w szkole, postaw na klocki, które będą zawierać różne elementy graficzne – np. litery alfabetu lub cyfry. Różnorodność kolorystyczna i łatwość łączenia elementów wzbudzi ciekawość dziecka i przy okazji ułatwi zapamiętywanie informacji. Ale ważne jest nie tylko to, co znajduje się na klockach – liczy się także sprawność manualna. Jeśli twój maluch potrafi już zbudować bardziej skomplikowane konstrukcje, np. most, czy pociąg, możesz zaproponować mu jeden z zestawów Lego Duplo, z którego można konstruować trudniejsze figury.

Nauka liczb i poznawanie świata w jednym!

Marzysz o tym, by twoje dziecko żywiołowo podchodziło do tematu nauki? Potraktujcie przyswajanie wiedzy jak dobrą zabawę! Ułatwi wam to „Pociąg z cyferkami LEGO DUPLO”, który w zabawny sposób oswaja dzieci z nauką. Pociąg złożony jest z dużych klocków, które dadzą twojemu maluchowi wiele radości przy składaniu i przebudowywaniu, pomagając przy tym zapamiętywać cyfry.

LEGO DUPLO

Zestaw zachęca do budowania i wcielania się w różne role. Oprócz kolorowej lokomotywy zawiera:

  • dwie figurki dzieci DUPLO, które mogą jeździć niczym prawdziwi pasażerowie,
  • figurkę kota, co pozwala wymyślać ciekawe historie, a jednocześnie się uczyć.

Klocki LEGO DUPLO są przeznaczone dla dzieci od 1,5 roku życia.

Zobacz także

Lego Duplo
Reklama

Materiał powstał przy współpracy z: LEGO DUPLO

Reklama
Reklama
Reklama