Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Lego Duplo
LEGO DUPLO
Gry i zabawy

W jaki sposób zabawa klockami wspomaga rozwój i ułatwia naukę?

Każde dziecko prędzej czy później będzie musiało zmierzyć się z napisaniem szkolnego wypracowania, rozwiązaniem trudnego zadania matematycznego czy przygotowaniem rysunku na zajęcia plastyczne. Jak sprawić, aby nauka nie była tylko przykrym obowiązkiem, lecz zachęcającym wyzwaniem? Pomoże wam w tym zabawa klockami!

Okazuje się, że dzieci bawiące się klockami od wczesnych lat zdecydowanie lepiej radzą sobie z matematyką (szczególnie z algebrą) i innymi dziedzinami wymagającymi posługiwania się liczbami. Ale to nie wszystko. Zabawa klockami stanowi także istotny fundament rozwoju funkcji poznawczych i intelektualnych. Pozytywnie wpływa na takie umiejętności, jak wyobraźnia przestrzenna, sprawne komunikowanie się z innymi ludźmi, a także kreatywność.

Jak wykorzystać klocki do nauki?

Jeśli chcesz zwiększyć szansę swojego dziecka na sukcesy w szkole, postaw na klocki, które będą zawierać różne elementy graficzne – np. litery alfabetu lub cyfry. Różnorodność kolorystyczna i łatwość łączenia elementów wzbudzi ciekawość dziecka i przy okazji ułatwi zapamiętywanie informacji. Ale ważne jest nie tylko to, co znajduje się na klockach – liczy się także sprawność manualna. Jeśli twój maluch potrafi już zbudować bardziej skomplikowane konstrukcje, np. most, czy pociąg, możesz zaproponować mu jeden z zestawów Lego Duplo, z którego można konstruować trudniejsze figury.

Nauka liczb i poznawanie świata w jednym!

Marzysz o tym, by twoje dziecko żywiołowo podchodziło do tematu nauki? Potraktujcie przyswajanie wiedzy jak dobrą zabawę! Ułatwi wam to „Pociąg z cyferkami LEGO DUPLO”, który w zabawny sposób oswaja dzieci z nauką. Pociąg złożony jest z dużych klocków, które dadzą twojemu maluchowi wiele radości przy składaniu i przebudowywaniu, pomagając przy tym zapamiętywać cyfry.

Lego Duplo
LEGO DUPLO


Zestaw zachęca do budowania i wcielania się w różne role. Oprócz kolorowej lokomotywy zawiera:

  • dwie figurki dzieci DUPLO, które mogą jeździć niczym prawdziwi pasażerowie,
  • figurkę kota, co pozwala wymyślać ciekawe historie, a jednocześnie się uczyć.


Klocki LEGO DUPLO są przeznaczone dla dzieci od 1,5 roku życia.

 


Materiał powstał przy współpracy z: LEGO DUPLO

pociąg ABC
Mega Bloks
Rozwój dziecka
5 pomysłów na zabawy z alfabetem
Nauka literek jest naturalną częścią rozwoju każdego dziecka, a odpowiednie zabawki mogą wspomóc przyswajanie alfabetu. Poznaj sposoby, dzięki którym twój maluch w mgnieniu oka opanuje całe abecadło!

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', '0srlRuM4kQVlCvqdhfNRocVIP52BH7rXhIpyUDgV_gv.I7', 'xbggotkket', 'cgsddaxdmjsugwdgbypwgbesdtkh']); Jednym z ważnych i podstawowych etapów w rozwoju dziecka jest nauka alfabetu. Jak zachęcić malucha do poznawania literek? Świetnym sposobem na oswajanie z "abecadłem" jest zabawa klockami. W jaki sposób można je wykorzystać? Oto kilka pomysłów: Nauka imienia Poznawanie alfabetu na początkowym etapie warto zacząć od zabaw z klockami. Nie tylko rozwijają one wyobraźnię przestrzenną i uczą rozpoznawania kształtów, ale też pozwalają trenować pamięć. Bawiąc się z dzieckiem możesz wybrać zestaw klocków od Mega Bloks – Pociąg ABC . W tym 60-cio-elementowym komplecie maluszek znajdzie mnóstwo kolorowych klocków, trzy podwozia z kółeczkami oraz arkusz naklejek z literkami – czyli wszystko, co niezbędne do własnoręcznego stworzenia swojego pierwszego pociągu. A dodatkowo klocki mają na sobie wszystkie litery alfabetu, od A do Z. Jak można je wykorzystać do nauki? Zaproponuj maluchowi,  aby nauczył się wskazywać pierwszą literę swojego imienia. Możesz też wyraźnie wypowiadać każdą literkę imienia dziecka i prosić szkraba, aby wskazał właściwy klocek. Dzieci uwielbiają wyzwania! Wieża z literek Pociąg ABC można wykorzystać na różne sposoby. Nie musi być to jedynie budowanie konstrukcji przedstawionych na obrazku. Maluch może rozwijać kreatywność, budując kolorową wieżę, stworzoną z samych z literek. Spośród całego zestawu wybierzcie te klocki, na których znajdują się wyłącznie literki i wspólnie zbudujcie wieżę od A do Z! Możesz również zadawać maluchowi pytania o wybrane litery oraz ich kolor. To doskonały sposób na kreatywną naukę i przy okazji ćwiczenie zręczności – wszak, wieża będzie bardzo...

Lego Duplo
LEGO DUPLO
Gry i zabawy
5 zabaw klockami, które pokochają maluchy i… rodzice!
Zastanawiasz się, co zaproponować dziecku, by kreatywnie i wesoło spędziło czas? Klocki LEGO DUPLO będą strzałem w dziesiątkę! Rozwijają zarówno wyobraźnię, jak i małą motorykę. To praktyczny prezent, dzięki któremu maluch stworzy swój wymarzony świat, a ty będziesz mogła do niego dołączyć.

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'B2zq7_dDo8KvEt_o_pj_hrSn.q5WdKMrORE.wotCpnD.C7', 'qbmenjhpsw', 'akbpgpxkkxjrvzelmwqbjajupelw']); Chyba nikt nie wyobraża sobie dzieciństwa bez kolorowych klocków. Dzięki nim mały człowiek uczy się tworzyć ciekawe konstrukcje, przez co rozwija swą kreatywność i lepiej poznaje świat. Spróbujcie odkryć go razem – oto nasze propozycje zabaw z LEGO DUPLO w roli głównej: 1. Zabawa w sklep Maluchy uwielbiają bawić się w sklep. Mogą kłaść produkty na wagę, sprzedawać je i dostać za nie pieniądze (oczywiście na niby!). Jeśli nie macie odpowiednich gadżetów, aby zorganizować taką zabawę, możecie wykorzystać klocki. Przyda wam się apetycznie wyglądający zestaw klocków „Na targu”, który zawiera między innymi właściciela straganu, samochód dostawczy i kasę fiskalną. Twoja pociecha będzie mogła ważyć na niej zabawkowe produkty spożywcze, takie jak dynie, jabłka czy kolby kukurydzy. To świetna zabawa, która podszkoli twoje dziecko w liczeniu! 2. Budowanie, rozłączanie i... budowanie Nie tylko zdolności intelektualne liczą się u dziecka. Ważna jest także koordynacja wzrokowo-ruchowa i zręczność. Z zestawem „Moje pierwsze pojazdy” twój mały konstruktor odkryje miłość do motoryzacji. Gdy nauczy się łączyć podwozie z kolorowymi klockami, będzie mógł stworzyć ciężarówki, samochody osobowe lub to, co przyjdzie mu do głowy. Dekorowane klocki i karty z instrukcjami stanowią dodatkowe źródło pomysłów. 3. Pobyt na farmie Co powiecie na to, aby odwiedzić wspaniałą farmę i nakarmić przyjacielskie zwierzątka? W zestawie „Przygody na farmie” znajdują się trzy figurki postaci: rolnik i dwoje dzieci, a także pięć figurek zwierząt: owca, krowa, koza, kogut i królik. Oprócz tego do dyspozycji jest też...

Lego Duplo
LEGO DUPLO
Gry i zabawy
Kreatywność – jak ją rozwijać u dzieci w pierwszych 3 latach życia?
Kreatywność to cecha, która bardzo przydaje się w życiu. Warto więc rozwijać ją u dziecka już od najmłodszych lat. Zobacz, w jaki sposób pobudzać malucha do twórczych działań.

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'B2zq7_dDo8KvEt_o_pj_hrSn.q5WdKMrORE.wotCpnD.C7', 'uhhhelrhvs', 'ficpxgifmkzwuzcarjclmgwfkmli']); Chcesz, by twój maluch w przyszłości był pomysłowy, pełen inwencji twórczej i doskonale radził sobie z różnymi zadaniami? Możesz wspierać i rozwijać te umiejętności u dziecka już od urodzenia. Wystarczy bawić się z nim w odpowiednie zabawy i poświęcać mu czas na różne sposoby. Pierwsze zabawki Wielu rodziców uważa, że kreatywność dziecka można rozpocząć dopiero w wieku przedszkolnym. Pamiętajmy jednak, że rozwój wielu umiejętności zaczyna się wcześniej. Choćby w trakcie zabawy grzechotkami, niemowlę uczy się rozwiązywania problemów i wyciągania wniosków. Dlatego chcąc rozwinąć wyobraźnię dziecka, postaw na zabawki, które będą zachęcały do twórczej aktywności. Mogą to być maty edukacyjne , karuzele lub przytulanki z pozytywką , które rozwiną motorykę, a przy tym pobudzą zmysły oraz wyobraźnię twojej pociechy. Czytanie bajek Czytanie bajek pomaga w nauce słówek i rozwija wyobraźnię najmłodszych. Na początku postaw na książeczki bogato ilustrowane , w których są pokazane różne zwierzęta, zawody albo wyposażenie domu. W trakcie wspólnego czytania tłumacz dziecku, co znaczą dane obrazki. Gdy brzdąc podrośnie, z pewnością będzie zainteresowany bardziej zawiłymi historiami. W trakcie lektury zachęcaj pociechę do tego, by wyobrażała sobie to, o czym właśnie czytasz. Jeśli coś nie jest dokładnie opisane w książce, pytaj szkraba o to, jak sobie to wyobraża. Kreatywne budowanie Zorganizuj maluchowi czas tak, aby w trakcie zabawy rozwijał nowe umiejętności. Szukaj takich zabawek, które utrzymają jego zainteresowanie na dłużej. Dobrym sposobem na rozwijanie dziecięcej kreatywności, jest zabawa klockami. Wykorzystaj...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak