Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
zabawy, dla , dzieci
Gry i zabawy

Otwieranie słoików - zabawa dla dzieci

Włóż do słoika małe zabawki i lekko zakręć pokrywkę, świetnie przydadzą się plastikowe słoiki po kawie...

Włóż do słoika małe zabawki i lekko zakręć pokrywkę (świetnie przydadzą się plastikowe słoiki po kawie rozpuszczalnej). Pokaż brzdącowi, w jaki sposób może wydobyć skarb ze środka i kibicuj mu podczas jego starań.
Co to daje?
Maluszek uczy się koordynacji wzrokowo-ruchowej, a przy okazji samodzielne wydostanie zabawki z czeluści słoika sprawi mu dużo satysfakcji.

Eksperymenty dla dzieci: jak zrobić tęczę [WIDEO]

Surop czosnkowy na przeziębienie u dziecka
Fotolia
Zdrowie
Syrop z czosnku – na co pomaga, dla kogo + dwa przepisy
Syrop z czosnku to popularny domowy lek na przeziębienie i kaszel. Dzięki swoim właściwościom może być stosowany również w leczeniu innych przypadłości. Podajemy przepis na domowy syrop czosnkowy i wyjaśniamy, kto może go pić, czy można go podawać dzieciom i kobietom w ciąży.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 14.0px Helvetica; color: #444444; -webkit-text-stroke: #444444} span.s1 {font-kerning: none} span.s2 {font-kerning: none; color: #0199cc; -webkit-text-stroke: 0px #0199cc} Syrop z czosnku uznawany jest za naturalny antybiotyk. To zasługa jego wszechstronnego działania – zapobiega infekcjom, skutecznie chroni przed przeziębieniem, dodatkowo wspomaga trawienie i niszczy pasożyty jelit. Aby jego zażywanie przyniosło korzyści, należy odpowiednio go przygotować. Gotowanie czosnku niszczy wartościowe składniki w nim zawarte , dlatego syrop czosnkowy przyrządza się z surowego czosnku. Masz ochotę spróbować? Sprawdź, jak zrobić dobry syrop z czosnku. Spis treści :  Czosnek – właściwości lecznicze Na co stosować syrop z czosnku? Syrop z czosnku – przeciwwskazania Syrop z czosnku dla dziecka Syrop z czosnku – przepisy Syrop z czosnku – dawkowanie Czosnek – właściwości lecznicze ​Czosnek ma silne właściwości antybakteryjne, dzięki substancjom lotnym odpowiadającym za jego charakterystyczny zapach. Jest bogaty w składniki mineralne, zawiera między innymi: wapń, mangan, żelazo, cynk, fosfor, chlor, jod oraz witaminy: B 1 , B 2 , C.   Czosnek posiada też wiele innych właściwości leczniczych. Działa: przeciwgrzybiczo, przeciwmiażdżycowo, przeciwwirusowo, wzmacnia odporność.  Dodatkowo czosnek: wspomaga trawienie, hamuje rozwój bakterii, obniża ciśnienie krwi, wzmacnia ochronę przed zawałem i udarem, może obniżać ryzyko powstania niektórych nowotworów, spowalnia starzenie się organizmu. Na co stosować syrop z czosnku? Syrop czosnkowy warto stosować w sezonie przeziębień i grypy. Przyjmowany podczas infekcji złagodzi objawy i skróci czas choroby. Stosowany przez osoby...

Krystalizacja soli
AdobeStock
Edukacja
Krystalizacja soli: zobacz na zdjęciach, jak wyhodować kryształy soli [eksperyment]
Jak przebiega krystalizacja soli? Ten prosty eksperyment naukowy możecie przeprowadzić w domu! Hodowanie kryształów soli to świetny pomysł na edukacyjną zabawę z dziećmi.

Gdy przychodzą wolne dni, a na dworze plucha, rodzice zastanawiają się, jaką ciekawą edukacyjną zabawę wymyślić. Świetnym pomysłem są doświadczenia i eksperymenty, które można samemu wykonać w domu. Spokojnie, nie musisz od razu biec do sklepu po zestaw małego chemika: można eksperymentować z tym, co znajdziecie w szafkach. Z pewnością twoje dziecko zaciekawi hodowanie kryształów soli. Jest to bardzo proste i efektowne doświadczenie, a twój maluch poczuje się jak prawdziwy naukowiec! Krystalizacja soli: instrukcja Do przeprowadzanie eksperymentu z krystalizacji soli potrzebne będą: słoik, woda, sól, krótki patyczek lub ołówek, kosmata włóczka, barwnik (opcjonalnie). 1. Podgrzej wodę i przelej ją do słoika. Następnie wsypuj stopniowo sól, mieszając do czasu uzyskania nasyconego roztworu. Osiągniesz to, gdy sól nie będzie chciała się już rozpuszczać. Na tym etapie możesz dodać do roztworu barwnik.  2. Roztwór wlej do słoika do 3/4 jego wysokości. 3. Na patyczek nawiń włóczkę (im bardziej kosmata, tym lepiej). Powinna być na tyle długa, by po ułożeniu patyczka na krawędzi dotykała dna. 4. Odstaw słoik w ustronne miejsce. Nie powinno być tam zbyt zimno, bo woda nie będzie parowała, ani zbyt ciepło i słonecznie, bo zacznie parować zbyt szybko.  Wszystkie zdjęcia są autorstwa mamotoja.pl To eksperyment dla cierpliwych: na efekty trzeba będzie trochę poczekać, ale naprawdę warto. Aby zaciekawić dziecko jeszcze bardziej, warto prowadzić obserwacje i notować zachodzące zmiany. Róbcie rysunki, zdjęcia lub opisujcie, co się zmieniło w waszym domowym laboratorium! Dlaczego tworzą się kryształy soli? Efekt jest rewelacyjny, ale warto także umieć wytłumaczyć dociekliwemu przedszkolakowi, co się stało. Do naszego eksperymentu stworzyliśmy roztwór nasycony, czyli w wodzie nie mogło się...

dziecko, mama, ogród
Panthermedia
Wychowanie
Ogród dla dzieci – jak urządzić go z pomysłem? Jak zadbać o bezpieczeństwo malucha?
Ogród dla dziecka powinien być bezpieczny i zaprojektowany tak, by rodzic mógł widzieć, co robi jego pociecha. Z drugiej strony maluchy nie lubią być nieustannie obserwowane. Warto więc stworzyć iluzję, że są one poza zasięgiem wzroku dorosłych.

Idealny ogród dla dzieci to taki, w którym może odpocząć cała wasza rodzina! Pełen kolorów, atrakcji i możliwości. Wystarczy, że włożysz w jego projektowanie odrobinę wysiłku, a stanie się ulubionym miejscem dla twojej pociechy.  Zanim jednak pomyślisz o atrakcjach w ogrodzie dla dzieci, skup się na względach bezpieczeństwa. Projektując przestrzeń dla maluchów, pamiętaj, że powinna być dobrze widoczna z okna czy tarasu. Tak, żebyś zawsze mogła mieć na oku swojego malucha, ale też nie przeszkadzała mu w zabawie. Wszystkie akcesoria i miejsca zabaw (od zjeżdżalni po huśtawki) muszą być odpowiednio zabezpieczone. Najmłodsze dzieci zawsze muszą być pod opieką dorosłych! Pomysły na ogród dla dzieci: przestrzeń pełna roślin Rośliny muszą być bezpieczne, pozbawione cierni i kolców. Warto posiać pietruszkę, rzodkiewki, cebulę, czosnek, rzeżuchę ogrodową. Najlepiej wybrać rośliny szybko wschodzące i rosnące, by dziecko nie czekało zbyt długo na efekty swej pracy. Warto tak zaplanować grządki, by o każdej porze roku coś ciekawego się na nich działo. Wiosną będą to nowalijki, latem słodki groszek cukrowy, truskawki, poziomki, jesienią słoneczniki. Nie wolno zapomnieć o rabacie kwiatowej. Na pewno spodoba się maluchom pachnąca maciejka, pomarańczowe nagietki, których płatki można użyć do zabarwiania masła na kanapki, czy fiołki lub goździki – włożone do słoika z cukrem pudrem nadadzą mu piękny aromat. Pomyśl też krzewach owocowych, np. borówce amerykańskiej czy porzeczkach. Dobrze, by było tam trochę cienia. Malec nie powinien cały czas przebywać na słońcu. Można zadbać o pergolę, altankę, domek, itp. Dzieci lubią też górki, wzniesienia, przeszkody do pokonywania. Można wykorzystać naturalne ukształtowanie terenu lub stworzyć je sztucznie. Gdy wybierzemy już miejsce na ogródek, musimy wybrać rośliny, jakie nasz mały...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak