Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
zabawy, dla , dzieci
Gry i zabawy

Gdzie jest babcia? - zabawa dla dzieci

Rozłóż przed maluszkiem kilka zdjęć znanych dobrze mu osób. Poproś, by odnalazł fotografię babci...

Rozłóż przed maluszkiem kilka zdjęć znanych dobrze mu osób. Poproś, by odnalazł fotografię babci, cioci czy taty. Im większe dziecko, tym więcej zdjęć możesz mu pozostawić do wyboru.
Co to daje?
Zabawa uprzytomnia dziecku, że obrazki i zdjęcia przedstawiają rzeczy znane mu z rzeczywistości. Malec ćwiczy pamięć i koncentrację.

Pomysł na zabawę zaczerpnięty ze zbioru "Zabawy fundamentalne", wyd. Transfer Learning, www.transferlearning.pl

Eksperymenty dla dzieci: jak zrobić tęczę [WIDEO]

Mama publikuje zdjęcie dziecka na Facebooku
Fotolia
Aktualności
Publikujesz zdjęcia swoich dzieci na Facebooku? Możesz zaszkodzić... sobie
Według najnowszych badań, mamy, które publikują na Facebooku zdjęcia dzieci mogą mieć objawy depresji! Należysz do tej grupy?

Dodawanie zdjęć na Facebooku może powodować depresję Badanie zostało przeprowadzone na grupie wykształconych, w większości zamężnych kobiet, pracujących zawodowo mieszkanek Środkowo-Zachodnich Stanów Zjednoczonych. Aż 98 procent z nich publikowało na Facebooku zdjęcia swoich dzieci. Średnio, pierwsze zdjęcie pojawiało się już tydzień po narodzinach. Co więcej, 80 procent mam ustawiło jako główne zdjęcie z dzieckiem . Większość z nich stwierdziła, że " dziecko jest kluczowe dla ich tożsamości , przynajmniej teraz" - mówi autorka badania, Sarah  Schoppe-Sullivan. Wyniki badania są wyjątkowo smutne: mamy, które publikują wiele zdjęć dzieci na Facebooku, po 9 miesiącach macierzyństwa mogą mieć objawy depresji – w przeciwieństwie do mam, które nie upubliczniają zbyt często zdjęć swoich pociech. Mamy żyją pod ciągłą presją To, co powoduje u mam depresję, to nie samo publikowanie zdjęć. Kluczową kwestią są wymagania i presja wywierana na młodych mamach . Społeczeństwo oczekuje, że zdjęcia będą "idealne" i to, jak zdjęcie jest odebrane przez znajomych, wywołuje silną reakcję emocjonalną mamy. Jeśli zdjęcie nie ma zbyt wielu lajków czy komentarzy, mamy czują się smutne i przygnębione. "Jeśli mama publikuje na Facebooku zdjęcie, żeby zdobyć potwierdzenie, że robi wszystko dobrze i nie dostaje tylu pozytywnych komentarzy czy lajków, ilu oczekuje, to może być dla niej problem. Zaczyna czuć się jeszcze gorzej" – wyjaśnia  Schoppe-Sullivan. "Dzielenie się zdjęciami dzieci jest wspaniałe, ale oczekiwanie potwierdzenia, że jest się dobrą mamą , jest ryzykowne" – dodaje. Zastanów się dwa razy przed publikacją zdjęcia Zanim zaczniecie usuwać zdjęcia swoich pociech (albo nawet dezaktywować konta), pomyślcie, że grupa, na której przeprowadzono badanie, jest specyficzna. Przede...

Kampania społeczna na temat sekstingu
materiały prasowe Fundacji Dzieci Niczyje
Aktualności
Coraz więcej nastolatków przesyła nagie zdjęcia przez internet
Co dziewiąty nastolatek przesyła roznegliżowane zdjęcia przy użyciu telefonów komórkowych i internetu. Ruszyła kampania "Myślę, więc nie ślę", która ma zwrócić oczy wszystkich na ten problem.

Fundacja Dzieci Niczyje przeprowadziła ostatnio badania, które potwierdzają niepokojącą skalę sekstingu w Polsce. Z badań wynika, że co dziewiąty nastolatek (11%) w wieku 15-18 lat przyznał się do wysyłania swoich nagich lub prawie nagich zdjęć za pośrednictwem telefonu lub internetu. Jedna trzecia badanych (34%) przyznała, ze otrzymuje takie materiały, a ponad połowa młodych ludzi (58%) uznała, że zjawisko przesyłania zdjęć o charakterze erotycznym jest obecne wśród ich rówieśników. Co to jest ten seksting? Akcja "Myślę, więc nie ślę" ma zwrócić naszą uwagę na możliwe konsekwencje rejestrowania i przesyłania materiałów erotycznych z udziałem nastolatków . W ramach akcji Fundacja Dzieci Niczyje przygotowała między innymi film fabularny "Na zawsze", który przedstawia perypetie młodych ludzi oraz konsekwencje ich uwikłania w wymianę zdjęć erotycznych przez pryzmat ich działań podejmowanych w sieci: w serwisach społecznościowych i komunikacyjnych oraz za pośrednictwem smartfonów. - „Na zawsze” to pierwszy polski film, którego akcja całkowicie rozgrywa się w sieci . Dla nas był to także najtrudniejszy element kampanii nt. sekstingu . Przy jego powstawaniu współpracowaliśmy z młodzieżą, aby stworzyć materiał, który zainteresuje młodych ludzi i zachęci ich do refleksji nad tym problemem. Od strony technicznej było to skomplikowane przedsięwzięcie, gdyż wszystkie elementy internetowe, które widzimy na ekranie są de facto animacją. – mówi autor kampanii, Łukasz Wojtasik z Fundacji Dzieci Niczyje. Organizatorzy kampanii przygotowali również cykl zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych poświęcony problemowi rozsyłania zdjęć w internecie . Podczas lekcji młodzież obejrzy materiał filmowy i na jego podstawie będzie dyskutować na temat zagrożeń związanych z przesyłaniem erotycznych...

odtwarzanie-zdjec-z-dziecinstwa-rodzinna-zabawa
Fotolia
Aktualności
Odtwarzanie zdjęć z dzieciństwa - nowa rodzinna zabawa? Wchodzimy w to!
Dorosła kobieta wcisnęła się w plastikowy kosz, mężczyzna wskakuje w białe, ewidentnie za duże gatki, trzech facetów pozuje w śmiesznych letnich ubraniach...O co chodzi? Czy oni zwariowali? To trend, obok którego nie przejdziesz obojętnie. Sprawdź koniecznie!

Na facebookowym fan page'u Nostalgia Daily TV pojawił się filmik ze zdjęciami prezentującymi ciekawy trend wśród dorosłych i rodziców , wobec którego nie sposób pozostać obojętnym. Jest po prostu prze-za-baw-ny! Zobaczcie i powiedzcie, czy jesteście tego samego zdania? Zobacz też: Urodziło Ci się dziecko? Posadź drzewo i wyślij nam zdjęcie! Od razu zastrzegam, jeśli należysz do rodziców "chemicznie wypranych z poczucia humoru" i tylko poważne tematy zaprzątają twoją głowę - lepiej...tego nie oglądaj. Prezentowaną modę zamierzamy niemal natychmiast naśladować, a Wy? Odtwarzanie zdjęć z dzieciństwa - zrób z tego rodzinną zabawę Na filmiku dorośli ludzie, często rodzice, odtwarzają swoje ulubione lub najzabawniejsze zdjęcia z dzieciństwa . Efekt jest bardzo śmieszny naszym zdaniem i to fajny pomysł na wspólne rodzinne zabawy . Trzeba wybrać zdjęcie wspólnie przeglądając albumy, zadbać o scenografię, rekwizyty, odpowiedni kostium... Cała masa wspólnych chwil i emocji do przeżycia gwarantowana dzięki przygotowywaniu takiej sesji zdjęciowej. Czy wy zdecydowalibyście się na taką zabawę? Czy raczej to tak żenujące i ośmieszające, że za żadne skarby świata byście czegoś takiego nie zrobili? My na pewno poddamy się temu trendowi bez oporów, zastanawiamy się tylko czy na pewno nie wstyd to będzie opublikować w sieci. Może raczej zachowamy je w domowym archiwum. Sprawdź także: Książki, poradniki i czasopisma dla mam na bangla.pl Publikowanie zdjęć w sieci - kontrowersyjny temat Często pieklicie się w komentarzach na naszych facebookowym fan page’u babyonline.pl, o to że raz piszemy o tym, że publikowanie zdjęć dzieci w Internecie jest niebezpieczne , a innym razem zachęcamy do pokazywania zdjęć. Jak to z nami jest? My też jesteśmy grupą mam o różnych poglądach i choć w niektórych najczęściej bardzo...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak