Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
zabawy, dla , dzieci
Gry i zabawy

Spacer z przeszkodami - zabawa dla dzieci

Z gazet, folii aluminiowej, starych pudełek wytycz w pokoju specjalną trasę, jaką malec musi pokonać...

Z gazet, folii aluminiowej, starych pudełek wytycz w pokoju specjalną trasę, jaką malec musi pokonać w drodze do Ciebie. Opowiadaj mu, gdzie jest mostek na rzece, strome kamienie, śnieg. Zademonstruj sama, jak pokonać trasę, nie odstępuj maluszka podczas najtrudniejszych etapów wędrówki. Znakomita zabawa na deszczowe dni!
Co to daje?
Dziecko podczas zabawy ćwiczy koncentrację i koordynację fizyczną. Pokonywanie przeszkód pomaga rozwijać poczucie własnej wartości i wyobraźnię.

Pomysł na zabawę zaczerpnięty ze zbioru "Zabawy fundamentalne", wyd. Transfer Learning, www.transferlearning.pl

Eksperymenty dla dzieci: jak zrobić tęczę [WIDEO]

mama, niemowlę, samochód, fotelik
Zakupy
Dziecko w samochodzie
Wyruszasz z malcem w świat? Szerokiej drogi! Zanim przekręcisz kluczyk w stacyjce upewnij się jednak, że wszystko dopięłaś na ostatni guzik.

Podróżowanie z dzieckiem  autem to wygoda: można śpiewać na całe gardło, zabrać, co się chce, i zatrzymywać się „na siusiu”, kiedy tylko ma się ochotę. Niemiłe niespodzianki? Unikniesz ich, jeśli się dobrze przygotujesz. Polecamy także: Ściąga do samochodu - 20 zabaw na podróż autem Bezpieczna jazda z dzieckiem Dziecko do 12. roku życia wolno przewozić tylko w foteliku. Niby wszyscy o tym wiedzą, ale wciąż na naszych szosach można zobaczyć maluchy machające przez tylną szybę, przełażące z tylnego siedzenia do przodu (i z powrotem) albo siedzące na kolanach mamy. Pozwalanie na coś takiego to nieodpowiedzialność. I brak wyobraźni! Podczas gwałtownego hamowania ciało nieprzypiętego malca zachowuje się jak wystrzelony z katapulty worek kartofli. Łatwo wyobrazić sobie, czym to grozi... Pamiętaj: Dziecko jeździ tylko w foteliku. Marudzi? Krzyczy? Błaga o litość? Trudno. Spróbuj je czymś zająć (możecie wymyślać zabawne historie, zgadywać, co wiozą ciężarówki), przekonać (wytłumacz, do czego służy fotelik), a w ostateczności zatrzymaj się (i powiedz, że bez fotelika po prostu jechać nie wolno). Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Fotelik musi być dobrej jakości. Nie kupuj używanego sprzętu – może mieć pęknięcia albo inne uszkodzenia. Fotelik nie spełni zadania, jeśli będzie nieprawidłowo zamontowany. Nie może się kołysać ani przesuwać. Przed montażem dokładnie przeczytaj instrukcję. Siedzisko przedszkolaka wolno montować wyłącznie na tylnym siedzeniu. Według amerykańskich badań, najbezpieczniejsze jest miejsce pośrodku tylnej kanapy – jeśli są tam trzypunktowe pasy do przymocowania fotelika. Pasy trzeba regulować . I sprawdzać przed każdą trasą. Nie mogą być za ciasne ani za luźne. Jeśli malec jedzie przypięty pasem samochodowym, górna jego część powinna przechodzić przez klatkę...

co zabrać w góry z dzieckiem
Fotolia
Wychowanie
Co zabrać w góry z dzieckiem: koniecznie apteczkę i pelerynę! Kompletna lista przydatnych rzeczy
Wakacje w górach z dzieckiem mogą być wspaniałą przygodą pod warunkiem, że odpowiednio się do nich przygotujesz. Zanim wyruszysz na górską wyprawę, przemyśl, co ze sobą zabrać, aby wędrówka była bezpieczna i została w pamięci na lata. Lista najpotrzebniejszych rzeczy wcale nie jest długa: na jej szczycie są oczywiście wygodne buty i coś przeciwdeszczowego.

Jeśli planujesz wakacje w górach z dzieckiem, na początek stwórz listę niezbędnych rzeczy. Wędrowanie z dzieckiem po górskich szlakach z pewnością nie jest tak łatwe jak w grupie dorosłych. Jeśli nie będziecie nastawiać się na zdobywanie szczytów, a jedynie trochę dłuższy i trudniejszy spacer, wszystko powinno się udać. Przygotowując się do rodzinnych wakacji w górach, wybierz trasę, która będzie odpowiednia dla dziecka i z rozmysłem zapakuj bagaż. Poniżej kilka rad, jak zorganizować wakacje i co zabrać w góry z dziećmi. Co zabrać i jak się przygotować na wakacje w górach z dzieckiem? Zadbaj o bezpieczeństwo  Skompletuj ubrania Pamiętaj o apteczce Zaplanuj trasę Polecane trasy w górach z dzieckiem  Ucz, jak szanować przyrodę Opowiedz dziecku o ekologii Co zabrać w góry z dzieckiem: zadbaj o bezpieczeństwo Wakacje w górach z dzieckiem muszą być przede wszystkim bezpieczne. Najważniejsze, by zawsze dostosowywać wycieczkę do możliwości i temperamentu dziecka. Wybierając dzień górskiej wędrówki, zwróć uwagę na pogodę – powinna być słoneczna i stabilna. Pamiętaj też, że najlepsza trasa to ta krótka i urozmaicona . Musi się na niej znajdować schronisko lub inne miejsce, gdzie w razie załamania pogody można się schować lub po prostu odpocząć. Na górską wyprawę z dzieckiem koniecznie zabierz podręczną latarkę i drugi, zapasowy, naładowany telefon komórkowy (z wpisanym numerem do TOPR/GOPR).   Jakie ubrania zabrać w góry z dzieckiem?  Pakowanie wakacyjnego bagażu to kolejny ważny element przygotowań. Zawsze trzeba mieć ze sobą dodatkowe ciepłe ubranka – nawet w środku lata należy schować do plecaka kurtkę, czapkę i rękawiczki dla dziecka. Wówczas nawet jeśli pogoda ulegnie pogorszeniu, będziesz mieć pewność, że mały wędrowca nie zmarznie i dokończycie...

dziecko, mama, jesień, zabawa, liście
fotolia
Wychowanie
W co się bawić z dzieckiem jesienią?
Jesienne popołudnia to okazja, by się pobawić, a przy okazji czegoś nauczyć. Jedno i drugie jest dla dziecka równie naturalne. Wykorzystaj jego ciekawość i potrzebę nowych wrażeń.

Każde dziecko to potencjalny geniusz. Dostrzega i zapamiętuje mnóstwo szczegółów, co dzień odkrywa coś nowego. Do szóstego roku życia jego mózg wchłania informacje bez wysiłku. A rymowanki, układanki to fantastyczne intelektualne ćwiczenia . Jesienne zabawy z dzieckiem w zbieranie kasztanów, żołędzi, liści Podczas spacerów pozwól dziecku zbierać to, co znajdzie w parku, w lesie, na podwórku. Na pewno zachwycą go kolorowe liście, błyszczące kasztany, żołędzie w okrągłych czapeczkach, zgubione przez ptaki piórka... Zbieranie i gromadzenie takich skarbów jest dla dziecka wspaniałą przygodą, budzi zainteresowanie przyrodą , pozwala zachwycić się światem. Wyczarujcie z nich potem różne cuda, np. wyklejanki z liści, zwierzątka i ludziki z kasztanów i żołędzi. Przeznacz jedną szufladę, a jeszcze lepiej duże kartonowe pudełko z przegródkami do przechowywania dzieł małego artysty . Takie zbiory mogą już zacząć gromadzić nawet trzylatki . Jesienne zabawy z dzieckiem w piosenki i wyliczanki Zaśpiewaj „Stary niedźwiedź mocno śpi” albo „Ta Dorotka, ta malusia...”. Takie prościutkie zabawy, w których dziecko porusza się w rytm piosenek, kształtują słuch muzyczny , poprawiają koordynację i sprawność ruchową. Kojarzenie słów piosenki i melodii, połączone z rytmicznym ruchem znakomicie wpływa na rozwój mowy . Nie znasz takich zabaw? Wybierz się po ściągawkę do księgarni albo zajrzyj do Internetu! Nie czekaj, aż maluch będzie miał 2–3 latka, by pobawić się z nim w wyliczanki . Gdy skończy pół roku, na pewno polubi sroczkę, co kaszkę warzyła, i kominiarza, który idzie po drabinie. Biegam, skaczę, turlam się Na pewno wiesz, że każde dziecko musi mieć dużo ruchu. To potrzebne nie tylko dla prawidłowego rozwoju mięśni, kości, doskonalenia ogólnej sprawności, ale i do prawidłowej pracy mózgu ....

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak