Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
zabawy, dla , dzieci
Gry i zabawy

Turlanie piłki - zabawa dla dzieci

Możesz turlać dziecko na tapczanie, dywanie lub w poprzek własnych nóg. Połóż malca na plecach...

Możesz turlać dziecko na tapczanie, dywanie lub w poprzek własnych nóg. Połóż malca na plecach i delikatnie popchnij, trzymając za bark lub udo. Możesz też położyć dziecko na brzuchu i delikatnie turlać się razem z nim, chroniąc jego główkę i plecy przed nadmiernym naciskiem Twojego ciała.
Co to daje?
Turlanie jest znakomitym ćwiczeniem równowagi dziecka. Zabawa wzmacnia także poczucie bliskości dziecka z rodzicami.

Eksperymenty dla dzieci: jak zrobić tęczę [WIDEO]

Rozwój zmysłu smaku
AdobeStock
Rozwój dziecka
7 zabaw, które rozwiną u dziecka zmysł smaku
„To nieładnie bawić się jedzeniem” – pewnie sama nieraz upominałaś swoje dziecko. Ale jak tu rozwijać zmysł smaku bez jedzenia? A ponieważ zabawa jest najlepszą nauką, zaproponuj swojemu maluchowi kilka zabaw, które pomogą mu doskonalić ten jeden z ważniejszych zmysłów człowieka.

Ze zmysłu smaku dzieci korzystają już w łonie mamy - połykają wody płodowe, które mają słodkawy smak, ale może się on zmieniać w zależności od potraw jedzonych przez mamę. Po narodzinach to jeden z dwóch najważniejszych zmysłów noworodka (obok węchu). Nowo narodzone dzieci najlepiej rozpoznają i lubią słodki smak. Słodkawe są zresztą nie tylko wody płodowe, ale także pokarm z piersi mamy. Natura zadbała o to, by maluch lubił to, co jest mu niezbędne do życia. Maleńkie dziecko rozpoznaje też słony smak, ale reaguje na niego grymasem niezadowolenia. Zaś gorzkiego i kwaśnego maleństwo nie wyczuwa.  To ważne, by już w pierwszym roku życia rozwijać smak dziecka – podczas rozszerzania diety podając maluchowi tak wiele różnych produktów, jak to tylko możliwe (oczywiście w zgodzie z zasadami rozszerzania diety ). W tym czasie jest to najłatwiejsze, choć maluch zwykle wcale nie jest zadowolony, gdy zapoznajesz go z nowymi smakami – trzeba mu dać czas, żeby się ich nauczył.  Zmysł smaku rozwija się przez całe dzieciństwo, a także już w dorosłości. Jako kilkulatki zwykle nie lubimy szpinaku, ale jako dorośli już tak, prawda? Jak się zatem bawić, by twój maluch rozwijał swój zmysł smaku? Zabawy z użyciem produktów do jedzenia to dobry trop. Na pewno pobudzą apetyt, a spożywanie posiłków rozwija zmysł smaku.  Zabawa 1 Kanapki motylki Czego potrzebujesz? Chleb, twarożek, masło orzechowe, ser, wędlina, warzywa, rodzynki, banan Jak się bawić? Kromkę chleba przekrój na pół po przekątnej, a potem odwróć połówki tak, by przypominały skrzydła motyla. Potem możesz je posmarować twarożkiem lub masłem orzechowym, a następnie przybrać rodzynkami, owocami, warzywami i wszystkimi innymi dodatkami, które lubi dziecko. Maluch może ci oczywiście pomagać w ozdabianiu kanapek. Z kromek chleba możesz też wykrawać różne...

Sceny z życia kilkulatka
Instagram / @averageparentproblems
Aktualności
Te zdjęcia zrozumie każdy rodzic kilkulatka! Też takie macie?
Kiedy pokroisz kanapki dziecka w trójkąty, a nie kwadraty... Każdy, kto ma w domu 2- lub 3-latka, zgodzi się, że te przezabawne zdjęcia to sama prawda. Trudno powstrzymać się od śmiechu!

Płacz stulecia, bo źle przekroiłaś parówkę? Zabawa w chowanego , podczas której dziecko chowa się za... własnymi dłońmi? Wykrzywiona w podkówkę buzia, bo piłka nie chce turlać się po ścianie? Wszyscy to znamy! Tak samo jak perlisty śmiech , który w żadnym innym okresie życia nie brzmi tak szczerze i czarna rozpacz z najbłahszych i najmniej oczekiwanych powodów... Życie z 2- i 3-latkami to niezła przygoda! Kiedy twoje dziecko upiera się, że chce samo trzymać bańki mydlane... Przyznajmy to sobie szczerze: bycie mamą małego dziecka bywa prawdziwe dziwnym doświadczeniem – te wszystkie irracjonalne zachowania, zabawne miny, bunty, radości... Tym rodzicom udało się uwiecznić takie chwile z życia kilkulatków na zdjęciach, a efekt jest przekomiczny. Więcej obrazów możecie obejrzeć na Instagramie , na profilu @averageparentsproblems. Kiedy byłaś pewna, że to będzie najpiękniejszy dzień w jej życiu... Kiedy miłość starszego dziecka jest nieco zbyt mocna... Kiedy twój syn zjada mydło, ale nie tknie warzyw... To zdjęcia naprawdę pokazują życie z kilkulatkami, prawda? Też macie takie fotki w albumach? Zobacz też: Brutalnie szczery Instagram ujawnia codzienne problemy rodziców Mama vs tata: wojna o wychowanie dziecka. Znacie to?

wychowanie, dzieci, rodzice, metody wychowawcze
Panthermedia
Wychowanie
Pomysły na zabawy dla rodzeństwa - chwila wytchnienia dla mamy
Masz dzieci z niewielką różnicą wieku i wydawać by się mogło, że powinny się ze sobą bawić, a one tylko się biją i rywalizują? Sprawdź nasze propozycje zabaw, które zaangażują rodzeństwo i dadzą ci chwilę wytchnienia.

Pomysłów na zabawy twoje dziecko ma wiele, tylko dlaczego zawsze kończą się krzykiem brata lub siostry? Oto garść zabawowych inspiracji dla rodzeństwa, zabawy dla przedszkolaka . Jak przygotować miejsce do zabaw dla rodzeństwa? Bezpieczeństwo i swoboda podczas przede wszystkim, ale fajnie, jeśli po zakończonej zabawie nie czeka nas pół dnia sprzątania, dlatego warto odpowiednio przygotować miejsce do zabawy, zanim ją dzieci rozpoczną. Pamiętaj, aby w zasięgu małych raczek nie znajdowały się niebezpieczne dla nich przedmioty. Na czas wspólnej zabawy dzieci schowaj wszystkie małe zabawki starszego dziecka. Ubierz dziecko w ubrania nie tylko wygodne, ale takie, których nie będzie ci żal, jeśli je zniszczy. Wyjaśnij dzieciom zasady – powiedz, co wolno, a czego nie wolno im robić. Jeśli zabawa będzie związana z jedzeniem, umyj dzieciom rączki. Przed zabawami z farbami, kredkami itp., przykryj miejsce zabawy gazetami. Zabawy dla rodzeństwa: Budowle z klocków – wystarczy pudło kloców i dużo miejsca do zabawy na dywanie. Rodzaj klocków dostosuj do wieku młodszego dziecka. Dla najmłodszych dobre będą miękkie klocki- gumowe lub z grubego kartonu. Starszym dzieciom możesz zaproponować zabawę klasycznymi drewnianymi lub klockami lego . Starsze dziecko zapewne będzie dawać pomysły i inicjować różnego rodzaju klockowe zabawy, dzięki czemu poczuje się ważne. Młodsze dzieci lubią, gdy ktoś organizuje im zabawę i chętnie naśladują rodzeństwo. A może dzieci pobawią się w budowanie i niszczenie – starsze dziecko buduje, młodsze przewraca budowle. Motyle wzory. Przygotuj duży karton i narysuj na nim motyla. Daj dzieciom kredki/farby i poproś, aby ozdobiły skrzydła motyla, każde z nich po jednym. To wspólna zabawa, ale z wyznaczoną "strefą" zabawy dla każdego z dzieci, dzięki czemu unikniesz kłótni rodzeństwa . Plastelina,...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak