Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Lego Duplo
LEGO DUPLO
Rozwój dziecka

Dlaczego ruch jest ważny w prawidłowym rozwoju dziecka?

Nasze dzieci coraz więcej czasu spędzają w pozycji siedzącej – czy to w przedszkolu czy przed telewizorem. Tymczasem aktywność fizyczna jest niezmiernie ważna w prawidłowym rozwoju dziecka. Dlaczego?

Żyjemy w czasach, kiedy większość z nas przez znaczną część doby siedzi. My, dorośli, siedzimy w pracy, w drodze do pracy, a potem w domu, odpoczywając. Nasze pociechy chętnie spędzają czas na oglądaniu bajek w telewizji a wszystko to robią oczywiście na siedząco. Wówczas zapominamy o tym, że ruch to zdrowie, a także gwarancja prawidłowego rozwoju motorycznego naszych dzieci.

Jakie korzyści daje dziecku ruch i aktywność fizyczna?

Jeśli zastanawiasz się więc, czy warto zapisać dziecko na jakieś zajęcia ruchowe, odpowiedź brzmi: warto! I nie chodzi tu o to, by do sprawy podchodzić bardzo profesjonalnie i zacząć przygotowywać malucha do Igrzysk Olimpijskich, ale o to, by wprowadzić go w świat Ruchu i zaszczepić miłość do aktywności fizycznej.

1. Ruch rozwija sprawność fizyczną i kondycję.

Zarówno szkielet malucha, jak i jego mięśnie ciągle się kształtują, a im bardziej są stymulowane, tym szybciej osiągają wyżyny swoich możliwości. Uprawiając sport, dzieci gimnastykują się, a przez to stają się sprawniejsze fizycznie i zwinniejsze. Ma to niebagatelne znaczenie także dla rozwoju koordynacji ruchowej i motoryki, zarówno dużej, jak i małej. 

2. Ruch pozytywnie wpływa na zdolność zapamiętywania i koncentracji.

Podczas aktywności fizycznej komórki naszego organizmu są lepiej dotlenione, przez co mózg pracuje wydajniej, co – jak wykazują badania – zwiększa zdolność zapamiętywania i koncentracji. Jeśli więc Twój maluch będzie dużo się ruszał, możesz się spodziewać, że będzie także szybciej chłonął wiedzę o otaczającym go świecie. Te umiejętności okażą się bezcenne w przedszkolu i szkole. Zanim jednak maluch zacznie naukę, zacznij rozwijać jego umiejętności już teraz np. poprzez kreatywne zabawy z zestawem Pociąg z cyferkami od LEGO® DUPLO®.

Lego Duplo
Lego Duplo



3. Ruch pozwala spożytkować nadmiar energii.

Jeśli Twoja pociecha jest wulkanem energii i niemalże roznosi Wasz dom, Ruch będzie idealnym rozwiązaniem. Z zestawem LEGO® DUPLO® Pociąg z cyferkami, twoje dziecko nie tylko podszkoli umiejętność liczenia, ale przy okazji rozładuje skumulowaną energię. Pociąg złożony jest z dużych klocków, które dadzą Twojemu maluchowi wiele radości przy składaniu i przebudowywaniu, pomagając przy tym rozpocząć naukę cyfr. Zestaw zawiera dwie figurki dzieci LEGO DUPLO oraz figurkę kota, co pozwala wymyślać jeszcze lepsze historie. Jak spożytkować nadmiar energii? Zbudujcie ciuchcię i ustawcie slalom z pustych plastikowych butelek, po czym starajcie się jak najszybciej przejechać pociągiem między przeszkodami. Wyścig wygrywa ten, kto jak najszybciej wróci na metę i nie strąci żadnej butelki.

4. Ruch relaksuje i redukuje stres.

Wydaje Ci się, że stres przeżywamy tylko my, dorośli? Nic bardziej mylnego! Dla kilkulatka kłótnia z koleżanką z przedszkola czy jutrzejsza wizyta u dentysty, którego się boi, to tak jak dla Ciebie trudna rozmowa z szefem czy publiczne wystąpienie. Warto więc nauczyć malucha, jak radzić sobie z takimi emocjami. Również w te kwestii aktywność fizyczna przychodzi z pomocą, bo podczas wysiłku zwiększa się poziom endorfin (czyli tzw. hormonów szczęścia) we krwi, przez co codzienne smutki wydają nam się nieco mniejsze.

5. Ruch uczy pewności siebie, konsekwencji i wytrwałości.

Wyobraź sobie, że maluch zaczyna grać w piłkę nożną i strzela bramkę. Jakie emocje temu towarzyszą? Duma, radość i oczywiście ma ochota na więcej! Dzięki temu dziecko czuje, że ma poczucie sprawstwa (to, co się stanie zależy od niego, od jego pracy, starań i wysiłku) i że jest wartościowym człowiekiem, który może osiągnąć wszystko, co sobie zaplanuje. To cechy, które są bardzo cenione w społeczeństwie. Dzięki temu dziecku będzie się łatwiej skupić również na nauce, czy zabawie edukacyjnej.

Lego Duplo
Lego Duplo

 

 


Więcej: LEGO DUPLO

Lego Duplo logo
Lego Duplo

 

Lego Duplo
LEGO DUPLO
Gry i zabawy
W jaki sposób zabawa klockami wspomaga rozwój i ułatwia naukę?
Każde dziecko prędzej czy później będzie musiało zmierzyć się z napisaniem szkolnego wypracowania, rozwiązaniem trudnego zadania matematycznego czy przygotowaniem rysunku na zajęcia plastyczne. Jak sprawić, aby nauka nie była tylko przykrym obowiązkiem, lecz zachęcającym wyzwaniem? Pomoże wam w tym zabawa klockami!

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'B2zq7_dDo8KvEt_o_pj_hrSn.q5WdKMrORE.wotCpnD.C7', 'mopkpupmcm', 'kiekfcfhthnkisfvrexwzystsyni']); Okazuje się, że dzieci bawiące się klockami od wczesnych lat zdecydowanie lepiej radzą sobie z matematyką (szczególnie z algebrą) i innymi dziedzinami wymagającymi posługiwania się liczbami. Ale to nie wszystko. Zabawa klockami stanowi także istotny fundament rozwoju funkcji poznawczych i intelektualnych. Pozytywnie wpływa na takie umiejętności, jak wyobraźnia przestrzenna, sprawne komunikowanie się z innymi ludźmi, a także kreatywność. Jak wykorzystać klocki do nauki? Jeśli chcesz zwiększyć szansę swojego dziecka na sukcesy w szkole, postaw na klocki, które będą zawierać różne elementy graficzne – np. litery alfabetu lub cyfry. Różnorodność kolorystyczna i łatwość łączenia elementów wzbudzi ciekawość dziecka i przy okazji ułatwi zapamiętywanie informacji. Ale ważne jest nie tylko to, co znajduje się na klockach – liczy się także sprawność manualna. Jeśli twój maluch potrafi już zbudować bardziej skomplikowane konstrukcje, np. most, czy pociąg, możesz zaproponować mu jeden z zestawów Lego Duplo, z którego można konstruować trudniejsze figury. Nauka liczb i poznawanie świata w jednym! Marzysz o tym, by twoje dziecko żywiołowo podchodziło do tematu nauki? Potraktujcie przyswajanie wiedzy jak dobrą zabawę! Ułatwi wam to „Pociąg z cyferkami LEGO DUPLO” , który w zabawny sposób oswaja dzieci z nauką. Pociąg złożony jest z dużych klocków, które dadzą twojemu maluchowi wiele radości przy składaniu i przebudowywaniu, pomagając przy tym zapamiętywać cyfry. Zestaw zachęca do budowania i wcielania się w różne role. Oprócz kolorowej lokomotywy zawiera: dwie figurki dzieci DUPLO, które mogą...

Lego Duplo
LEGO DUPLO
Gry i zabawy
5 zabaw klockami, które pokochają maluchy i… rodzice!
Zastanawiasz się, co zaproponować dziecku, by kreatywnie i wesoło spędziło czas? Klocki LEGO DUPLO będą strzałem w dziesiątkę! Rozwijają zarówno wyobraźnię, jak i małą motorykę. To praktyczny prezent, dzięki któremu maluch stworzy swój wymarzony świat, a ty będziesz mogła do niego dołączyć.

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'B2zq7_dDo8KvEt_o_pj_hrSn.q5WdKMrORE.wotCpnD.C7', 'qbmenjhpsw', 'akbpgpxkkxjrvzelmwqbjajupelw']); Chyba nikt nie wyobraża sobie dzieciństwa bez kolorowych klocków. Dzięki nim mały człowiek uczy się tworzyć ciekawe konstrukcje, przez co rozwija swą kreatywność i lepiej poznaje świat. Spróbujcie odkryć go razem – oto nasze propozycje zabaw z LEGO DUPLO w roli głównej: 1. Zabawa w sklep Maluchy uwielbiają bawić się w sklep. Mogą kłaść produkty na wagę, sprzedawać je i dostać za nie pieniądze (oczywiście na niby!). Jeśli nie macie odpowiednich gadżetów, aby zorganizować taką zabawę, możecie wykorzystać klocki. Przyda wam się apetycznie wyglądający zestaw klocków „Na targu”, który zawiera między innymi właściciela straganu, samochód dostawczy i kasę fiskalną. Twoja pociecha będzie mogła ważyć na niej zabawkowe produkty spożywcze, takie jak dynie, jabłka czy kolby kukurydzy. To świetna zabawa, która podszkoli twoje dziecko w liczeniu! 2. Budowanie, rozłączanie i... budowanie Nie tylko zdolności intelektualne liczą się u dziecka. Ważna jest także koordynacja wzrokowo-ruchowa i zręczność. Z zestawem „Moje pierwsze pojazdy” twój mały konstruktor odkryje miłość do motoryzacji. Gdy nauczy się łączyć podwozie z kolorowymi klockami, będzie mógł stworzyć ciężarówki, samochody osobowe lub to, co przyjdzie mu do głowy. Dekorowane klocki i karty z instrukcjami stanowią dodatkowe źródło pomysłów. 3. Pobyt na farmie Co powiecie na to, aby odwiedzić wspaniałą farmę i nakarmić przyjacielskie zwierzątka? W zestawie „Przygody na farmie” znajdują się trzy figurki postaci: rolnik i dwoje dzieci, a także pięć figurek zwierząt: owca, krowa, koza, kogut i królik. Oprócz tego do dyspozycji jest też...

Lego Duplo
Lego Duplo
Rozwój dziecka
Jak wspierać zdolności poznawcze dziecka?
Rozwój poznawczy to przede wszystkim zdolność logicznego myślenia i łączenia poszczególnych elementów informacji. Twoje dziecko musi się tego dopiero nauczyć, dlatego warto je w tym wspierać. Jak najlepiej to robić? Poprzez wspólne zabawy!

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'B3CbwG_DiEXcWcnpVcwWWKQ_XoXuFWM_RSMWQi_uxx...7', 'kerpnxplxi', 'hgrlzohncwnecqlideanugbddejb']);   W jaki sposób można rozwijać zdolności poznawcze dziecka? Można wykorzystać do tego zabawki takie jak np. klocki, które rozwijają logiczne myślenie, umiejętność porządkowania i rozwiązywania problemów.    Stałość obiektu to tylko początek Dzieci nie przychodzą na świat z całkowicie wykształconą pamięcią. Niemowlęta często płaczą, kiedy zabiera się zabawkę z bezpośredniego zasięgu ich wzroku. Szybko się jednak uczą, że znikające obiekty nadal istnieją, nawet jeśli ich nie widać. Psycholodzy określają to zjawisko mianem „stałości obiektu” i jest to jeden z przykładów tego, w jaki sposób rozwijamy naszą wczesną zdolność zapamiętywania. Wraz z kolejnymi etapami rozwoju, dzieci uczą się analizować różne sytuacje, wyciągać wnioski i nieustannie trenują pamięć. Prawda jest taka, że jeśli chcemy być w czymś dobrzy, musimy to ciągle powtarzać. Jeśli chcesz, aby twoje dziecko płynnie rozwijało zdolność logicznego myślenia i zapamiętywania informacji, zachęć go do budowania różnych rzeczy z klocków. Możesz wykorzystać do tego jeden z zestawów LEGO® DUPLO®. Zabawa to najlepsza forma nauki Dobrze zaplanowana zabawa może być znakomitym sposobem na rozwijanie kilku umiejętności dziecka jednocześnie. Powtarzanie czynności w trakcie jej trwania powoduje, że nasz układ nerwowy utrwala wzorce zachowań i schematy. W ten sposób dzieci ćwiczą pamięć i elastyczność myślenia. Już małe dzieci, nawet w wieku przedszkolnym, można zachęcać do takiej nauki. Rodzice często zastanawiają się jak to robić, i jak potem pomóc maluchom zapamiętać zdobyte umiejętności. Odpowiedź jest prosta:...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak