
Szynszyle są zwierzętami stadnym, dlatego warto już na początku pomyśleć o zakupie dwóch osobników tej samej płci. Cena szynszyli waha się od 100 do 150 zł. Do tego dochodzą koszty związane z zakupem klatki, jedzenia, zabawek. Co jeszcze warto wiedzieć?
Ile żyją szynszyle?
Jak hodować szynszyle?
Szynszyle są roślinożerne, dlatego należy karmić je nasionami, trawami, a podstawą diety tego gryzonia jest siano. Oczywiście najwygodniej zaopatrzyć się w specjalne karmy, które oferują sklepy zoologiczne.
Poza karmą, szynszyle raz na jakiś czas i w małych ilościach mogą jadać także:
- seler,
- mlecze,
- rodzynki,
- suszone jabłka,
- banany,
- dynię,
- śliwki,
- marchewkę,
- nasiona słonecznika,
- orzechy,
- buraczki czerwone.
Szynszyle są bardzo aktywnymi zwierzątkami, dlatego nie należy zapominać o zabawkach dla nich. Drewniane gryzaki, drabinki i tunele sprawią, że gryzoń będzie szczęśliwszy. Warto zadbać także o basen z piaskiem i drewniany kołowrotek.
Szynszyla dla dziecka – czy to odpowiednie zwierzę?
Zobacz także:

Jeśli masz kota lub psa, być może obawiasz się, że zwierzak zarazi cię groźnym wirusem, który rozprzestrzenia się obecnie w zastraszającym tempie na całym świecie. Czy nawet jeśli ty będziesz przestrzegać wszelkich środków ostrożności i higieny, ale wypuścisz kota na dwór lub wyjdziesz z psem na spacer, możesz nie ustrzec się przed zachorowaniem na Covid-19? Wyjaśniamy, co na ten temat mówi Światowa Organizacja Zdrowia. Zwierzęta domowe a koronawirus Zdaniem WHO nie ma żadnych dowodów na to, by zwierzęta domowe przenosiły koronawirusa na ludzi. Czworonogi mogą co prawda same zostać zarażone , natomiast nie przenoszą wirusa SARS-CoV-2 na innych. Zobacz też: Jak przenosi się koronawirus? Gdzie i jak można się zarazić? Fake newsy na temat psów i kotów szerzących epidemię Jeżeli pojawiają się w sieci informacje niezgodne z tymi, jakie podaje WHO, należy traktować je jako tzw. fake newsy. Niestety przy okazji pandemii koronawirusa tego typu nieprawdziwe informacje pojawiają się niezwykle często. Cierpią na tym właśnie zwierzęta, bo spanikowane osoby mogą decydować się na porzucenie lub uśpienie zwierzaka, byleby tylko uchronić się przed zakażeniem. Zobacz też: Koronawirus a psy, koty i kwarantanna domowa Rozsądek przede wszystkim Weterynarze apelują o rozsądek. Czworonogi nie zagrażają życiu i zdrowiu swoich właścicieli . Nie powinniśmy się obawiać, że staną się one źródłem naszego zarażenia. Istotne natomiast jest to, byśmy sami dbali o higienę , często myli i dezynfekowali ręce (a po przyjściu do domu zawsze robili to bezwzględnie), czyścili powierzchnie i urządzenia, które często dotykamy, np. blaty kuchenne, klamki, uchwyty, telefony oraz nie wychodzili z domu z wyjątkiem sytuacji koniecznych. Im bardziej restrykcyjnie będziemy podchodzić do wytycznych polskiego rządu, tym mamy szansę na szybsze pokonanie epidemii i powrót do...

Małe zwierzęta domowe są urocze i, mimo swoich skromnych rozmiarów, stają się ważnymi członkami rodziny. Wybierając zwierzątko dla dziecka, weź pod uwagę wymagania danego gatunku i długość życia. Wrażliwe dziecko może bardzo przeżyć wczesną śmierć chomika (żyją ok. 2 lat), a ekspresywny maluch może być zbyt absorbujący dla króliczka i lepiej sprawdzi się jako opiekun żółwia. Podpowiadamy, jakie małe zwierzątko domowe wybrać dla dziecka. Małe zwierzęta domowe Małe zwierzęta domowe cieszą się dużą popularnością, ponieważ są łatwe w opiece i tanie w utrzymaniu. Wybierając zwierzątko dla dziecka, trzeba pamiętać, że dziecko nie może być jego jedynym opiekunem i to na dorosłym spoczywa odpowiedzialność, żeby zadbać o zdrowe środowisko zwierzaka. Przed zakupem warto sprawdzić, jakie wymagania ma dane zwierzę i jakie warunki do życia należy mu stworzyć. Oto kilka propozycji małych zwierząt domowych. Fajne małe zwierzęta domowe: Chomik Kanarek Królik miniaturka Świnka morska Żółw domowy Mysz/szczur Rybka Szynszyla Chomik Chomiki cieszą się dużą popularnością i są uważane za idealne zwierzątka dla dziecka. Są malutkie i tanie, a koszt ich utrzymania nie jest wysoki. Przed zakupem należy jednak pamiętać o tym, że jest to zwierzę nocne – będzie przesypiało dzień, natomiast uaktywniało się w nocy, a więc także... hałasowało, gdy pozostali domownicy będą chcieli spać. Tym małym zwierzętom domowym trzeba także zapewnić klatkę i sprzątać ją co najmniej raz w tygodniu. Kupując chomika lepiej wybrać tego między 4-7 tygodniem życia, ponieważ łatwiej będzie go oswoić. Chomiki karmi się gotową karmą, którą można kupić w sklepie zoologicznym. Kanarek Kanarek jako zwierzątko domowe jest mało uciążliwy, a opieka nad nim sprowadza się głównie do...