O bezpieczeństwie dziecka w podróży najczęściej mówi się w kontekście niemowląt. To właśnie przed narodzinami dziecka kupujemy pierwszy fotelik samochodowy i oglądamy setki modeli, by wybrać ten najlepszy. Przyjdzie jednak moment, że pierwszy fotelik trzeba będzie wymienić na nieco większy. Czym się kierować i na jaki fotelik warto zwrócić uwagę? Podpowiedzą Ci nasi użytkownicy, którzy właśnie zakończyli testowanie fotelika BeSafe iZi Up X3 Fix przeznaczonego dla dzieci w wieku 4–12 lat.

Reklama

Bezpieczna jazda

Bezpieczeństwo jest najważniejszą kwestią podejmowaną przy wyborze fotelika samochodowego, bo przecież właśnie taką funkcję ma on spełniać – chronić malucha podczas ewentualnej kolizji, czy nagłego hamowania. BeSafe iZi Up X3 Fix spełnia wszystkie wymagane normy bezpieczeństwa, ale to nie wszystko! Fotelik został wyposażony także w system SIR (System Impact Rotation), czyli obrót podczas uderzenia bocznego. Podczas kolizji, fotelik obraca się, przez co znacznie lepiej utrzymuje głowę dziecka w zagłówku, a tym samym chroni całe ciało malucha. Co rodzice sądzą o tym systemie? Bardzo pozytywnie – wszyscy zgodnie przyznają, że dzięki niemu mają większą pewność, że ich dziecko jest bezpieczne w podróży. Bezpieczeństwo w samochodzie zapewnia prowadnica pasa barkowego, która sprawia że ułożenie pasa na barku dziecka jest prawidłowe. Dodatkowo brak prowadnic na pas biodrowy dziecka ogranicza ryzyko złego mocowania pasa w tym miejscu.

Wygoda dla dziecka i rodzica

Komfort to równie ważny aspekt, jakim powinien odznaczać się fotelik samochodowy. Prócz zapewnienia dziecku wygodnego podróżowania, ważna jest eksploatacja i montaż fotelika, które nie przysparzałyby kłopotów. Tu również BeSafe iZi Up X3 Fix spisał się na medal. Wszyscy testerzy zgodnie przyznają, że fotelik za pomocą 3-punktowego pasa lub na zaczepach ISOfix montuje się bez trudu, a maluchowi jest bardzo wygodnie podczas jazdy. 100% rodziców doceniło też zsynchronizowane oparcie i zagłówek, dzięki czemu mogli łatwo ustawić ich wysokość oraz szerokość, dostosowując do indywidualnych potrzeb swoich pociech. Zarówno dużym, jak i małym testerom do gustu przypadła też możliwość zmiany nachylenia oparcia przez dziecko. Testerzy przyznają, że to świetne rozwiązanie, które sprawia, że brzdąc może siedzieć tak, jak mu wygodnie, i nie musi ciągle prosić rodzica o zmianę ustawienia oparcia. Rodzice zwrócili także uwagę na świetną jakość wykonania produktu oraz zdejmowaną tapicerkę, którą łatwo można utrzymać w czystości.

100% rodziców poleca BeSafe iZi Up X3 Fix

Dlaczego? Oto powody:

Reklama
  • Fotelik niewątpliwie jest godny polecenia. Co najważniejsze, posiada wysokiej jakości system zabezpieczeń, który chroni dziecko przed niebezpieczeństwem. Należy podkreślić również fakt, że fotelik jest dostosowany do dziecka i jego wzrostu. Wszelkiego rodzaju regulacje pozwalają na optymalne ustawienie wysokości zagłówka i oparcia. Z kolei pozycje do spania to świetne udogodnienie, zwłaszcza podczas długiej podróży. Naszemu dziecko było naprawdę wygodnie i komfortowo. Z całego serca polecam fotelik BeSafe iZi Up X3 Fix.
  • Fotelik jest solidny, dziecko jest w nim bezpieczne, wielki plus za system SIR, łatwy montaż, dziecko samo decyduje o kącie nachylenia oparcia, zagłówek świetnie chroni głowę, fotelik jest miękki i nie krępuje ruchów dziecka.
  • Świetna jakość wykonania. Łatwy montaż i możliwość dopasowania do wzrostu dziecka. Bardzo mi się podoba system SIR. Dzięki niemu wiem, że moje dziecko jest bezpieczniejsze niż w zwykłym foteliku. Fotelik od pierwszej chwili zrobił na mnie ogromne wrażenie i po tych kilku dniach testu nie zmieniłam zdania. Jest po prostu świetny. Mój synek mówi, że w foteliku czuje się jak król :)
  • Fotelik jest bardzo wygodny. Dziecko świetnie czuje się podczas jazdy, może się wygodnie zdrzemnąć. Ergonomiczne kształty zapewniają wygodną jazdę i bezpieczeństwo. Regulowane oparcie pozwala dopasować pozycję do wzrostu i preferencji dziecka. System SIR to gwarancja bezpiecznej jazdy i zdrowia dziecka. Fotelik łatwo utrzymać w czystości dzięki zdejmowanej tapicerce.
Reklama
Reklama
Reklama