Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Zakupy

First BIKE – rowerek dla dwulatka

Czy to możliwe, aby dwulatek jeździł na rowerku bez bocznych kółek? I żeby w ogóle jeździł sam, nie popychany przez nikogo? Teraz tak!

A gdzie są pedały? Jak to działa? To standardowy zestaw pytań. Odpowiedź zawsze ta sama: Tak, mało tego, że jest to możliwe to jeszcze dużo prostsze niż do tej pory! Pedałów nie ma, bo są niepotrzebne, a nauka jest całkowicie intuicyjna, naturalna, oparta na wrodzonych instynktach dziecka.

Czytaj też: Jak wybrać pierwszy rowerek biegowy

Zanim o metodzie - dwa słowa o tym jak kupujemy. Przy wyborze rowerka dla dziecka rzadko kiedy zdajemy sobie z sprawę z tego, że jest on prawie trzykrotnie cięższy niż rowerek bez pedałów. Tymczasem waga rowerka jest dla dziecka jedną z najistotniejszych cech. Niestety dziadkowie, wierząc, że dają „sprawdzony i bezpieczny” rower wciąż prezentują wnukom klasyczny, ciężki model z pedałami i bocznymi kółkami. Dziecko najczęściej nie jest w stanie ani pedałować, ani tym bardziej na nim jeździć. I tak, cała radość z nowego i dość drogiego prezentu pryska a malec zaczyna omijać go szerokim łukiem. I nic dziwnego - chyba nikt nie byłby w stanie jeździć na rowerze, który waży prawie tyle co rowerzysta. Co więcej, bez możliwości zmiany przerzutek przy podjeździe pod górkę...

Zobacz 5 najbardziej popularnych modeli rowerków biegowych

Doskonałą i sprawdzoną alternatywą dla klasycznego podejścia są rowerki biegowe. To prawdziwa rewolucja w sposobie nauki jazdy na rowerze. Dzięki nim już dwuletnie dzieci samodzielnie i we własnym tempie uczą się utrzymywania równowagi. Gdy urosną i staną się silniejsze, będą doskonale przygotowane do zmiany rowerka na klasyczny z pedałami już bez potrzeby montowania bocznych kółek!

Rowerek biegowy First BIKE jest przeznaczony dla dzieci już od 2 do 5 lat. Zaprojektował go dla własnych dzieci niemiecki konstruktor Ralf Coerschulte. Obserwując je i testując wprowadzane modyfikacje, stopniowo doskonalił rowerek aż do momentu, gdy umożliwił łatwą naukę jazdy dla najmłodszych. Stąd też wzięła się nazwa rowerka - First BIKE czyli PIERWSZY ROWER. Rowerek szybko stał się światowym hitem wśród dzieci i rodziców, którzy wprost oszaleli na jego punkcie w Europie, USA czy w Japonii.

Dlaczego tak się stało? Już sam wygląd rowerka jest oryginalny i przyciąga uwagę zarówno dziecka jak i rodziców. Niemiecka jakość wykonania (produkcja tylko w Niemczech) i innowacyjne rozwiązania powodują, że dziecko nie tylko chce, ale i chętnie na nim jeździ.

Pierwszy rowerek biegowy - sprawdź ranking!
 

• Rama rowerka jest bardzo wytrzymała, solidna i elastyczna. Ten rowerek wytrzyma wiele pomysłów dziecka i nie połamie się nawet przy intensywnym użytkowaniu.
• Łatwy w użyciu hamulec ręczny – dwuletnie dziecko hamuje nóżkami, ale już starsze (i dużo szybsze) nie może jeździć bez dobrej jakości hamulca zamontowanego na tylnym kole. Hamulec jest niezbędny dla zachowania bezpieczeństwa.
• Waga rowerka wynosi tylko 3,9 kg – małe dziecko może bez trudu go podnieść, trzymać lub pchać pod górkę. First BIKE jest jednym z najlżejszych modeli na rynku z hamulcem!
• Płynnie regulowane siodełko – ustawiane szybko, bez żadnych narzędzi, idealnie do wzrostu dziecka.
• Minimalna wysokość siodełka już na poziomie 30,5 cm, co sprawia, że rowerek jest idealnym prezentem już na drugie urodziny.
• Odpowiednia wysokość siodełka warunkuje powodzenie nauki u najmłodszych dzieci. Nóżki muszą całymi stopami opierać się na ziemi, aby dziecko czuło się pewnie i stabilnie.
• Widelec z ograniczonym kątem skrętu - kierownica obraca się tylko do pewnego stopnia, co ułatwia dziecku utrzymanie kierunku jazdy i zabezpiecza przed gwałtownym zablokowaniem
• Bez ostrych krawędzi lub wystających śrub - rowerek nie ma żadnych elementów, które mogłoby zranić dziecko.


 

Wybieramy pierwszy rowerek dla dziecka (video)

Rowerek biegowy
StockAdobe
Zakupy
Jak wybrać pierwszy rowerek biegowy?
Era biegania za dzieckiem z patykiem podczas nauki jazdy została zakończona dzięki laufradom, czyli rowerkom biegowym. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele. Jak wybrać ten, który będzie najlepszy dla twojego dziecka?

Dzięki rowerkom biegowym naukę jazdy mogą rozpocząć już dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia . Oczywiście początki z laufradem to bardziej chodzenie niż jazda, jest to jednak dobry wstęp do późniejszego "śmigania" na dwóch kółkach. Najczęściej jednak rodzice kupują dzieciom ich pierwszy pojazd w okolicach drugiego roku życia. Jak wybrać pierwszy rowerek biegowy? Jak przymierzyć go do dziecka? Drewniany czy metalowy? Z hamulcem czy bez? Koła pompowane czy piankowe? Kierownica skrętna czy z blokadą Jak wybrać pierwszy rowerek biegowy? Najważniejszą kwestią, którą powinniśmy wziąć pod uwagę przy zakupie pierwszego pojazdu dla malucha , jest długość nóżek dziecka ! UWAGA – nie kupujmy laufrada znając jedynie wiek dziecka. Różnice rozwojowe wśród dzieci w tym samym przedziale wiekowym są ogromne! Nie kupujmy również rowerków na wyrost! Tak kupiony pojazd zamiast starczyć dziecku na dłużej może skutecznie zniechęcić dziecko do nauki jazdy, gdyż będzie za duży! Jak przymierzyć go do dziecka? Zakładamy maluchowi buciki, w których zamierza rozpocząć swoja przygodę z nauką jazdy. Ustawiamy dziecko przy ścianie w lekkim rozkroku. Umieszczamy między nóżkami dziecka książeczkę dosuwając ją do kroku dziecka. Mierzymy odległość od podłogi do górnego grzbietu książki. Minimalna wysokość rowerka biegowego powinna być taka, jak wynik, który otrzymaliśmy przy pomiarze lub nieco mniejsza. Jeżeli kupujecie rowerek dla dziecka poniżej drugiego roku życia lepiej, aby siodełko było ok. 1- 2 cm poniżej krocza – taki maluch więcej chodzi z rowerkiem, dopiero w kolejnym etapie zacznie się odpychać. Przy zakupie rowerków biegowych z pompowanymi kołami możemy nieco spuścić powietrze z kół, dzięki czemu  obniżymy wysokość rowerka o ok. 1-2 cm. Pamiętajmy, że...

rowerek biegowy Puky
Adobe Stock
Zakupy
Rowerek biegowy Puky dla młodszych i starszych dzieci [Przegląd]
Jeśli szukasz rowerka biegowego Puky dla swojej pociechy, dobrze trafiłaś! Przedstawiamy 7 różnych modeli dla dzieci w różnym wieku.

Marka Puky jest renomowanym producentem rowerków dla dzieci. Co niecodzienne w dzisiejszych czasach, większość jej pojazdów produkowana jest w Niemczech, co gwarantuje jakość ich wykonania i bezpieczeństwo dziecka. Poniżej znajdziesz 7 modeli rowerków biegowych Puky przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku oraz krótki poradnik zakupowy. Spis treści: Zalety rowerków biegowych Puky Jaki model rowerka biegowego Puky wybrać? Rowerki biegowe Puky: Czterokołowy Wutch, 220 zł Trzykołowy PukyMoto, 270 zł Niewielki LR RM, 320 zł Z nóżką LR L1 BR, 435 zł Ze specjalnym siodłem LR XL, 590 zł Dla dwulatka LR Light BR, 660 zł Aluminiowy LR Ride, 900 zł Zalety rowerków Puky Poza tym, że są wyprodukowane w Niemczech i mają niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, produkty tej firmy odznaczają się jeszcze czymś: zostały świetnie zaprojektowane . Oznacza to, że konstruując je uwzględniono anatomię dziecka i jego sposób poruszania się. Najczęściej rowerki mają szereg udogodnień , takich jak: brak blokady skrętu (nie dotyczy rowerków dla najmłodszych), osłonka na kierownicę, podnóżek , bezpieczne uchwyty kierownicy, hamulec (nie dotyczy rowerków dla najmłodszych), specjalnie profilowane siodełko z uchwytem do noszenia. Co ciekawe, Puky nie produkuje rowerków biegowych z drewnianymi ramami. Firma stawia na ramy aluminiowe i stalowe, co niewątpliwie oznacza trwałość pojazdów. Jaki model rowerka biegowego Puky wybrać? Zanim wyciągniesz kartę kredytową, zastanów się, czego tak naprawdę tobie i dziecku potrzeba: Wiek dziecka Najmłodszym firma proponuje rowerki biegowe-jeździki na czterech lub trzech kołach. Dla dwulatków i starszych dzieci przeznaczone są już dwukołowce. W dwukołowcach zwróć uwagę na regulację siodełka i kierownicy , aby dopasować ich wysokość do wzrostu...

Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerze?
AdobeStock
Gry i zabawy
Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze? [sprawdzone metody]
Podpowiadamy, jak pomóc dziecku szybko i bez stresu nauczyć się jeździć na rowerze z pedałami. Najważniejsza zasada: nic na siłę!

Nauka jazdy na rowerze to niełatwa sprawa. Opanowanie tak skomplikowanych czynności, jak jednoczesne pedałowanie, utrzymywanie równowagi, omijanie przeszkód, orientacji co do kierunku jazdy, to dla dziecka spore wyzwanie. Jednak wkrótce z pewnością się tego nauczy i będzie się cieszyć przyjemnością, jaką można czerpać z jazdy na rowerze. Kiedy zacząć naukę jazdy na rowerze? Metody nauki jazdy na rowerze Czy warto kupić rowerek biegowy? Jaki rower z pedałami kupić dziecku? Kiedy zacząć naukę jazdy na rowerze? Dziecko może rozpocząć naukę około czwartego-piątego roku życia. To najlepszy wiek, bo właśnie wtedy kończy się kształtować poczucie równowagi, wzrasta także koordynacja ruchowa. Poza tym maluch potrafi się na dłużej skupić i nie rozprasza się z byle powodu. Są jednak dzieci, które nie potrafią nauczyć się jazdy na dwóch kółkach jeszcze w wieku sześciu, siedmiu lat. I nie ma w tym nic niepokojącego: wszytko zależy od koordynacji i skupienia. Pamiętaj, że każdy umiejętności zdobywa indywidualnie. Świetnym pomysłem są rowerki biegowe dla najmłodszych. Już dwu-trzylatek może zacząć ćwiczyć równowagę, odpychając się nóżkami na takim rowerku. Metody nauki jazdy na rowerze Maluch, który opanował jazdę, a rowerku biegowym znacznie szybciej podłapie jak pedałować i hamować, bo równowagę na jednośladzie ma już opanowaną. Jeśli malec jeździł do tej pory na 3 lub 4 kółkach, może być troszkę trudniej, ale nie ma co się zniechęcać. Przede wszystkim dziecka nie wolno zmuszać, malec musi być chętny, najedzony i wyspany. Po drugie warto, by sam rowerek zachęcał malucha. Dzieci są szczęśliwe, jeśli same mogą wybrać rower lub dostały wymarzony jednoślad w prezencie. Rower nie może być zbyt ciężki, a jeśli jest to rower używany, powinien być dobrze naoliwiony. Najlepiej na początek wybrać prosty odcinek, bez...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Bon turystyczny przedłużenie
Aktualności
Bon turystyczny przedłużony: będzie obowiązywał również w sezonie zimowym 
Joanna Biegaj
Opieka na dziecko 2 dni
Prawo i finanse
2 dni opieki na dziecko: kiedy zgłaszać pracodawcy urlop opiekuńczy
Milena Oszczepalińska
życzenia na dzień chłopaka
Aktualności
Życzenia na Dzień Chłopaka: rymowanki, wierszyki, mądre cytaty
Joanna Biegaj
Ile trwa katar u dziecka
Zdrowie
Ile trwa katar u dziecka: katar wirusowy i bakteryjny. Ile trwa nieleczony katar?
Ewa Janczak-Cwil
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla chłopców i dziewczynek
Aktualności
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla dziewczynek i chłopców
Luiza Słuszniak
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
Aktualności
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: jak zorganizować obchody, jakie prezenty przygotować?
Joanna Biegaj
Ciasto na dzień chłopaka z kremem i owocami
Przepisy
Ciasto na Dzień Chłopaka: przepis. Spraw pyszną niespodziankę!
Adrianna Trusiuk
Dzień chłopaka i Dzień mężczyzny: czy to samo święto?
Święta i uroczystości
Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny: czy to jest to samo święto?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
Gry i zabawy
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci
Sylwia Arlak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pielęgnacja niemowlaka
Aktualności
Najważniejsze zasady pielęgnacji niemowlaka (rady położnej)
Joanna Biegaj
upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
Edukacja
Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola: jak je napisać, kto może zostać upoważniony? 
Joanna Biegaj
skierowanie do lekarza
Zdrowie
Do jakiego specjalisty potrzebne jest skierowanie?
Magdalena Drab
Kaszka kukurydziana
Dieta
Kaszka kukurydziana dla niemowlaka – jak zrobić i od kiedy warto ją podać? [PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Najlepsze książki dla 5-latka
Wychowanie
Książki dla 5-latków. Jakie wybrać, by zachwycić dziecko?
Luiza Słuszniak
wierszyk dla nauczyciela przedszkola
Przedszkolak
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia
Joanna Biegaj