Reklama

Aby mieć pewność, że to, co jemy jest pyszne i bezpieczne, warto robić zakupy tylko w tych sieciach handlowych, które przykładają wagę do kontroli jakości i smaku sprzedawanych produktów. Dzięki temu codzienne zakupy będą szybkie, a w koszykach znajdzie się tylko ta żywność, która będzie wspierała odporność, dobrą kondycję i właściwe funkcjonowanie organizmu.

Reklama

O czym pamiętać, by mądrze kupować i mądrze jeść? Poznaj 5 sposobów

  1. Na zakupy idź z listą produktów konkretnych producentów

Taka lista przyda się zawsze, jednak jest szczególnie ważna, gdy chcesz zrobić szybkie zakupy. Niestety w niektórych sieciach handlowych produkty sprzedają producenci, którzy kuszą pięknym opakowaniem z napisami takimi jak „bio” i „100% naturalne”, a których skład nie ma z naturą wiele wspólnego. Jeśli posiadasz spis sprawdzonych producentów, nie grozi ci nabicie w butelkę.

  1. Sprawdzaj certyfikaty

Aby mieć pewność, że to, co jemy jest faktycznie zdrowe, jak wynika ze składu, warto szukać certyfikatów na opakowaniu. Dzięki nim wiadomo, skąd pochodzą produkty, jakiej są jakości i czy faktycznie spełniają nasze wymagania. I tak np. kupując ryby lub owoce morza z niebieskim certyfikatem MSC ma się pewność, że są dziko złowione i pochodzą ze zrównoważonego źródła. Warto zwrócić również uwagę na oznaczenie „Fairtrade”, które świadczy o tym, że produkt spełnia standardy społeczne, gospodarcze i środowiskowe ustalane przez organizację Fairtrade.

  1. Szukaj produktów BIO i bez GMO

Decydując się na wybór zdrowych produktów, również wśród nich możesz zaleźć te lepszej i gorszej jakości. Dlatego jeśli chcesz, by były nie tylko odżywcze, ale zawierały jak najwięcej korzystnych wartości zdrowotnych, szukaj produktów BIO i bez GMO. Dzięki nim dostarczysz do organizmu m.in. niezbędnych witamin, minerałów, błonnika i kwasów omega-3.

  1. Pamiętaj, że produkty bez „E” nie zawsze są zdrowe

Producenci zdają sobie sprawę, że klienci są coraz bardziej świadomi, dlatego zdarza się, że ukrywają niezdrowe dodatki w składach. Jak to robią? Większość osób już wie, że konserwanty to te substancje z „E”, dlatego teraz nierzadko ukrywane są pod ich pełną nazwą.

  1. Wybierz sklep, w którym możesz kupić produkty do własnego pojemnika

Produkty spożywcze bardzo często marnują się i zwykle ma to miejsce wtedy, gdy kupujemy ich za dużo. Aby niepotrzebnie nie wyrzucać jedzenia, na codzienne zakupy wybierz sklep, w którym możesz włożyć je do własnego pudełka – jednym z takich miejsc jest np. Carrefour. Tym sposobem unikniesz kupowania produktów w dużych opakowaniach, które najprawdopodobniej nigdy nie zostałyby zjedzone w całości.

Co powinno się znaleźć na każdym produkcie?

Na każdym opakowaniu producent musi umieścić:

  • nazwę produktu,
  • składniki w nim występujące,
  • data minimalnej trwałości lub termin przydatności do spożycia,
  • sposób przygotowania lub stosowania,
  • dane identyfikujące producenta, oznaczenie partii i klasę jakości handlowej,
  • zawartość netto lub liczba sztuk,
  • warunki przechowywania.

Sprawdź ofertę zdrowych produktów: gazetka promocyjna.

Act For Food w Carrefour

Carrefour dołączył do ogólnoświatowego programu Act For Food na rzecz lepszego jedzenia, smaku i jakości. Marka chce stać się światowym liderem powszechnej transformacji żywieniowej, która sprawi, że w sklepach Carrefour będzie można kupić nie tylko zdrową żywność wysokiej jakości, ale i w dobrej cenie. Już teraz marka szczegółowo dobiera dostawców, wybiera produkty certyfikowane i stale rozwija asortyment, w którym coraz częściej prym wiodą lokalni producenci.
Chcesz mądrzej jeść i mądrzej kupować? Oglądaj kolejne odcinki programu MądrzeJemy z Katarzyną Bosacką.

Reklama

Materiał powstał z udziałem marki Carrefour

Reklama
Reklama
Reklama