„Moja pierwsza układanka”. Dowiedz się, jak wypadła w teście mam!

Do rodziców i ich maluchów powędrowało 50 zestawów LEGO® DUPLO®. Poprosiliśmy, żeby podzielili się z nami opinią na temat niezwykłego zestawu z flamingiem, zebrą, żyrafą, krokodylem i tygrysem. Wszyscy zgodnie odpowiedzieli, że ich dzieci z zainteresowaniem sięgnęły po zestaw „Moja pierwsza układanka”. Co jeszcze mówią o tym zestawie? Zobacz!
Zestawy powędrowały zarówno do rąk półtorarocznych maluszków, jak i nieco starszych, trzyletnich dzieci. Dla większości z nich same klocki LEGO DUPLO nie były nowością. Niezależnie od tego, czy dzieci miały przyjemność bawić się innymi zestawami, „Moja pierwsza układanka” zafascynowała wszystkie maluchy.
Martyna: „Najbardziej w zestawie podoba mi się jego uniwersalność – zainteresował obu moich synów, mimo że jest między nimi różnica wiekowa 4 lat”.
Rodzice podkreślili, że najbardziej interesujące dla dzieci było łączenie i mieszanie elementów ze zwierzątkami i układanie wieży. Trzecie miejsce na podium zajęło prawidłowe układanie elementów ze zwierzątkami.
Danuta: „Najbardziej podoba mi się to, że klocki rozwijają zdolność kreatywnego myślenia. Moja córeczka bardzo lubi się nimi bawić, lubi swymi malutkimi rączkami tak kombinować, aby zwierzątko powstało w całej okazałości”.
Interaktywna zabawa samymi zwierzątkami została wskazana dopiero jako kolejny z elementów.
Marzena: „Według mnie, synka najbardziej zaciekawiła możliwość stworzenia całkiem nowego zwierzątka, innego niż te, które widywał na bajkach. Bardzo fajnie bawił się ze starszym, 4-letnim bratem, który próbował owego kreatywnego <twora> nazwać”.
Bardzo pozytywnie oceniona została wielkość klocków. Mamy podkreślały, że czują się bezpiecznie, gdy ich maluchy bawią się LEGO DUPLO. Dzięki temu zabawa była bardziej samodzielna i niezwykle kreatywna.  
Ola: „Przede wszystkim to punkt wyjścia do zabawy dla całej rodziny. Te klocki wspierają zarówno kreatywność, jak i samodzielność, mają niezwykłą moc stwarzania wymarzonych, wymyślonych zwierzątek. Nie trzeba żadnych głębszych przemyśleń i uzasadnień ponad to, że po prostu najwięcej czasu każdego dnia spędzam na zabawie klockami z dzieckiem”.
Co jeszcze spodobało się mamom? Podkreślały niesamowitą jakość, trwałość, dopracowane detale i przemyślany projekt oraz… kolory!
Justyna: „Kolorystyka i wzory LEGO DUPLO są doskonałe! Małe dzieci lubią zwierzęta w książeczkach, na klockach czy w bajkach. Zwierzęta z <Mojej Pierwszej Układanki> są wesołe i przyciągają wzrok dziecka. Myślę, że nigdy się nie znudzą, jeśli możemy je połączyć z innymi klockami albo wozić samochodzikami”.
Ten ostatni element wybrzmiał wyraźnie we wszystkich odpowiedziach mam. Podkreślały one uniwersalność zestawu, możliwość łączenia go z tymi, które miały w domach wcześniej i najważniejsze – kreatywność, jaką dała możliwość zabawy klockami.
Lasmina: „Dla mnie DUPLO = kreatywność, a to właśnie jest tak istotne w rozwoju dzieci. Dzięki Lego deszczowy dzień szybciej mija, a ja mam chwilę na wypicie ciepłej kawy! Oczywiście klocki łączą również pokolenia, ponieważ córka zawsze zaprasza mnie do wspólnej zabawy – lubię jej towarzyszyć, a równie chętnie obserwuję, jak sama buduje. Jest to fascynujące, jak kilka klocków może wpłynąć na wykorzystanie potencjału wyobraźni dziecka. Klocki LEGO DUPLO to jedna z niewielu zabawek, których nie może być za dużo;)”.Artykuł powstał z udziałem marki LEGO DUPLO

Zobacz także

Popularne tematy