Ziaja ISR włosy
fot. Adobe Stock

Mycie główki dziecku to stres dla niego i ciebie? Dzięki tym sposobom to się zmieni!

Kiedy maluszek przychodzi na świat, do jego kąpieli wystarczy zazwyczaj jeden dobry kosmetyk. W wanience myjesz delikatne ciało i włosy, jednocześnie nawilżając skórę. Przychodzi jednak moment, w którym będzie trzeba sięgnąć po szampon, no i go jakoś sprawnie spłukać... Jak nie zrazić dziecka do mycia włosów? Podpowiadamy!
Ziaja ISR włosy
fot. Adobe Stock
Niezależnie od tego, czy twoje dziecko ma burzę blond loków, czy może wcale nie tak dużo cienkich, czarnych włosków, warto, żebyś znała te patenty. Dzięki nim każdy maluch pokocha mycie włosów.

Salon fryzjerski

Kiedy twój maluszek jest już na tyle duży, żeby samodzielnie siedzieć w wannie, możecie spróbować zabawy w fryzjera! Bądź klientką, która życzy sobie wytwornej fryzury na wielki bal. Takie przygotowania należy oczywiście rozpocząć od mycia włosów. Później zamieńcie się rolami – twoje dziecko ma szansę zostać księżniczką lub księciem, któremu asystujesz w przygotowaniach przed wieczorną podróżą do świata bajek i baśni. Równie dobrze możecie wpleść je w całodzienną zabawę, na końcu której może zechcecie umyć włosy ukochanym zabawkom lub sobie nawzajem?

Oryginalne gadżety

Zabawy kąpielowe obfitują w kolorowe zabawki. Dlaczego w przypadku mycia włosów ma nie być równie barwnie? Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych rozwiązań pomagających choćby spłukać pianę z włosków – różnego rodzaju wiaderka i koneweczki spodobają się niejednemu brzdącowi. Zwłaszcza, jeśli oklejone będą bohaterami bajek lub kształtem będą przypominać ulubione zwierzątko.
Możesz również poszukać daszków, które zabezpieczą wrażliwe oczka malucha przed pianą wpadającą do oka lub wodą spływającą po buzi. Dziecko będzie mogło cieszyć się kąpielową zabawą, a ty w tym czasie umyjesz mu główkę.

Samodzielnie wybrany szampon

To największa frajda – umyć włosy szamponem, który samodzielnie kupiło się w sklepie. Jeśli jesteś mamą maluszka, to w drugim półroczu jego życia możesz już sięgnąć po produkt przeznaczony do mycia ciała i włosów „dla starszaków”. Ciało dziecka jest już odrobinę mniej wrażliwe niż w pierwszych dniach życia, wciąż jeszcze kosmetyki powinnaś dopasowywać bardzo starannie. Idealnie sprawdzi się  żel do mycia ciała i włosów od Ziaja. Dodatkowo umieszczone na opakowaniu pingwinki Malwina i Balbina przyciągną uwagę dziecka.

To jednak moment w życiu dziecka, kiedy możesz zacząć stosować szampon jako oddzielny kosmetyk. Sięgnij po ten ze słoniem Fredkiem przeznaczony dla dzieci i niemowląt powyżej 6. miesiąca życia. Jest delikatny – odpowiedni dla maluszków.

Wsparcie z zewnątrz

Zwróciłaś uwagę, że bohaterowie waszych ulubionych bajek też myją włosy? Są niezwykle dzielni i świetnie się bawią! Czasem śpiewają piosenkę lub recytują wierszyk. Może wy też wypracujecie swój rytuał mycia włosów? „Waszą” piosenkę lub inną tradycję?
 
Artykuł powstał z udziałem marki Ziaja
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy