Lego Duplo
fot. LEGO DUPLO

5 zabaw klockami, które pokochają maluchy i… rodzice!

Zastanawiasz się, co zaproponować dziecku, by kreatywnie i wesoło spędziło czas? Klocki LEGO DUPLO będą strzałem w dziesiątkę! Rozwijają zarówno wyobraźnię, jak i małą motorykę. To praktyczny prezent, dzięki któremu maluch stworzy swój wymarzony świat, a ty będziesz mogła do niego dołączyć.
Lego Duplo
fot. LEGO DUPLO
Chyba nikt nie wyobraża sobie dzieciństwa bez kolorowych klocków. Dzięki nim mały człowiek uczy się tworzyć ciekawe konstrukcje, przez co rozwija swą kreatywność i lepiej poznaje świat. Spróbujcie odkryć go razem – oto nasze propozycje zabaw z LEGO DUPLO w roli głównej:

1. Zabawa w sklep

Maluchy uwielbiają bawić się w sklep. Mogą kłaść produkty na wagę, sprzedawać je i dostać za nie pieniądze (oczywiście na niby!). Jeśli nie macie odpowiednich gadżetów, aby zorganizować taką zabawę, możecie wykorzystać klocki. Przyda wam się apetycznie wyglądający zestaw klocków „Na targu”, który zawiera między innymi właściciela straganu, samochód dostawczy i kasę fiskalną. Twoja pociecha będzie mogła ważyć na niej zabawkowe produkty spożywcze, takie jak dynie, jabłka czy kolby kukurydzy. To świetna zabawa, która podszkoli twoje dziecko w liczeniu!

2. Budowanie, rozłączanie i... budowanie

Nie tylko zdolności intelektualne liczą się u dziecka. Ważna jest także koordynacja wzrokowo-ruchowa i zręczność. Z zestawem „Moje pierwsze pojazdy” twój mały konstruktor odkryje miłość do motoryzacji. Gdy nauczy się łączyć podwozie z kolorowymi klockami, będzie mógł stworzyć ciężarówki, samochody osobowe lub to, co przyjdzie mu do głowy. Dekorowane klocki i karty z instrukcjami stanowią dodatkowe źródło pomysłów.

3. Pobyt na farmie

Co powiecie na to, aby odwiedzić wspaniałą farmę i nakarmić przyjacielskie zwierzątka? W zestawie „Przygody na farmie” znajdują się trzy figurki postaci: rolnik i dwoje dzieci, a także pięć figurek zwierząt: owca, krowa, koza, kogut i królik. Oprócz tego do dyspozycji jest też domek z sypialnią i toaletą na piętrze, stodoła z dzwonkiem, a także traktor, ławka piknikowa i zjeżdżalnia. Mali rolnicy z radością pociągną za sznurek, by poruszać dzwonkiem, a potem pójdą pobawić się na zjeżdżalni. W trakcie pobytu na farmie możesz opowiedzieć swojemu przedszkolakowi o zwierzętach, o tym, co jedzą, i jakie wydają dźwięki. Klocki LEGO DUPLO są przeznaczone dla dzieci od 1,5 roku życia.

4. Odrobina ruchu i wiedzy (w jednym!)

Twoja pociecha jest wulkanem energii i lubi ciągle być w ruchu? Idealną zabawką dla niej będzie „Pociąg z cyferkami”, który nie tylko podszkoli umiejętność liczenia, ale przy okazji rozładuje skumulowaną energię. Pociąg złożony jest z dużych klocków, które dadzą twojemu maluchowi wiele radości przy składaniu i przebudowywaniu, pomagając przy tym rozpocząć naukę cyfr. Zestaw zawiera dwie figurki dzieci LEGO DUPLO oraz figurkę kota, co pozwala wymyślać jeszcze lepsze historie.

5. Coś dla małych i dużych

Wydawać by się mogło, że klocki są przeznaczone tylko dla dzieci. Tymczasem okazuje się, że niejeden rodzic potrafi wyczarować z nich prawdziwe cudeńko! Wykorzystajcie zestaw „Moje pierwsze klocki” LEGO DUPLO, który zawiera 80 kolorowych klocków z dwustronnymi dekoracjami oraz śmigło. Podczas gdy maluch zajmie się budowaniem helikoptera, a ty będziesz mogła zrobić dla niego klockowe serce. Czyż to nie uroczy dowód miłości? Sekretem klocków LEGO DUPLO jest to, że można z nich konstruować nie tylko podstawowe budowle, takie jak most czy tunel, ale i o wiele bardziej nietypowe kształty. I to jest właśnie najlepsza forma nauki – przez zabawę!

 

Materiał powstał przy współpracy z: LEGO DUPLO
 

Zobacz także

Popularne tematy